Co je to testosteron a k čemu vlastně slouží?

David Buchta

Vsadím se, že slovo "testosteron" není pro Vás ničím neznámým. Je hodně pravděpodobné, že každý se s tímto pojmem již v životě někdy setkal. Nebudu tedy ztrácet Váš čas biologickými a vědeckými detaily a jen ve zkratce si tento hormon představíme a řekneme si k čemu vlastně slouží.

Testosteron - je steroidní hormon ze skupiny androgenů. U mužů se testosteron produkuje převážně ve varlatech a má velmi zásadní funkci při vývoji sekundárních pohlavních znaků. Nejvyšší hladina tohoto hormonu je v období dospívání. Nicméně, hladina testosteronu se začíná pomalu snižovat od 25 do 30 roku (u některých mužů dokonce i o několik let dříve) a to v průměru o 1 % až 2 % ročně.

Pojďme si tedy ukázat k čemu vlastně testosteron v těle slouží a jaké příznaky mohou signalizovat jeho nízkou hladinu.

Jak poznám, že mám sníženou hladinu testosteronu?

• ztráta svalové hmoty a síly
• nárůst tělesného tuku (především v oblasti pasu)
• snížené libido a erektilní funkce
• snížená energie
• deprese, náladovost
• snížená hustota kostí
..... a seznam by mohl pokračovat

Jsou Vám tyto příznaky povědomé? Jste muž okolo 30 let a začínáte cítit, že se Vám zvětšuje obvod pasu? Jste podráždění a bez energie? Nemáte chuť na sex jako ve 20 letech? Pokud ano, je zde velká pravděpodobnost, že vaše hladina testosteronu je snížená. Dle posledních vědeckých průzkumů má až 25 % mužů sníženou hladinu tohoto hormonu. To znamená, že se to týká každého 4 muže nad 25let.

Nemusíte však zoufat.

Hladina testosteronu se dá i v pokročilejším věku navrátit zpět do normální hladiny a to především stravou, pohybem a také užíváním těch správných a účinných vitamínů a doplňků stravy.

Nejlepší cviky na zvýšení testosteronu? Co jíst? Jaké doplňky stravy a fungují a které jsou pouze vyhozené peníze? Jak může řeč Vašeho těla ovlivnit hladinu testosteronu?

Nejen tomu všemu se budeme věnovat na těchto stránkách

PS: Určitě nepřehlédněte náš MEGA článek plný tipů a rad pro zvýšení hladiny testosteronu - 25 tipů, jak zaručeně zvýšit hladinu testosteronu

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás