Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Olej z černého kmínu a jeho účinky na náš organismus

Olej z černého kmínu a jeho účinky na náš organismus

Olej z černého kmínu a jeho účinky na náš organismus

Osnova:
Pozitivní účinky na lidský organismus díky jeho konzumaci
Zdravotní benefity oleje využívajícího se pro kosmetické účely
Jaké vitamíny a minerály olej z černého kmínu obsahuje a jak pomáhají?
Závěr:

Černý kmín patří mezi zázračné rostliny s mnoha účinky na lidský organismus. Černý kmín můžete znát také pod označením Černucha setá. Semínka mají typicky černou barvu, jsou tenká ve tvaru půlměsíce.

Černý kmín je možné pěstovat i doma. Sadí se v březnu nebo v září. Při jeho pěstování je důležité udržovat rozestupy 15-20 cm mezi jednotlivými rostlinami. Doporučujeme si černý kmín vypěstovat. Rostlinka není náročná na půdu a může být jak na slunci, tak ve stínu.

Typická je jeho ořechová chuť a má velmi důležité léčebné účinky. Své uplatnění nachází řadu let ve středomořské či indické kuchyni.

Z černého kmínu se tradičně připravuje kmínový olej. Kmínový olej se lisuje za studena ze zralých semínek. Tento olej vyniká bylinkovou chutí a je často využíván ve studené kuchyni. Vedle konzumace se olej používá k masážím.

Kde hledat hlavní benefity oleje z černého kmínu?

Pozitivní účinky na lidský organismus díky jeho konzumaci

Jásat mohou lidé s mírně zvýšeným krevním tlakem. Černý kmín totiž snižuje krevní tlak. Stejně tak pomáhá snižovat vysoký cholesterol. Olej z černého kmínu má velký obsah mastných kyselin udržující zdravou hladinu cholesterolu. V těchto mastných kyselinách jsou důležité linolové kyseliny a kyselina olejová. Možná vás to překvapí, ale účinky se dostaví, i pokud budete konzumovat drcená semena.

Trpíte revmatoidní artritidou? Tak právě pro vás může být tento olej částečným vysvobozením. Užívání oleje z černého kmínu zmírňuje příznaky této nemoci.

Olej má protizánětlivé účinky využívající se ke snížení výskytu symptomů astma. Pozitivně působí při zánětu dýchacích cest, čímž pomáhá v boji s příznaky bronchitidy.

Čas od času se může stát, že vás bolí žaludek. Olej z černého kmínu vám pomůže ulevit si od bolestí žaludku a křečí. Olej snižuje množství plynu v trávícím systému, brání nadýmání žaludku a pomáhá se snížením výskytu žaludečních vředů.

Zdravotní benefity oleje využívajícího se pro kosmetické účely

Olej z černého kmínu je skvělým bojovníkem s problematickým stavem pokožky. Bojuje proti výskytu akné, oparů a ekzémů. A to díky obsahu vitamínu A. Olej se využívá do pleťové vody, která pomáhá snížit výskyt akné již po dvou měsících užívání.

Využití najdete také pro vaše vlasy. Olej se aplikuje na vlasy, kterým postupně dodá lesk a jemnost.

Olej z tohoto druhu kmínu bojuje proti lupénce. S tím souvisí také jeho účinky v oblasti hydratace pokožky. Olej se přidává do nejrůznějších hydratačních přípravků.

Tu a tam se může černo-kmínový olej hodit jako skvělý hojič ran. Olej snižuje zánět a podporuje bakterie napomáhající hojení ran. Olej slouží navíc jako podpora pro vytvoření nové a zdravé pokožky.

Jaké vitamíny a minerály olej z černého kmínu obsahuje a jak pomáhají?

Olej z černého kmínu doplňuje do organismu vitamín B1. Tělo si tento vitamín neumí moc udržet, a proto je potřeba jej doplňovat pravidelně. Vitamín B1 je důležitý z hlediska boje proti nespavosti, nesoustředěnosti, nejistotě, depresím či náhlým změnám tlaku.

