Granátové jablko – nejlepší ovoce pro každého muže

David Buchta

Ano, je to tak.

Granátové jablko nepatří v Česku mezi často zmiňované ovoce, ale jedná se o jednu z nejlepších potravin pro muže.

A jaké tajemství v sobě granátové jablko ukrývá?

Je plné oxidantů a má pozitivní vliv na Vaše srdce, tvorbu oxidu dusnatého (a tím i kvalitu erekce) a podporuje tvorbu testosteronu.

Jedinou nevýhodou granátového jablka je u nás horší dostupnost a vyšší cena. Ale i tento problém má řešení.

V dnešním článku si představíme všechna vědecky podložená fakta o tomto skvělém ovoci a řekneme si jakým způsobem ho nejjednodušeji užívat.

Vliv na srdce, oxid dusnatý a kvalita erekce

Nejsilnější stránkou granátového jablka je jeho schopnost snížit krevní tlak, odplavit arteriální plak a zlepšit kvalitu erekce.

Pro jeho pozitivní účinky na kardiovaskulární systém najdeme několik důvodů.

Granátové jablko obsahuje silný antioxidant punicalagin a samo ovoce stimuluje naturální produkci dalších antioxidantů v těle jako je glutathion, glutathion-peroxidáza a kataláza (studie).

Vzhledem k výše uvedenému není překvapením, že granátové jablko má vyšší antioxidační aktivitu než červené víno, hrozny, a šťáva z borůvek nebo brusinek (studie).

Antioxidanty v ovoci jsou jedním z důvodů, proč je tak účinný na průtok krve a tím i kvalitu erekce.

Dalším je fakt, že granátové jablko zvyšuje výskyt enzymu zvaného eNOS podporujícího tvorbu oxidu dusnatého (studie).

A právě oxid dusnatý je hlavním důvodem nižšího krevního tlaku, lepšího průtoku krve a kvalitnější erekce. Granátové jablko navíc chrání oxid dusnatý před degradací zvýšením jeho biologických účinků.

Granátové jablko je i bohaté na přírodní dusičnany, které se prostřednictvím bakterií na jazyku a ve střevech přeměňují na oxid dusnatý.

Zvýšená produkce oxidu dusnatého byla prokázána jako důvod zlepšení kvality erekce, snížení krevního tlaku a lepší flexibilitu endotelů (vnitřní výstelka krevních cév).

A protože je granátové jablko jedním z nejlepších přírodních zdrojů na podporu tvorby oxidu dusnatého, není překvapením, že již několik studií (zde, zde a zde) přisuzuje výše uvedené efekty na Vaše zdraví i tomuto skvělému ovoci.

A to zdaleka není všechno.

Například v této dlouhodobé studii se dokazuje, že lidé pijící 50 ml džusu z granátového jablka denně po dobu 1 až 3 let zaznamenalo až 30 % snížení arteriálního plaku, snížení krevního tlaku a výrazné snížení hladiny nezdravého (LDL) cholesterolu v těle.

Granátové jablko a testosteron

Jen dle informací výše je jasné, že granátové jablko by mělo patřit mezi nejoblíbenější ovoce každého muže.

Toto ovoce má ještě jeden trumf v rukávu.

Vysoké antioxidační účinky granátového jablka mají i pozitivní vliv na produkci testosteronu (studie ).

Například v této studii na krysách dokázal extrakt z granátového jablka snížit oxidační stres ve varlatech, zlepšit kvalitu spermií a zvýšit hladinu testosteronu o 22 %.

V další studii na 60 dobrovolnících zaznamenalo pravidelné pití šťávy z granátového jablka zvýšení hladiny volného testosteronu o 24 % a také značné snížení krevního tlaku.

Jak nejlépe granátové jablko užívat?

Nebudeme si nic nalhávat. Všechny výše uvedené výhody granátového jablka mají i stinnou stránku.

Tou je horší dostupnost tohoto ovoce a jeho vyšší cena.

Jak jsme ale uvedli na začátku článku, i tento problém má řešení.

Tím je užívání šťávy z granátového jablka.

Dokonce to i vypadá, že se jedná o lepší variantu než samotné ovoce. Drtivá většina studií byla provedena právě při použití šťávy z granátového jablka.
A kde tuto šťávu sehnat?

Mimo nákupy na internetu doporučujeme navštívit řetězce drogérií (DM drogerie, ROSSMANN) kde v sekci ovocných šťáv mají v nabídce i 100 % BIO šťávu z granátových jablek.

Ano, cena za šťávu je stále vysoká (cca. 70 – 80 kč za 330 ml), ale pro pozitivní účinky by mělo stačit užívat 50 ml šťávy za den, a to již po přepočtu není vysoká částka. Především když vezmete v úvahu všechny výhody granátového jablka.

Pojďme si je ještě všechny shrnout.

  • Zvýšení a ochrana buněk oxidu dusnatého (a tím zkvalitnění erekce a prokrvení).
  • Snížení krevního tlaku.
  • Odstranění arteriálního plaku a snížení nezdravého cholesterolu.
  • Zvýšení volného testosteronu a kvalitnější spermie.

Pokud příště uvidíte toto ovoce ve slevě či máte možnost sehnat kvalitní BIO šťávu za dobrou cenu, určitě si udělejte zásoby a dejte nám prosím vědět. Neznáme totiž moc lepších potravin pro muže než právě toto „zázračné“ ovoce.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás