Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Selen a jeho účinky na náš organismus

Selen a jeho účinky na náš organismus

Selen a jeho účinky na náš organismus

Existují prvky působící pozitivně na lidský organismus bez toho, aby se o nich moc mluvilo. Mezi jeden takový řadíme selen.

Selen patří mezi velmi účinné antioxidanty. Lidské tělo sice potřebuje selen jen ve stopovém množství, ale i tak hraje významnou roli. Selen je esenciální živina. Lidské tělo si jej nedokáže samo vyrobit a musí jej čerpat z potravy.

Jedním z nejlepších zdrojů selenu je maso. Příjem selenu z masa byste ale měli vyvažovat i rostlinnou stravou, ve které se selen rovněž nachází.

Bezproblémové fungování štítné žlázy a metabolismu. Za tyto procesy je částečně zodpovědný také selen.

Velkou hrozbou pro náš organismus je oxidační stres.

Oxidační stres způsobuje onemocnění srdce, cév a vznik rakoviny. Můžeme si za něj v řadě případů sami. Vznik volných radikálů vedoucích ke vzniku oxidačního stresu podporuje kouření, konzumace alkoholu a nadměrný stres.

Selen zde plní klíčovou roli. Selen zmírňuje oxidační stres v organismu pomocí likvidace volných radikálů. Obecně všechny antioxidanty pomáhají zneutralizovat volné radikály v organismu.

Selen jako bojovník proti zhoršování duševního zdraví

Dnešní tisk a odborné magazíny čím dál více píšou o nebezpečí onemocnění Alzheimerovou chorobou. Nebezpečí je zvýšené především u starších lidí a čísla jsou poměrně hrozivá.

V Mladé Frontě vyšel nedávno článek popisující zvyšující se podíl populace postižené touto chorobou. Odborníci bijí na poplach – v budoucnu bude procento nemocných ještě vyšší!

Alzheimerova choroba způsobuje ztrátu paměti, ovlivňuje myšlení a zhoršuje kognitivní funkce člověka.

Na této chorobě se podílí i již zmíněný oxidační stres. Vedle onemocnění Alzheimerovou chorobou se zvyšuje riziko onemocnění Parkinsonovou chorobou nebo roztroušenou sklerózou.

Z několika studií vyplynulo, že osoby s nízkou hladinou selenu v krvi, trpí Alzheimerovou chorobu.

Jak bojovat proti těmto zákeřným chorobám? Řešením může být konzumace potravin a doplňků s obsahem selenu. Dobrým tipem je „středomořská dieta“ obsahující plody moře nebo ořechy.

Selen zvyšuje hladinu testosteronu v těle

V minulosti se provádělo několik studií zaměřených na hladinu selenu v organismu ve vztahu k hladině testosteronu.

Byl učiněn závěr, že selen pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu. Selen vedle zvýšení testosteronu zlepšuje mužskou plodnost, a to především u mužů s předchozím nedostatkem tohoto minerálu.

Pozitivní účinky se nemusí nijak výrazně projevit, pokud máte hladinu selenu v normě a dlouhodobě přijímáte jeho dostatečné množství.

Dávejte si pozor na předávkování. Předávkování selenem může způsobit nežádoucí účinky. Vždy dodržujte přesné dávkování.

Předávkování selenem se může projevovat únavou, průjmy, „kovovou“ příchutí v ústech, výkyvy nálad nebo vypadáváním vlasů.

Víte, co jsou selenoproteiny a jaký mají význam? Značný!

Jedná se o rodinu proteinů obsahujících selen ve formě aminokyselin. Selen je klíčová látka pro tvorbu selenoproteinů v organismu.

Selenoproteiny jsou zapojené do metabolismu štítné žlázy, obrany antioxidantů, produkce spermií, správné funkce svalů a reakce imunitního systému na očkování.

Selen ochraňuje organismus před kardiovaskulárními chorobami

Věděli jste, že nízká hladina selenu zvyšuje riziko onemocnění hlavních tepen srdce?

Selen snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění zmírňováním zánětu a oxidačního stresu v organismu. Oxidační stres je nebezpečný z důvodu podílení se na vzniku aterosklerózy. Ta způsobuje zúžení a ucpávání cév, včetně zhoršení zásobování tkání kyslíkem.

Následkem aterosklerózy je mozková mrtvice nebo infarkt myokardu.

Konzumací potravin obsahujících selen výrazně předejdete i těmto nebezpečným onemocněním.

Kde selen hledat?

Selen je ve větším množství obsažen v para ořechách, slunečnicových semínkách, tuňáku, kuřeti, kuřecích prsech či vejci. Dobrým zdrojem je také česnek, čočka, hrách, lesní houby, vepřové maso a ryby. Může se jednat o více druhů ryb, včetně marinovaných, uzených, sladkovodních či mořských.

Závěr:

Jak se ukazuje, není důležité konzumovat jen vitamíny a minerály veřejně známé, velkou službu tělu prokazují i upozadění bojovníci. Bez nich by lidský organismus trpěl na řadu nemocí. Pokud jste selen a jeho účinky neznali, ukázali jsme vám možnost, jak být zase o něco zdravější.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru