Negativní příznaky nízké hladiny testosteronu

David Buchta

Nízká hladina testosteronu je svými příznaky ze začátku nepatrná a pomalá. To je i důvod proč mnoho mužů tento stav ignoruje často i několik let.

Jednoduše si zvyknou, že se cítí bez energie, že jsou často podráždění, slabí a bez libida. Je to pro ně přirozený stav. A to je chyba.

I když si to neuvědomujete, testosteron ovlivňuje téměř vše ve Vašem těle. Má vliv na mozek, libido, svalovou hmotu, kvalitu krve a seznam by mohl pokračovat.

Muži si testosteron ale často spojují pouze s jeho efektem na sexuální život. Dá se to samozřejmě pochopit. Nízká hladina testosteronu snižuje libido a má také vliv na kvalitu erekce. A to je věc, ze které mají strach všichni muži.

Neměli by však zapomínat na další příznaky, jako jsou deprese, duševní zmatenost, problémy se soustředěním, úzkost, ztráta svalové hmoty, snadnější nabírání tuku a celkový pocit nudy a nezájmu. Boj o potěšení a vnitřní touha totiž dokáže značně ovlivnit Vaši kariéru a vztahy. A i tyto emoční pochody kontroluje testosteron.

Naštěstí je dnes jednoduché zjistit, jak na tom Váš testosteron je. Pokud jsou Vám uvedené příznaky povědomé a chcete mít jistotu, zajděte k lékaři. Ten Vám z krve určí aktuální stav Vašeho testosteronu.

Dle lékařských tabulek je diagnóza nízké hladiny testosteronu velmi podhodnocena. Pro Vás by ale orientačně měla stačit tato čísla. Pokud je Váš testosteron v krvi nižší než 14 nmol/L (nebo 400 ng/dL), pravděpodobně trpíte různými příznaky uvedenými výše a je na čase s tím začít něco dělat.

Menší hodnoty jsou známky již velmi snížené hladiny testosteronu. Toto potvrzuje i jedna čínská studie, kde byli muži s nízkou hladinou testosteronu (průměr = 268 ng/dL) srovnání s muži s normální hladinou testosteronu (průměr = 553 ng/dL). Typické příznaky u mužů ze skupiny s nízkou hladinou testosteronu byly:

  • 89 % mužů nahlásilo, že mají málo energie,
  • 79 % mužů uvedlo problémy s erekcí,
  • 66 % mužů nahlásilo sníženou sexuální výkonnost.

Výše uvedená data mluví za vše.

Smutným faktem je, že většina mužů s nízkou hladinou testosteronu svůj stav neřeší. Tedy do té doby, než dojde k častým poruchám erekce nebo neplodnosti. A tento fakt postihuje rok od roku stále mladší muže. V jedné studii bylo zjištěno, že nízká hladina testosteronu způsobuje problémy s erekcí u 20 % mužů mladších 30 let.

Nízká hladina testosteronu: dlouhodobý efekt.

Mít snížený testosteron po dlouhou dobu je nebezpečné.

Je totiž spojován s onemocněním srdce, cukrovkou, kognitivní poruchou a dokonce i osteoporózou. V roce 2007 jedna studie zjistila, že nízká hladina testosteronu zvyšuje riziko úmrtí z důvodu srdeční poruchy, rakoviny i jiných příčin.

Dalším důvodem proč je nízká hladina tak nebezpečná, je negativní efekt na téměř všechny ukazatele kardiovaskulárního zdraví. Jedna nedávná dlouhodobá studie zkoumala muže s velmi nízkou hladinou testosteronu po dobu 18 let. Závěrem bylo, že jejich šance na předčasné úmrtí je o 40 % vyšší než u mužů s průměrnou či vysokou hladinou testosteronu.

Sečteno podtrženo. Každý muž potřebuje dostatek testosteronu. Je to nejdůležitější hormon pro muže.

Pokud nám nevěříte, ale i tak Vás trápí některé z uvedených příznaků, navštivte prosím Vašeho lékaře a nechte si Váš testosteron změřit. Jen pro jistotu.

Jak zvýšit hladinu testosteronu?

A co dělat, pokud máte nízkou hladinu testosteronu. Určitě záleží na doporučení Vašeho lékaře, ale prvním krokem by vždy měla být snaha o přírodní zvýšení tohoto hormonu. Na toto téma jsme již na našem blogu napsali spoustu článků.

Zaměřte se na správnou stravu, dostatek spánku, sexu a pohybu. Pokud nevíte kde začít, doporučujeme náš velký článek, ve kterém jsme vyjmenovali hlavních 25 tipů pro vyšší testosteron (celý článek zde.)

Dalším řešením je dodání potřebných vitamínů a minerálů pro optimální tvorbu testosteronu. Správným mix účinných látek dokáže zvýšit Váš testosteron až o 41 % bez velké námahy. Pokud máte o podobné řešení zájem, vyzkoušejte náš produkt PRIMULUS, který obsahuje všechny ověřené složky pro optimalizaci testosteronu. 

Do svého auta si kupujete pouze kvalitní olej, aditiva a pravidelně jezdíte na servisní prohlídky. Je na čase se podobně starat o své zdraví a své tělo. A jedním z jeho hlavních motorů je právě optimální hladina testosteronu.

PS: Pokud znáte někoho, kdo může trpět nízkou hladinou testosteronu, pošlete mu prosím tento článek na email nebo jej sdílejte na sociálních sítích. Předem děkujeme.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás