Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina nebo placebo?

Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina nebo placebo?

Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina nebo placebo?

Už od pradávna hrály bylinky významnou roli v péči o lidské zdraví. Jednou ze zázračných bylinek je i kotvičník zemní. Kotvičník zemní roste a pochází ze středomoří, ale využívá se pro své léčebné účinky po celém světě.

Kotvičník zemní hraje významnou roli v souvislosti s testosteronem. Jedná se o zázračnou bylinku nebo je to spíše všeobecně známé placebo? Na léčivě účinky kotvičníku jsme se zeptali i lékaře a probádali pro vás řadu materiálů.

Léčivé účinky kotvičníku zemního potvrzují i lékaři

Téměř všude najdete tvrzení, že kotvičník zemní chrání srdce, pomáhá při léčbě depresí a zvyšuje libido. Nejčastěji se z kotvičníku využívá nať, ale léčivá je celá bylinka. Využívají se rovněž kořeny a plody. Kotvičník se do našeho těla obvykle dostává z tablet a prášků.

Léčivě účinky kotvičníku zemního potvrzují také lékaři. Na portálu ulekare.cz se můžete dočíst, že kotvičník zemní podporuje růst svalové hmoty, zvyšuje fyzický výkon muže, zrychluje regeneraci a podporuje sexuální libido. Hladina testosteronu se může u mužů zvýšit až o 30 %. Kotvičník často využívají mladí sportovci, jelikož podporuje růst svalové hmoty.

Kotvičník zemní pomáhá zlepšovat erekci, snížit bolest a záněty. Vedle toho působí pozitivně při snížení krevního tlaku a zlepšení činnosti srdce. Kotvičník tedy rozhodně není žádným placebem, ale účinnou bylinkou.

Pozitivní účinek lze najít u pacientů s vysokým krevním tlakem. Pokud tito pacienti užívají kotvičník, daří se snížit hladina cholesterolu. Kotvičník mohou využívat nejen lidé s vysokým krevním tlakem, ale je vhodný také pro diabetiky. Kotvičník snižuje hladinu glukózy v krvi a optimalizuje hladinu inzulínu.

Kotvičník užívejte ve formě čaje

Kotvičník se nejčastěji užívá ve formě čaje nebo jako extrakt. Čaj si vytvoříte velmi snadno. Lžičku sušené a namleté natě zalijete půl litrem vody a vaříte po dobu 30 minut. Následně jen scedíte a necháte vychladnout na konzumovatelnou teplotu.

Kotvičník zemní si dokážete vypěstovat i v truhlíku na balkoně

Není těžké si doma vypěstovat vlastní bylinku. Kotvičník se pěstuje od konce března, sklizeň probíhá začátkem září. Využít můžete sazenice nebo předklíčená semínka. Výhodou je, že můžete kotvičník zemní pěstovat i v truhlíku na balkoně.

Závěr:

Účinky kotvičníku zemního na lidský organismus potvrzují, jak lékaři, tak i spokojení pacienti. Vždy myslete na to, abyste se bylinkami, popřípadě i kotvičníkem, nepředávkovali.

Jak rádi píšeme – všeho s mírou. Jen tak můžete léčebné účinky kotvičníku zemního využít naplno. Pokud nechcete spoléhat na výrobky dostupné na trhu, můžete si kotvičník sami vypěstovat a zpracovat.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru