Jak soutěživost a vítězství dokáže zvýšit hladinu testosteronu?

David Buchta

Muži jsou už od přírody soutěživí.

Téměř ve všech oblastech jejich života můžete najít něco, v čem soutěží s ostatními.

Tuto přirozenou mužskou vlastnost ovlivňuje z velké části primární mužský hormon testosteron. V dnešním článku se podíváme tomuto fenoménu na kloub a ukážeme si, jak tento fakt můžete využít ke svému vlastnímu prospěchu a zvýšit tak svojí hladinu testosteronu téměř okamžitě.

Vše zcela zdarma :)

Muži a soutěživost

Každý muž je soutěživý a ten kdo říká, že není, tak lže (anebo má právě nedostatek mužského hormonu testosteronu)

Vidíme to snad každý den.

Chceme mít lepší auto, než má náš soused.

Vydělávat více peněz než naši známí (a hned jak dostaneme přidáno, všichni tito známí tuto novou informaci musí dostat co nejdříve...)

Mít hezčí přítelkyni, větší byt a chytřejší dítě.

Soutěživost je hluboce zakořeněna v mužských genech a její historie sahá až do doby, kdy jsme byli vlastně zvířata. Díky tomuto faktu se také společnost dokázala rychle rozvíjet, a proto nežijeme nikde v jeskyních a nejíme pouze kořínky a brouky.

Muži jsou poháněni testosteronem, a proto chtějí soutěžit a hlavně vyhrávat.

Hlavní mužský hormon má za následek nárůst motivace, odhodlání, dominance a soutěživosti. To je také důvod, proč každá forma soutěže u mužů zvyšuje hladinu testosteronu nad normální limity.

A nejedná se pouze o domněnky či vymyšlenou teorii.

Spojitost mezi soutěživostí a testosteronem je řádně dokumentována a vědecky podložena.

Podívejme se na pár příkladů:

  • v této studii vědci zjistili, že mužský hormon testosteron se zvýšil těsně před tenisovým zápasem. Po skončení utkání měl vítěz značně vyšší hladinu testosteronu než jeho protihráč.
  • v další studii bylo zjištěno, že při hře, kde šance vyhrát nebo prohrát byla pouze okolo 100kč (5$), měli vítězi značně vyšší hladinu testosteronu než ti co prohráli.
  • vědci z univerzity v Utahu zjistili, že muži, kteří sledovali svůj oblíbený sportovní tým v televizi a jejich tým vyhrál, zaznamenali stejné zvýšení testosteronu jako samotní hráči. Protihráči na druhou stranu pocítili zvýšení estrogenu a snížení hladiny testosteronu (celá zpráva zde)

Jak tedy zvýšit hladinu testosteronu o 10% až 30% a úplně zadarmo?

Snažte se hodně soutěžit a pokaždé dělejte maximum pro výhru.

Nejlépe podpoříte Vaši touhu, když si na sebe (či svůj tým) vsadíte. Nemusí se jednat o velké sázky, stačí opravdu jen symbolická výhra pro první místo.

Pokud vyhrajete, Vaše tělo se Vám odmění velkým zvýšením testosteronu, které zapříčiní ještě větší touhou po vítězství v budoucnu.

Závěr

Pouze blížící se možnost soutěžit zvyšuje u mužů hladinu testosteronu a samotná soutěž či sportovní klání zvýší hladinu mužského hormonu ještě více.

Nebojte se tedy soutěžit a snažte se vždy vyhrát (v rámci pravidel). Vaše tělo Vás odmění bezplatnou dávkou přírodního testosteronu.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/how-competition-and-winning-increases-male-testosterone-levels/ - s laskavým svolením autora

 

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás