Jaký má vliv testosteron na plodnost?

Plodnost. Skutečnost, nad kterou se možná pozastavil každý z vás. Poznat životní partnerku, založit rodinu a vést spokojený život. To je plán téměř každého muže.

Ale budeme mít s partnerkou štěstí a podaří se ji oplodnit?

To je otázka, která nemá jednoduché a jednoznačné vysvětlení. Faktorů ovlivňujících plodnost je řada. Od špatného životního stylu, vysoké míry pracovních povinností, stresu, užívání léků až po nemoci.

Rizikovými faktory jsou také konzumace alkoholu, užívání marihuany, diabetes nebo chemoterapie při léčbě rakoviny.

Jedním z nepříznivých faktorů může být i špatná hladina testosteronu v těle.

U testosteronu platí přímá úměra – čím více testosteronu muž v těle má, tím více se vyrábí v těle spermií i tekutiny a samozřejmě to platí i naopak.

Nízká hladina testosteronu není vůbec pozitivní skutečnost. Za určitých okolností může vést až k erektilní dysfunkci.

Zvýšením testosteronu, ale ještě nemusíte nutně podpořit plodnost.

Hlavní příznaky nízké hladiny testosteronu:

- snížená chuť na sex
- slabší erekce
- ztráta svalové hmoty
- únava
- změna nálady

Stres, málo pohybu a živin

Za nedostatkem testosteronu lze hledat mnoho příčin. Nedostatek pohybu, stres a málo potřebných živin. Tělu ve většině případů chybí vitamín D, A, C, hořčík a zinek.

Chybí vám v těle testosteron a ptáte se, jak můžete jeho množství zvýšit?

Náprava může být jednoduchá. Dodejte svému tělu vitamíny a minerály. Nezapomínejte jíst ovoce a zeleninu.

Chcete mít vlastní děti? Dodržujte zdravý životní styl, hýbejte se. Muži s nadváhou nebo obezitou mají často nízkou hladinu testosteronu. Příčina je v břišním tuku, jež převádí testosteron na estrogen.

Zvýšení plodnosti je dobrá motivace pro muže ke cvičení.

Testosteronová substituční terapie není vhodným způsobem ke zvýšení plodnosti

Existuje testosteronová substituční terapie. Ale pozor!

Mozek vytváří speciální hormony uvolňující gonadotropiny. Tyto hormony vydávají signál do varlat, že je potřeba uvolnit více testosteronu, aby se dokázalo vytvořit dostatek spermií.

Pokud ale dojde k substituční terapii, kdy se do krve dostává testosteron pomocí náplastí, gelů nebo jiným způsobem, mozek vyhodnotí, že je v těle testosteronu dostatek a nevyšle signál do varlat.

V případě, že máte problémy s plodností v souvislosti s nízkou hladinou testosteronu, je nejvhodnějším způsobem zvýšit vlastní produkci testosteronu v těle.

Injekce gonadotropinu jako řešení neplodnosti

Gonadotropiny jsou důležitou součástí produkce spermií. Pomocí nich se vydá impuls do varlat, aby došlo ke zvýšení produkce.

Máte problémy s početím dítěte? Prvním řešením může být kontrola počtu spermií. Pokud se zjistí, že je počet spermií nízký, je potřeba změřit hladinu testosteronu.

Při zjištění hladiny testosteronu pod normou, může lékař aplikovat injekci gonadotropinu pro zvýšení produkce testosteronu. Tato metoda slouží pouze na podporu plodnosti.

V tomto případě byste měli kontaktovat endokrinologa.

Závěr:

Při problémech s početím dítěte se poraďte především se svým lékařem. Ten vám může poradit nebo vás odkázat na odborníka.

Žijte především zdravým životním stylem, jezte potraviny s potřebnými vitamíny a minerály. Rovněž se pokuste omezit stres.

Jsou to osvědčené způsoby, jak se opět dostat do kondice.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás