Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Pozitivní vliv piva na vaše zdraví

Pozitivní vliv piva na vaše zdraví

Pozitivní vliv piva na vaše zdraví

Češi jsou vzhledem ke spotřebě piva právem považováni za jeden z pivních národů.

Spousta lidí si život bez piva neumí ani představit.

Účinek, který ukázala jedna ze zahraničních studií vaši chuť na tento zlatavý mok ještě umocní! Ptáte se proč?

Nedávná studie Federálního institutu v oblasti vzdělávání a techniky v Rio de Janeiru (IFRJ) zjistila, že pravidelné pití 330ml piva (odpovídá malému pivu) není špatné, ale naopak velmi zdravé!

V jednom z článků o účincích piva se můžete dozvědět, že například nealkoholické pivo je vynikajícím sportovním nápojem. Překvapující, že?

Zpět ale k alkoholickému pivu.

Tento nápoj má mnohem více pozitivních účinků na vaše zdraví.

Výše uvedený článek ukazuje, že pivo dokáže snížit krevní tlak, obsahuje vysoký obsah hořčíku, glutathionových prekursorů, aktivních imodulačních peptidů, proteinů a více než 35 fenolických sloučenin (80 – 90% ze sladu, 10 – 20% z chmele).

Vzhledem k tomu, že pivo je jeden z nejvíce konzumovaných alkoholických nápojů na světě, to je výborná zpráva.

Hodnotnou studií v tomto směru je Nogueirova studie. Tento výzkum ukázal významné pozitivní zdravotní účinky na 15 zdravých dospělých mužích (20 – 57 let) v 3 x 30 denní studii.

Studii si rozdělíme na 3 skupiny lidí (1, 2 a 3). Studie ukázala velmi zajímavé skutečnosti!

Jaké?

Společně si je postupně odkryjeme.

Pivo a jeho vliv na zdraví

  • Ve skupině 1 byli zařazeni nekuřáci, lidé bez onemocnění jater nebo jiných poruch, které by mohly studii ovlivnit. Lidé v této skupině měli obvyklý příjem alkoholu, který byl klasifikován jako nízký (0,1 – 9,9g ethanolu na den) následovaný obvyklou stravou bez alkoholických nápojů.
  • Osoby ve skupině 2 konzumovaly 330ml nealkoholického piva.
  • Lidé ve skupině 3 dostávali 330ml alkoholického piva.

Bylo zjištěno, že užíváním alkoholického piva po dobu 30 dní se významně snížila hladina inzulinu v krvi a glukóza.

Subjektům, které pily nealkoholické pivo, se zvýšily triglyceridy (66,4 vs. 80,6) v podobném rozsahu jako další sladké nealkoholické nápoje (89,5). Chyběly také zvýrazněné příznivé účinky na řízení hladiny glukózy v krvi, které byly sledovány v epidemiologických studiích.

Logicky můžeme předpokládat, že je to právě mírná konzumace alkoholu, která je zodpovědná za zlepšení glukózy. Není to tedy žádný z různých fenolů, které jsou obsaženy v nealkoholickém pivu. 

Je potřeba zdůraznit, že ne všechny piva mohou mít stejné zdravotní účinky.

Můžeme ale předpokládat, že piva plzeňského typu by měly být srovnatelné se studii výše.

Vinařský průmysl dlouhodobě cituje studie prokazující pozitivní vliv vína na lidské zdraví.

Nicméně pivo ukázalo dle posledních studií výraznější přínos nežli víno. 

Závěr

Všechny studie, které byly prováděny, ukázaly pozitivní účinky piva na lidský organismus.

Samozřejmě je potřeba pít alkoholické pivo s rozumem a v rozumném množství (nejlépe jedno malé pivo denně). Potvrzuje se i fakt, že sklenička piva po obědě je tou ideální volbou, jak na trávení, tak ale i na dlouhodobé účinky na naše tělo. 

Na zdraví!

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru