Kdy by měly ženy padesátníků zpozornět?

Kolem padesátky se u mužů začínají objevovat první zdravotní problémy. Bohužel muži je rádi bagatelizují a je tak na ženách, aby je k návštěvě lékaře přiměly. Ženy tak lze považovat za hybatelky řešení všeho, za co se muži stydí a bojí se o tom mluvit. Řada těchto problémů je přitom dána sníženou hladinou testosteronu.

Každý pátý muž po padesátce trpí výraznějším nedostatkem hormonu testosteronu, který se projevuje celou řadou obtěžujících příznaků, od snížení libida, poruchy erekce až po nespavost a návaly pocení, zároveň se zvyšují zdravotní rizika.

Zatímco některých příznaků si muži a jejich okolí všímají, jiné zůstávají bez povšimnutí a jsou přisuzovány stárnutí nebo pracovnímu přetížení.

Lékaři tak apelují na ženy padesátníků, aby byly ke svým mužům všímavé, a pokud u nich vypozorují následující potíže, aby jim dodaly odvahy k návštěvě odborníka. Ten jim nechá udělat krevní test, jenž případně odhalí nízkou hladinu testosteronu.

Nejčastější příznaky nízké hladiny testosteronu

  • snížení libida
  • snížení počtu ranních erekcí
  • únava
  • snížená výkonnost
  • ztráta svalové hmoty a vyšší sklon k obezitě spojený s ukládáním tuku v oblasti břicha
  • podrážděnost
  • horší soustředění
  • nervozita
  • deprese
  • nespavost

Několik dalších rad ženám padesátníků

Pokud se partner nechce milovat jako dříve, promluvte si s ním. Pokud neshledá žádný konkrétní důvod, zkuste mu říct o možnosti vyšetření hladiny testosteronu.

Má-li partner i další popisované příznaky, upozorněte ho na rizika, která mu hrozí. S návštěvou praktického lékaře či urologa neotálejte, určitě nečekejte až na preventivní prohlídku.

Vybízejte partnera k pohybu alespoň třikrát v týdnu, protože pohyb prospívá nejen psychice, ale je i nejlepší prevencí řady onemocnění, včetně nízké hladiny testosteronu.

Jedním z velkých faktorů, které urychlují pokles hladiny testosteronu, je kouření. Žijete-li s kuřákem, upozorněte ho na tato fakta a zkuste ho přivést na myšlenku, že je opravdu nejvyšší čas skončit.

Jak rychle zvýšit mužům testosteron?

Pokud hledáte pro svého muže zaručený způsob jak zvýšit jeho energii a libido, jedním z vhodných způsobů je sáhnout po přírodních doplňcích stravy.

Je nám ale jasné, co vás napadlo jako první. „Opravdu dokážou doplňky stravy pomoct udržet normální hladinu testosteronu? Zvýšit energii a libido?“ Ano, dokážou, ale je důležité si umět vybrat. K tomu, aby byl přírodní doplněk stravy účinný a nejen placebo, musí obsahovat účinné látky ve správném množství. Patří mezi ně vitaminy (D3, C, B6) a minerály (zinek, hořčík, selen) a extrakty z bylin (kotvičník zemní, pískavice řecké seno).

Pokud hledáte účinný doplněk stravy, vyzkoušejte český produkt PRIMULUS bojující s příznaky nízké hladiny testosteronu. Nyní v akci s dopravou ZDARMA po celé ČR.

Nahoru