Názory lékaře na kotvičník zemní?

David Buchta

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je středomořská rostlina využívaná po celém světe pro svůj přínos pro zdraví mužů i žen.

Na internetu i v časopisech můžete najít několik tvrzení, že kotvičník může chránit srdce, pomoci při léčbě depresí a zvýšit libido.

Je tomu ale opravdu tak? Je kotvičník opravdu účinný? Jaké jsou názory lékaře na kotvičník zemní?

Na tyto otázky si odpovíme v dnešním článku. 

Jaké jsou názory lékařů na kotvičník zemní?

Snad nejčastější otázka.

Dává to smysl. Pokud si člověk není jistý účinkem léků, či bylinek, vždy jako první hledá radu u lékaře.

Podívali jsme se na vyjádření českých a zahraničních doktorů na téma kotvičníko zemního a jeho přínosu na lidské tělo.

Například MUDr. Veronika Horáková, která je praktickou lékařkou, se na serveru ulekare.cz vyjádřila ke kotvičníku následovně:

"... ví se, že Kotvičník zemní podporuje růst svalové hmoty, napomáhá ke zvýšení fyzického výkonu, urychluje regeneraci, podporuje sexuální libido u obou pohlaví. U mužů zvyšuje hladiny testosteronu až o 30 %, zvýšení zájmu o sexuální život, zvýšení objemu svalové hmoty na úkor tuku, snížení vnitřního napětí, obnovení životní vitality a elánu. Rozšířen je u mladých sportovců, zejména ve vztahu k jeho účinkům na sval. hmotu. V přiměřeném množství by neměl škodit."

Celou odpověď i s otázkou pacienta si můžete přečíst zde.

Mezi další uznávané kapacity ve světovém zdravotnictví a především v USA patří také doktor Josh Axe, který je i certifikovaným homeopatem.

Jaký je jeho názor na kotvičník zemní?

Dle jeho článků je patrné, že kotvičník zemní zvyšuje libido, pomáhá zlepšit erekci, snižuje bolest a záněty. Dále snižuje krevní tlak, zlepšuje činnost srdce. Celý článek lékaře i s odkazem na zahraniční studie můžete najít po kliknutí zde.

Jak kotvičník nejlépe užívat?

Kotvičník zemní můžete užívat buď ve formě čaje z kotvičníkové nati, nebo formou extraktu.

Pokud máte zájem o přípravu čaje přímo z rostliny, doporučujeme si vypěstovat vlastní sazenici. Pěstovat ho můžete začít od konce března a sklízet celou bylinku můžete začátkem září.

Další (a mnohdy účinnější) možností je využít extrakty z bylin v podobě doplňků stravy. Zde je potřeba hlídat obsah saponinů a kvalitu extraktu.

Shrnutí

Kotvičník je obecně velmi prospěšný pro naše zdraví i dle názorů lékařů.

I u něj platí staré známe – všeho s mírou. Kotvičník má celou řadu přínosů a je velmi lehké si jej vypěstovat, nebo užívat silné extrakty formou doplňků stravy.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás