Jaký má testosteron vliv na spalování tuků?

David Buchta

Ohledně nejdůležitějšího mužského hormonu bylo již řečeno hodně. Víme, že zásadně ovlivňuje sekundární pohlavní znaky u mužů. Má vliv na růst svalů, síly a větší sexuální libido.

Má ale testosteron také vliv na spalování tuků? Je možné, že člověk s vyšší hladinou tohoto hormonu dokáže také lépe pálit podkožní tuk?

Odpověď je jednoduchá. Ano.

Podívejme se na důkazy, že tomu tak opravdu je.

Testosteron a tělesný tuk

V jedné studii bylo zjištěno, že pokud se u testované skupiny mužů snížila hladina testosteronu z 600 ng/dl na 300ng/dl, tak byl statisticky naměřen nárůst tukové hmoty o více než 30% (The Charles R. Drew University of Medicine and Science)

Na první pohled se může zdát, že se jedná pouze o malý úbytek testosteronu. Přeci jenom hodnota 300ng/dl je stále v průměrné hladině testosteronu u mužů. Ale i přesto můžete vidět, jak velký efekt to má na tvorbu podkožního tuku.

Již v minulosti bylo provedeno několik studií na lidech i zvířatech a všechny potvrzují, že vyšší hladina testosteronu v těle značně podporuje pálení tuků a úbytek tělesné váhy.

Níže uvádíme pár příkladů těchto studií v angličtině.
zde, zde a zde.

Způsob, jakým přesně dokáže testosteron všechen ten tuk pálit, je stále trošku záhadou. Z toho, co ví vědci dosud je známo, že testosteron omezuje tvorbu nových tukových buněk v těle a také, že nízká hladina tohoto mužského hormonu je jedním z faktorů zvyšující se obezity mezi staršími muži.

A to znamená, …

že testosteron má velký vliv na tvorbu a ukládání nových tukových buněk.

Jedná se o velmi silný anabolický hormon, který z Vašeho těla dokáže udělat stroj na pálení tuků.

Snažte se tedy zvýšit svou hladinu testosteronu přírodní formou.

Sportujte. Mějte více sexu. Nekuřte a nepijte moc alkoholu. Změňte jídelníček a dodejte svému tělu ty správné vitamíny a minerály.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás