Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Únavový syndrom a muži v ČR

Únavový syndrom a muži v ČR

Únavový syndrom a muži v ČR

Jste unavení, vystresovaní a nemáte dostatek energie? Občas se vám může stát, že si v produktivním věku sáhnete až za hranu svých možností.

Může se to stát v práci nebo doma. Naberete si toho na svá bedra příliš mnoho a jednoduše se to dlouhodobě nedá zvládnout.

Dávejte si pozor na častou únavu. Může se jednat o varovný signál před blížící se chorobou.

Zapříčinil únavu jen nedostatek spánku nebo náročná fyzická či psychická aktivita? Pokud se dobře vyspíte, vše odezní. Dobré je také zahájit správnou životosprávu. Jak ale poznáte příznak vážné choroby?

Příznak vážné choroby můžete poznat podle toho, že únava neodezní ani po pořádném odpočinku. Pokud trvá únava dlouhodobě, neměli byste nic podceňovat. Pro jistotu byste měli vyhledat svého lékaře a probrat s ním vaše neduhy.

Co všechno může znamenat dlouhodobá únava?

Dlouhodobá únava není nic, nad čím byste měli mávnout rukou. Může se jednat o příznak chronického stresu, deprese, cukrovky, spánkové apnoe, porušené frekvence štítné žlázy či vám takto může začínat roztroušená skleróza, popřípadě chronický únavový syndrom.

Čím se únavový syndrom vyznačuje? Podívejme se na tuto nemoc zblízka.

Chronický únavový syndrom

Únava potká každého z nás. Organismus takto reaguje zcela přirozeně na velkou zátěž, ať už z fyzické či psychické strany. Na druhou stranu ale může být únava projev některé z blížících se nemocí.

U únavy hraje klíčovou roli civilizační faktor. Jde především o stres. Stres je v dnešní době téměř na každém kroku. Stres na sebe vyvíjíme, pokud od sebe čekáme, že zvládneme zcela vše. Bereme si toho na sebe hodně v práci, domácnosti a také z hlediska finančního zabezpečení rodiny (ZDE najdete přírodní adaptogeny, které snižují stres).

Aby se jednalo o chronický únavový syndrom, musí se vyskytovat silná únava minimálně 6 měsíců. Tímto syndromem trpí jen 2-3 % populace.

Typickými příznaky únavového syndromu jsou bolesti v krku, zvýšená citlivost v místních uzlinách, bolest svalů nebo kloubů hlavy, poruchy spánku, světloplachost, zapomnětlivost, neklid, úzkost a další neuropsychické změny.

Jak už vyplývá z řádků výše, mezi rizikové faktory patří především neschopnost relaxovat, stres a přepětí organismu.

S prevencí to je poměrně těžké a lehké zároveň. Měli byste si najít vhodného koníčka, díky kterému budete relaxovat a oprostíte se od každodenních povinností a starostí.

Vedle koníčků a relaxace, byste měli udržovat dobré vztahy v rodině, na pracovišti a mezi kamarády. Právě problémy z těchto oblastí jsou často spouštěčem onemocnění. Někdy to není jednoduché, ale minimálně byste se měli o tento stav pokusit.

Jak se z únavového syndromu vyléčit?

Z chronického únavového syndromu se můžete dostat sami. Pokud se to ale nepodaří, navštivte odborníka. Chronický únavový syndrom může být nebezpečný.

Nejvhodnějším typem léčby je psychoterapie, může být individuální nebo skupinová. Pomoci může i meditace, hypnóza či muzikoterapie.

Tím, že může být únavový syndrom způsoben i nedostatkem spánku, dbejte na dostatečný spánek a správný harmonogram činností. Musíte realizovat jen věci, které zvládnete. Neberte si toho na sebe moc.

Závěr:

Únavový syndrom není vůbec jednoduché vyléčit. Je potřeba najít příčiny nemoci. A podle nich zvolit správnou léčbu. Vždy se zamyslete, případně proberte s lékařem, co by mohlo být příčinou onemocnění. Pokud víte, že je toho na vás doma či v práci moc, může být příčina tam.

Příčina se může ale ukrývat i ve stresu a v problémech ve vztahu. V některých případech za chronický únavový syndrom mohou viry, infekce a někdy dokonce hraje roli i dědičnost.

Klíčové je ale dostatečně odpočívat. Dostatečná regenerace a relax dokáži zázraky. Vezměte svou manželku či přítelkyni do lázní, na výlet nebo jen na víno. Odpočinete si, a ještě posílíte vztahy.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru