Jak se nejrychleji poprat s nachlazením?

Pokud jste pro prevenci udělali úplně všechno a stejně jste ulehli do peřin, protože vás sklátila zákeřná choroba v podobě rýmy a nachlazení, poperte se s ní jako chlap.

Tekutiny

V první řadě se prolejte tekutinami v různé podobě. Voda obsahuje přirozeně histamin a mezi pitím džusů a čaje, zařaďte i čistou vodu. Jakmile ji něčím ochutíte, ztrácí přirozený účinek. Pokud si o tom chcete zjistit více, najděte si rozhovory s Dr. Batmanghelidjem, kdy hovoří o vodě jinak. Vynechte kávu, silný černý čaj a všechny nápoje obsahující kofein a také i alkohol.

Za ověřený léčebný nápoj se pokládá i vymačkaný celý citron, zalitý horkou vodou a dochucený medem. Určitě to ale nepřehánějte s moc horkou vodou, ať nezničíte vitamíny. Dejte takovou teplotu, abyste mohli nápoj ihned vypít.

Trochu drsnější ruský recept proti nachlazení je středně velká sklenička vodky s černým pepřem, doplněná velkým množstvím čerstvého česneku a cibule. Pokud vás bolí ucho, na téže straně žvýkejte žvýkačku, aby se uvolnil tlak v uchu. I to je ruský recept a pomáhá. Vypadá to až moc jednoduše, ale pokud se nejedná o silně rozvinutý zánět, úleva se dostaví.

Výživa

Horký vývar staví na nohy i těžce nemocné. Prababičky dobře věděli, co dělají. Je jedno zda se v hrnci vaří, kuře, slepice či hovězí. Kvalitní vývar je sázkou na jistotu.

Česnek a cibule jako přírodní antibiotikum prostě funguje. Spolehlivě ničí viry a bakterie. Přidejte česnek k vývaru, dejte si topinku a vymačkejte šťávu z cibule. Mimochodem, pokud dáte cibuli do kameninové nádoby do místnosti, vtáhne do sebe bacily. Víte, proč se dříve věšela cibule a česnek na trámy? Tohle je ten pravý důvod. Například sibiřské recepty to uvádějí dodnes.

Na chřipku a nachlazení pomáhá i zázvor s protizánětlivými vlastnostmi. Uleví od křečí průdušek a zmírňuje bolesti na prsou. Můžete čerstvý zázvor i žvýkat. Také je možnost užívat lžíci medu smíchaného s vymačkanou šťávou z čerstvého zázvoru. Zázvorový čaj pomáhá také od bolestí hlavy i žaludeční a cestovní nevolnosti.

Zapojte vitamíny, zejména vitamín C. Zvyšte přísun čerstvého ovoce a zeleniny. Vymačkejte si citron do vlažné vody. Vitamínem C se nepředávkujete, nadbytečné množství se přirozeně vyloučí.

Dejte si také kysané zelí, má nadměrné množství vitamínu C. Ve střevě je až 70 % buněk imunitního systému, v trávicím traktu vše začíná i končí. Zdravá střeva jsou základem zdravé a silné imunity.

Úžasná echinacea. Možná je pokládaná za bylinu severoamerických indiánů, znali ji už ale i naše babičky jako třapatku. Stimuluje buňky imunitního systému. Vsaďte ale i na jitrocel, šalvěj na kloktání anebo rakytník řešetlákový. Ten má třeba 10 x víc vitaminu C než citrusy. Pomáhá i heřmánek, lípa, dobromysl, plicník lékařský, vrba bílá či lichořeřišnice.

Na ucpaný nos a dutiny

Horká pára je pro váš nos nejsnadnějším uvolněním. Takže hrnec s horkou vodou, přes hlavu osuška a nádech, výdech. Můžete si dát i horkou koupel plnou bylin nebo léčivé soli a také vlézt do koupelny a pustit horkou sprchu. Dělejte to ale pouze v případě, nemáte-li horečku a taky pokud je někdo doma. Mohlo by se vám v koupelně udělat nevolno. Horká pára uleví vašemu nosu i bolavým dutinám. Pomáhá i koupel nohou v horké vodě, zejména před spaním.

Místo nosních kapek solný roztok, kterým vypláchnete nos. Vyrobte jej rozpuštěním špetky mořské soli ve vlažné vodě. Dá se koupit i v lékárně nebo jej nahraďte vincentkou ve spreji. Pokud ji budete také vlažnou popíjet, zdraví se zaručeně dostaví. Snižuje otok nosní sliznice a odstraní i mikroorganismy.

Na závěr namažte nos léčivou mastí s obsahem heřmánku či jemného mentolu. Pokud doma nic není, použijte olej či sádlo.

Od rýmy vám mohou pomoci i kapky Tea Tree oleje v aromalampě. Pokud už je používáte, smíchejte je s přírodním olejem a nos potřete několikrát denně. Pozor ale na prasklinky a oděrky kolem nosu, ať vás to moc neštípe. Příjemná vůně spolu s vdechovanými antiseptickými silicemi pomůže uzdravit sliznici dýchacích cest. 

A pokud jste opravdu nemocní, musíte do postele, nedá se nic dělat. Odpočinek je důležitý. Nejdůležitější je nachlazení prostě vyležet a zůstat doma v klidu. Neriskujte komplikace a složité prodloužené období léčby. Při prvních příznacích nachlazení prostě vklouzněte do teplé postele pod teplou deku a odpočívejte. Tělo si neduhy střádá a může se pak stát, že nesčetněkrát nemoc přechodíte a po pár letech se vám to nasčítá a dožene vás to i s úroky.

tento článek je napsán externím autorem.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás