Jak vyřešit 5 nejčastějších mužských problémů?


Zjisti víc!

Co dokáže únava?

Únava u mužů se může projevovat různými způsoby v závislosti na příčině a intenzitě. Zvýšená ospalost, snížená energie a výkonnost, potíže s koncentrací, zhoršující se paměť, častá podrážděnost a nekonečná únava i po dlouhém spánku. Poznáváte na sobě některý z těchto příznaků také? Dlouhotrvající pocit únavy ovlivňuje nejen mužské projevy, ale má vliv i na fyzickou stránku těla. Bolesti hlavy, svalů i kloubů, nevolnost a závratě. To vše může mít spojitost s dlouhotrvající únavou. Pokud není únava zapříčiněná zdravotním problémem, může být na vině nejen dlouhodobý stres, ale také špatná strava a nedostatek vitamínů v těle. Jaké vitamíny a extrakty z bylin mají vliv na únavu? 

Unavený muž

Jakými látkami cílíme na zlepšení stavu?

Vitamin C

Vitamin C je ve vodě rozpustný vitamin, který v lidském těle hraje řadu velmi důležitých rolí. Je to antioxidant, který má vliv na funkci imunitního systému a metabolismu. Pokud tělo nedostává dostatek vitaminu C, může dojít ke snížení imunitních funkcí, což může vést k únavě a slabosti. Pokud tedy tělo nedostává dostatek vitaminu C, může to ovlivnit výkon a způsobovat únavu.

Hořčík

Hořčík podporuje zdravou funkci svalů a nervového systému a pomáhá při tvorbě energie.

Železo

Nízká hladina železa může způsobit únavu a zhoršení nálady.

Příčiny a důsledky dlouhodobého stresu

Stres je přirozená reakce těla na situace, které vyžadují fyzickou nebo emocionální adaptaci. Dlouhodobý stres může mít negativní dopady na zdraví a pohodu. Mezi příčiny stresu patří například pracovní přetížení, rodinné problémy, finanční tíseň, zdravotní obtíže, ale i běžné každodenní situace, jako je například dopravní zácpa nebo problémy s komunikací. Dlouhodobý stres může mít mnoho negativních důsledků na zdraví, včetně zvýšeného rizika srdečních onemocnění, zvýšeného krevního tlaku, poruch spánku, úzkosti, deprese, problémů s trávením, snížené imunity, výkonu a dalších zdravotních problémů. Stresové situace je dobré minimalizovat a snažit se najít způsoby, jak s nimi efektivně pracovat. Jak s nimi zatočit? Vyzkoušejte více relaxovat, zapojit do denního režimu cvičení, pravidelný spěte a dbejte na zdravou stravu. Jaké byliny a vitamíny pomáhají zvládat stres? 

Stres

Jakými látkami cílíme na zlepšení stavu?

Vitamín B6

Vitamín B6 pomáhá při tvorbě neurotransmiterů, které jsou zodpovědné za regulaci nálady a emocí.

Hořčík

Minerál důležitý pro správnou funkci nervového systému. Může pomoci snižovat úroveň stresu a úzkosti.

Pomalý růst svalové hmoty

Máte vyladěnou stravu plnou bílkovin, pravidelně cvičíte, dostatečně odpočíváte, ale nárust svalové hmoty je stále pomalý? Pokud děláte vše správně, ale přesto není růst svalové mnoty takový, jaký by měl, může na tom mít vliv také nedostatek vitaminů, minerálů a hormonální nerovnováha. Významný vliv na růst svalové hmoty má testosteron, který mužům po třicítce přirozeně klesá. Testosteron přispívá k růstu svalové hmoty tím, že stimuluje syntézu proteinů, což umožňuje svalovým vláknům růst a zvyšovat jejich velikost.

Muž svaly

Jakými látkami cílíme na zlepšení stavu?

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Tribulus Terresstris je rostlina, jejíž extrakty mají vliv na zvýšení hladiny testosteronu u mužů. Některé studie naznačují, že kotvičník zemní má vliv na svalový růst a zlepšení sportovních výkonů. 

Vitamin C

Vitamin C poskytuje tělu antioxidantovou ochranu. Při intenzivním tréninku se v těle tvoří volné radikály, které mohou poškozovat buňky a způsobovat záněty. Vitamin C je silným antioxidantem, který pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály a snižuje záněty v těle. Navíc je vitamin C důležitý pro tvorbu kolagenu a může tedy pomoci udržet tkáně zdravé a odolné vůči zraněním.

Pískavice (řecké seno)

Pískavice obsahuje látky, které mohou pomoci zlepšit tvorbu svalů a snížit únavu po cvičení. To může být užitečné pro sportovce a lidi, kteří se snaží zlepšit svou fyzickou kondici.

Nekvalitní spánek a časté probouzení

Nekvalitní spánek může mít výrazný vliv na naše zdraví a pohodu. Pokud nespíme dostatečně dlouho nebo se náš spánek narušuje, může to vést k řadě problémů, včetně snížení kognitivních funkcí, zvýšení rizika pro kardiovaskulární onemocnění a zhoršení nálady. Pokud trpíte nekvalitním spánkem, může se to také projevit na růstu svalové hmoty. To je způsobeno tím, že spánek je klíčový pro obnovu a regeneraci svalů po náročném cvičení. Je důležité dbát na dostatek spánku a snažit se minimalizovat faktory, které mohou kvalitu spánku narušovat.

Nekvalitní spánek muž

Jakými látkami cílíme na zlepšení stavu?

Vitamin C

Vitamin C je ve vodě rozpustný vitamin, který v lidském těle hraje řadu velmi důležitých rolí. Je to antioxidant, který má vliv na funkci imunitního systému a metabolismu. Pokud tělo nedostává dostatek vitaminu C, může dojít ke snížení imunitních funkcí, což může vést k únavě a slabosti. Pokud tedy tělo nedostává dostatek vitaminu C, může to ovlivnit výkon a způsobovat únavu.

Snížené libido a problémy s erekcí

Snížené libido může mít různé příčiny, včetně hormonální nerovnováhy, stresu, únavy a deprese. Pokud trpíte sníženým libidem, může to ovlivnit vaše sexuální zdraví a vztahy. Kromě toho může mít snížené libido vliv i na vaši svalovou hmotu, jelikož sexuální aktivita je spojena s uvolňováním hormonů, jako je testosteron, který podporuje růst svalů. Pokud máte obavy o své snížené libido, zkuste sáhnout po přírodních doplňcích stravy, které obsahují silné bylinné extrakty, které mají na zvýšení libida vliv.

libido muž

Jakými látkami cílíme na zlepšení stavu?

Kotvičník zemní

Nejen, že kotvičník pomáhá s růstem svalové hmoty a sportovními výkony. Tato skvělá bylina přispívá k normální funkci pohlavních orgánů a pomáhá regulovat hormonální aktivitu. Dokáže pomoci s nastartováním libida a také má vliv na zlepšení erekce. 

Selen 

Selen přispívá k normální spermatogenezi.

Pískavice (řecké seno)

Diosgenin obsažený v Pískavici je důležitým prekurzorem tvorby pohlavních hormonů. Látka podporuje libido u zdravých mužů. 

Věděli jste, že:

Všechny zmíněné vitaminy, minerály a extrakty z bylin jsou součástí složení doplňku stravy PRIMULUS?

Složení doplňku stravy PRIMULUS je nejúčinnější v dané kategorii doplňků stravy v České republice a na Slovensku?

Při užívání 2 tablet denně dostanete do těla všechny potřebné složky, které vám mohou výrazně pomoci zlepšit nebo odstranit nejčastější mužské problémy?

Nahoru