Tento olej obsahuje vedle vitamínu B1 také vitamín B2, známý jako riboflavin. Nedostatek riboflavinu se projevuje tvorbou drobných vrásek nad horním rtem, suchem v očích nebo loupáním kůže koutku nosu a uší.

Důležitost oleje z černého kmínu hledejte také ve vitamínu B3. Tento vitamín totiž pomáhá proti bolestem hlavy, zmírňuje deprese a pozitivně ovlivňuje nervový systém člověka. Také snižuje hladinu cholesterolu a snižuje vysoký krevní tlak.

Olej z černého kmínu je znám svým obsahem vitamínu B6. Tento vitamín udržuje správnou hladinu hořčíku v krvi a zužitkovává nenasycené mastné kyseliny. Nezapomínejte na využití v prevenci proti srdečním onemocněním. Navíc vitamín B6 předchází vzniku stresu a deprese, včetně zvýšení obranyschopnosti organismu.

Za obnovou vápníku v těle je zodpovědný vitamín D. Díky obsahu vitamínu D v tomto oleji podpoříte sílu vašich kostí. Vitamín D lze využít jako prevence ke zmírnění průběhu osteoporózy.

Ať už je podzim nebo ne, ať už řádí chřipky a další viry, díky vitamínu E v tomto oleji posílíte svou imunitu. Vitamín E chrání před oxidačním stresem a volnými radikály. Díky vitamínu E sice nebudete mít pleť jako miminko, ale na druhou stranu se zpomalují projevy stárnutí pleti.

Tím ale vitamíny obsažené v oleji z černého kmínu nekončí. Tento olej má v sobě obsaženou kyselinu listovou (vitamín B9), která je nepostradatelná při hojení ran a při tvorbě červených krvinek. Jak poznáte nedostatek kyseliny listové? Může se projevit únavou, poruchou trávení, bledostí, slabostí, problémy s pamětí či poškozením nervového systému.

Esenciální mastné kyseliny omega-3 a omega-6
v oleji pomáhají chránit buňky před poškozením a snižují riziko mozkových cévních příhod a infarktu.

Fosfor a vápník obsažený v oleji z černého kmínu se starají o pevnost kostí. Vápník je nezbytný pro tvorbu kostí a zubů. Fosfor pomáhá vstřebávat uhlík a vitamíny ze skupiny B.

V černém kmínu nechybí ani hořčík. Hořčík naše tělo potřebuje při antistresových procesech v organismu a při srážení krve.

Pozitivně na lidský organismus působí také měď, která se také vyskytuje v oleji z černého kmínu. Pomáhá jako prevence při vysokém krevním tlaku a podílí se na tvorbě kolagenu. Účinky mědi jsou často spojovány s účinky železa. Měď totiž pomáhá při tvorbě červených krvinek a napomáhá k využití železa v krvi. I železo je v tomto oleji obsaženo.

A v neposlední řadě můžeme jmenovat zinek. Zinek obsažen v tomto oleji ovlivňuje náš emocionální stav, pružnost kůže, podporuje správnou funkci prostaty, podporuje uzdravování či pomáhá s mužskou neplodností.

Závěr:

Je jasné, že olej z černého kmínu má široké využití v oblasti našeho zdraví. Olej můžeme využívat ke konzumaci přidáním do řady jídel, ale využít jeho pozitivní účinky lze také jako kosmetického přípravku.

Olej z černého kmínu je napěchován řadou důležitých vitamínů a minerálů. Olej nám sice nepomůže zcela doplnit potřebné vitamíny a minerály, ale je důležitou skládačkou na cestě k pevnému zdraví.

Není nic snadnějšího než se podívat na internet nebo do chytrých kuchařek a olej z černého kmínu tu a tam do jídla přidat. V rámci kosmetiky vás může tento olej velmi příjemně překvapit.

Své uplatnění si může najít každý sám, ale pro každý pád je olej z černého kmínu správnou a zdravou volbou.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru