Jak dokáže hořčík vyřešit váš problém s nespavostí?

Osnova:
Hořčík a nespavost
Jak užívat hořčík, abychom dosáhli nejlepších výsledků?
Jaké jsou další výhody hořčíku?
Závěr

Nespavost trápí téměř každého třetího obyvatele České republiky. Některé články uvádějí, že to je dokonce až polovina občanů!

Taky to znáte? Je pozdě v noci, neustále se převalujete a nemůžete usnout? Určitě byste přivítali jakoukoli radu, jak usnout.

Možná, že jste už i některá doporučení vyzkoušeli.

Pokoušeli jste se zatemnit okna, pustit si relaxační hudbu, vzít melatonin, ale ani jedna z možností nefungovala?

Máme pro vás ještě jedno řešení! Ptáte se jaké? Podívejme se na něj podrobněji.

Hořčík a nespavost

Jednou z variant může být doplňování hořčíku. Jedná se o způsob, který je mnohem užitečnější než melatonin.

Tato možnost nám umožní spát mnohem hlubším spánkem o půl hodiny až hodinu déle. Proč tomu tak je? Jak dosáhneme těch nejlepších výsledků?

Hořčík je minerál, který se vyskytuje v mnoha potravinách. Hořčík má také synergické účinky s vápníkem, pokud jde o posílení kostí.

Podívejme se na zajímavou souvislost.

Hořčík pomáhá dostat se vápníku do kostí a ve skutečnosti tak odstraňuje vápník z našich svalů. Díky tomu působí na svaly velmi příznivě a pomáhá nám relaxovat. V této souvislosti se rychleji uvolníme a můžeme klidněji spát.

Současně je hořčík zodpovědný i za stav ospalosti těsně před tím než si jdeme lehnout. To je důvod, proč je horké mléko spojováno s odchodem do postele.

Mléko obsahuje hodně hořčíku a umožňuje nám mnohem rychleji usnout. Hořčík je v tomto ohledu velmi důležitý. Může být tak důležitý, že bude vaší první volbou pro zlepšení spánku.

Mnozí z vás drží diety, které mají velmi nízký obsah hořčíku. Nápoje jako je káva a kola ještě snižují obsah hořčíku v našem těle.

Hořčík má ale i spoustu dalších výhod.

Je potřebný pro žlázy, aby mohly začít s produkcí testosteronu. Vzhledem k tomu, že pro maximální tvorbu testosteronu je potřeba hluboký spánek, jedná se o silný doplněk i pro sportovce, kteří chtějí zvýšit produkci mužského hormonu.

"ZMA" je doplněk, který obsahuje hořčík a zinek. Mnoho kulturistů ho užívá právě před spaním.

Jak užívat hořčík, abychom dosáhli nejlepších výsledků?

Především víme, že minimální denní potřeba je asi 300 mg (většina z nás, ale dostává do těla jen něco málo pod 200 mg). Někteří lidé mohou spotřebovat mnohem více hořčíku – až 1000 mg!

Nedoporučuje se, ale držet tak vysokou hladinu hořčíku. Může se to projevit průjmem a bolestmi žaludku. Všeho s mírou.

Pokud užíváte hořčík tak víte, že je dostupný v několika podobách. Jak jsme uvedli již výše, hořčík může být obsažen spolu se zinkem v ZMA. Velmi populární způsob pro zlepšení spánku a "plasticity mozku"!

Relativně nový výzkum ukazuje, že I-threonát hořčíku může být ještě účinnější, pokud jde o zlepšení spánku a zvýšení neuroplasticity. Ukazuje se, že I-threonát hořečnatý je nejen účinnější při vstřebávání než jiné formy, ale konkrétně může být účinnější v mozku!

Jaké jsou další výhody hořčíku?

Bez ohledu na to, jakou formu hořčíku využijete, zjistíte, že se jedná o skvělou volbu pro každého z vás. Zlepšíte svou schopnost spát, posílíte svůj mozek a hořčík bude působit obecně blahodárně na váš organismus.

Existuje ale jeden problém. Víte, že více než 200 léků, které můžeme užívat, blokuje naši absorbci hořčíku? To je jeden z důvodů, proč celé řadě lidí chybí v těle potřebné množství této látky. A co víc! Některé alternativy nejsou vůbec dobré!

Podívejme se například na melatonin. Melatonin je účinný pro zlepšování spánku, na druhou stranu má „tunu“ nežádoucích vedlejších účinků.

Jsou to například: vazokonstrikce mozku, smrštění brzlíku, smrštění pohlavních orgánů, zrychlení srdeční frekvence, zvýšení stresu, závislost a potlačení plodnosti.

Na závěr ještě doplníme informaci o alkoholu a vlivu na hořčík v našem těle. Alkohol totiž snižuje množství hořčíku. Pijte tedy s mírou.

Závěr

Samozřejmě existuje řada dalších možností, jak svůj spánek zlepšit. Můžete udržovat místnost temnou a v ideální teplotě. Potřebujete také dostatečné množství cvičení a čerstvého vzduchu.

Pokračujte v experimentování a ladění všech detailů tak, abyste na konci došli ke zdárnému konci.

Všichni jsme jedineční a na každého z nás platí jiný postup.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás