Ibiškový čaj a jeho pozitivní vliv na muže

David Buchta

Znáte ibiškový čaj?

Ne? Tak to Vás tento článek asi překvapí.

Ibiškový čaj je totiž dokonalý nápoj pro všechny muže a dnes si to dokážeme na několika případech. A je pravděpodobné, že po dočtení článku se stane Vaším nejoblíbenějším čajem.

Ibiškový čaj a jeho účinky

Ibiškový čaj má pozitivní vliv na tvorbu oxidu dusnatého, podporuje erekci, snižuje krevní tlak a pomáhá před usazováním arteriálního plaku.

Kouzelný nápoj?

Vzhledem k jeho účinkům i ceně určitě.

Pojďme si veškeré pozitivní vlastnosti ibiškového čaje představit více do detailu.

1) Zvyšuje tvorbu oxidu dusnatého

Většinu cévní produkce oxidu dusnatého získáváme díky buňkám vystýlajícím vnitřní povrch krevních i lymfatických cév, zvaných endotely. Tyto buňky dále řídí enzym zvaný eNOS.

Dle této studie ibiškový čaj aktivuje eNOS enzym a tím zvyšuje produkci oxidu dusnatého.

Je pravda, že uvedená studie byla prováděna v laboratoři, a ne na lidech. Ale každá látka zvyšující hladinu oxidu dusnatého má také vliv na snižování krevního tlaku. A jak si uvedeme níže, existuje několik studií potvrzujících tento vliv u ibiškového čaje.

2) Zlepšená funkce endotelu

Endotel je tenká vrstva buněk vystýlající vnitřní povrch krevních cév a srdce.

Je tvořen plochými, vzájemně propojenými buňkami. Tyto buňky jsou zodpovědné nejen za řízení oxidu dusnatého, ale také za elasticitu cév.

A pro všechny muže je důležité vědět, že lepší funkce endotelu = lepší erekce.

Právě ibiškový čaj dokáže zlepšit funkce endotelu (studie).

Vědci přímo ve studii doporučují lékařům předepisovat ibiškový čaj jako prevenci i podporu léčby vysokého tlaku a problémy s erekcí.

Pokud zlepšíte funkce endotelu a k tomu přidáte dietu podporující tvorbu oxidu dusnatého, budete sami překvapeni výsledky.

3) Léčba hypertenze 2. typu u diabetiků

V této studii se porovnávaly účinky černého a ibiškového čaje na snížení krevního tlaku a funkci endotelu v těle.

A ibiškový čaj vyšel jako překvapivý vítěz.

Skupina 60 lidí pravidelně popíjející ibiškový čaj zaznamenala výrazné snížení systolického tlaku z 134,4 mm Hg po 1 měsíci na 112,7 mm Hg.

Jednalo se o snížení systolického tlaku o 20 bodů a díky tomu si získal ibiškový čaj pozornost vědců. Samozřejmě se snížením tlaku byl další výsledek uvolněné cévy a lepší průtok krve.

Další důvod, proč zařadit ibiškový čaj mezi Vaše pravidelné nápoje.

4) Snížení arteriální hypertenze

Velmi zajímavé výsledky přinesl ibiškový čaj i u pacientů trpících vysokou esenciální (arteriální) hypertenzí.

U této diagnózy většinou nejsou známé příčiny, pouze faktory, které se podílejí na jejím vzniku a udržení.

V této malé studii vědci testovali ibiškový čaj na skupině pacientů, kdy po 12 dnech požívání čaje došlo ke snížení systolického tlaku o 11,2 % a diastolického o 10,7 %.

Po opětovném vynechání podávání čaje se po třech dnech systolický tlak zvýšil o 7,9 % a diastolický o 5,6 %.

Závěr

Ze studií výše je jasné, že ibiškový čaj má velký potenciál jako prevence i léčba pro vysoký tlak, nízkou tvorbu oxidu dusnatého a tím spojené problémy s erekcí.

Ibiškový čaj má nakyslou chuť, ale jeho pozitivní vlastnosti jsou natolik přesvědčivé, že chuť čaje Vám asi nebude dělat problém.

A kdo ví? Možná Vám i zachutná.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás