Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Nejlepší výhody pravidelného pití čaje Rooibos

Nejlepší výhody pravidelného pití čaje Rooibos

Nejlepší výhody pravidelného pití čaje Rooibos

Čaj – nápoj, který asi každý z nás pije během roku často. Už vás ale někdo požádal o šálek čaje bez kofeinu a vás napadlo mu říct, že má smůlu? Dobře, že jste to neudělali.

Čaj je neskutečně zdravý a výživný nápoj. Kofein, který je v něm obsažen má sice plusové body, ale je to jen slabý odvar výhod, které pití čaje nabízí.

Rooibos je druh čaje, který nejen neobsahuje kofein, ale zahrnuje i celou řadu tělu prospěšných látek.

Co je Rooibos?

Rooibos je bylinka, která roste v provincii západní Kapsko v jižní Africe. Technický název pro rostlinu je Aspalathus liearis.

Tato rostlinka se v Africe užívá jako čaj už mnoho generací. Její popularita se rozšířila a nyní se užívá po celém světě!

To nás přivádí k tomuto článku.

Čajem může být označováno cokoliv, co vyluhujete v horké vodě a má pro nás pozitivní účinky. Jako jeden z příkladů můžeme uvést zázvorový čaj.

Čaj Rooibos má typicky červenou barvu (existuje i zelená odrůda) a je velmi dobrou volbou mezi zeleným a černým čajem.

Zajímavostí je, že Rooibos není technicky žádný čaj, ale je to spíše nápoj vylouhovaný z oxidovaných listů. Nápoj si můžete vychutnat tak jak je. Další možností je přidat si do něj citrón a cukr.

Někteří lidé jej pijí s mlékem, jako typický anglický snídaňový čaj. Jiní zase mají rádi tento nápoj studený jako ledový čaj.

Jaké jsou největší přínosy tohoto nápoje pro naše zdraví?

Rooibos je bez kofeinu.

Existuje mylná představa, že mimo černého čaje jsou všechny ostatní čaje bez kofeinu. Spousta lidí raději začne pít zelený čaj, protože věří, že je bez kofeinu.

Zelený čaj má ale stejný obsah kofeinu jako černý čaj.

Ve skutečnosti některé formy zeleného čaje (například Darwinův) jsou dokonalým stimulantem.

Darwinův zelený čaj obsahuje velké množství kofeinu spolu s dalšími xantiny jako je teobromin pro další povzbuzení.

Pokud se chcete kofeinu v čaji vyhnout, určitě sáhněte po čaji Rooibos.

Je naprosto bez kofeinu, což vám umožní si ho vychutnat bez ostatních nežádoucích účinků spojených se silnou kávou nebo černým čajem.

Proč se chtějí někteří lidé vyhnout kofeinu?

Mnoho lidí považuje povzbuzení z kofeinu za prospěšné. Kofein je navíc také prospěšný jako antioxidant a jedná se o látku, která podporuje zdravý vývoj našeho mozku.

Na druhou stranu může způsobit bolesti hlavy, nevolnost, nervozitu a nespavost. Vše se odvíjí od toho, jak moc jste na kofein citliví.

Dalším faktorem je také to, že kofein je návykový.

Kofein působí tím, že zablokuje adenosinové receptory v mozku, což zeslabuje účinek adenosinu – neurotransmiteru, který nás nutí se cítit unaveně a ospale.

Výsledek každý známe. Po kofeinu se cítíte svěží a nechce se vám tolik spát.

Pokud to ale s kofeinem přeháníte, může dojít k tomu, že ráno budete kofein potřebovat, abyste mohli vůbec fungovat. Až následná dávka kofeinu vás nakopne.

Celá situace se může dostat do bodu, kdy si budete na kofein odvykat. To může vést k bolestem hlavy. I u kofeinu platí pravidlo: nic se nemá přehánět.

Rooibos a Antioxidanty

Díky tomu, že v čaji Rooibos chybí kofein, přináší mnoho dalších výhod, které pocházejí z čaje.

Rooibos obsahuje vysoký počet antioxidantů zvaných flavonoidy. Ty zpomalují stárnutí a pomáhají v boji proti rakovině.

Primární přínosné flavonoidy jsou katechiny jako například eigallocatechin gallet.

Dalším poměrně silným antioxidantem nalezeným v čaji Rooibos je asplathin, který je velmi účinný při potírání volných radikálů, dokonce i ve srovnání s jinými antioxidanty.

Zajímavé je, že červené odrůdy čaje Rooibos jsou o něco horší než zelené druhy, pokud jde o antioxidanční vlastnosti. Obě odrůdy vás ale posílí proti poškození buněk.

Rooibos a vliv na srdce

Černý čaj je vazokonstriktor. To znamená, že utahuje žíly a tepny a zvyšuje tím krevní tlak. To je velmi špatná vlastnost černého čaje.

Nehodí se například na boj s kocovinou, kdy nás bolí hlava. Černý čaj nám díky této vlastnosti nijak nepomůže.

Rooibosový čaj je vazodiletační! Rozšíří krevní cévy a tím sníží krevní tlak. Jedná se o výbornou vlastnost – může zlepšit také atletický a kognitivní výkon.

Čaj Rooibos je užitečný i pro osoby s diabetem typu 2.

Vitamíny a minerály

Rooibosový čaj je plný vitamínů a minerálů!

Čaj zahrnuje vápník, železo, draslík, měď, fluorid, mangan a zinek. Tyto látky podporují zdraví kostí, podporují krevní oběh, zlepšují krevní tlak, funkci mozku a mnoho dalšího.

Pokud pijete v průběhu dne hodně čaje Rooibos, je to jako byste si dali jednu obrovskou multivitaminovou tabletu!

Závěr

V případě, že jste až do této chvíle o čaji Rooibos ani neslyšeli, jedná se o skvělou variantu zdravého nápoje, který přináší mnoho příznivých účinků pro naše tělo.

Čaj bychom mohli doporučit i starším lidem, kteří nemohou pít kofein, jelikož mají vysoký krevní tlak.

A navíc tak skvěle chutná!

Čaj Rooibos je skvělým tipem i na zajímavý a zdravý dárek.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru