Neuvěřitelné výhody RAW medu

Často vás možná napadá myšlenka, že potraviny, které jsou pro naše tělo zdravé, nejsou tak chutné jako jídlo, které není zdravé. Je to omyl a víte proč?

Jako malí jsme často byli nuceni dojíst všechnu zeleninu a až pak jsme si mohli dopřát pudink a další sladkosti – tedy jídlo, které nám chutnalo daleko více.

Ptáte se, může být zdravé jídlo taky chutné?

Je potřeba změnit pohled na věc. Jste dospělí a už se můžete dívat na mnohem více souvislostí než v dětství.

Dobrým příkladem všeho je med!

Med je chutný naprosto vždy! Je sladký a velmi chutný na palačinkách. Navíc je také velmi zdravý a má pro nás velké přínosy.

Jedná se o velice výživnou potravinu, která navíc přesahuje pozitivní přínosy jiných potravin, které jsou považovány za zdravé a napadnou vás při pojmu "zdravé stravování".

Podívejme se na největší výhody RAW medu.

Výživa

Med je plný důležitých živin. Zejména obsahuje neuvěřitelné množství antioxidantů, které pomáhají zabránit tvorbě radikálů. Radikály způsobují stárnutí a vedou k rakovině.

Med dokáže posílit imunitní systém a chránit vás tak i před častným nachlazením.

Nejvýkonnějšími antioxidanty v medu jsou polyfenoly. Med jich obsahuje hodně a jinde je nenajdeme.

Tato skutečnost byla potvrzena výzkumem, ve kterém dostávaly subjekty po dobu 29 dní 4 lžíce medu. Ukázalo se, že tyto osoby měly ve svém těle mnohem vyšší obsah polyfenolů než před zahájením výzkumu.

Med je navíc zdrojem vitamínů a minerálů. Obsahuje vysoký obsah vitamínu B6, niacinu, thiaminu, kyseliny pantothenové a riboflavinu.

To ale není vše! Co ještě med obsahuje?

Pro naše tělo slouží jako zdroj mědi, vápníku, zinku, železa, hořčíku a draslíku.

Nejlepší způsob, jak všechny tyto výhody čerpat, je jíst RAW med. Co to ale RAW med vlastně je?

Jedná se o surovou formu medu, která není tepelně nijak upravována, a z pláství ji včelaři dávají přímo do lahví.

Dobrá pomůcka pro spánek

Med je velmi dobrý, a poskytuje nám také několik specifických výhod. Musíme jej ale i specificky užívat.

Med je často prosazován jako zdravá a účinná pomůcka pro spánek. Mnoho lidí tvrdí, že pokud si dáte před spaním lžičku medu, jste po probuzení mnohem více odpočatí a máte tedy i více energie.

Proč tomu tak ale je?

Jedním z vysvětlení je, že med obsahuje dvě formy cukru – sacharózu a fruktózu. Tyto dvě formy cukru umožnují rychlou, ale i pomalou dávku energie.

To znamená, že při  usínání dostanete rychlou dávku energie, ale dostáváte také pomalou formu energie, která se uvolňuje po celou noc, a nejvíce ji pocítíte ráno po probuzení.

Bylo prokázáno, že jedním z důvodů, proč se ráno po probuzení necítíme dobře, může být skutečnost, že nám v těle chybí cukr.

Nízká hladina cukru pak může způsobit bolest hlavy. Pokud jste, ale před spaním konzumovali med, měli byste se cítit svěží a mnohem více odpočatí.

V medu je vysoký obsah hořčíku, což nás přivádí k druhé možnosti.

Hořčík, jak je známo, uvolňuje naše svaly a díky němu si dopřejeme mnohem klidnější a zdravější spánek.

Pomáhá k léčbě kocoviny?

Stále nejste dostatečně přesvědčeni o výhodách medu?

V tuto chvíli byste ale mohli být! Proč?

Med může být ideální lék na léčbu kocoviny. Pro začátek se vrátíme k cukru. Cukr nám dodává energii a můžeme se tak po požití alkoholu cítit ráno mnohem lépe.

Současně ale fruktóza, která je v medu obsažena, je účinná pro potírání acetaldehydu. Co to acetaldehyd vlastně je?

Jedná se o hlavní toxickou látku, která se tvoří, když tělo rozkládá alkohol. Jinými slovy – tato látka je důvodem, proč se cítíte ráno po alkoholu často velmi špatně.

V medu je ale obsažena i sůl. Sůl pomáhá obnovit elektrolyty v těle a bojovat proti křečím a bolestem svalů, které mohou přicházet právě z alkoholu.

V případě, že chcete účinky ještě více maximalizovat, máme pro vás skvělou variantu! Jakou?

RAW med kombinujte se dvěma dalšími přísadami a můžete tak získat dokonalý lék na kocovinu. Jedná se o chléb a banán – udělejte si tedy banánovomedový sendvič!

Banán vám poskytne více energie a draslíku, který upraví vaše elektrolyty. Chléb bude navazovat zbývající kyseliny a alkohol ve vašem žaludku.

Antihistaminika

Poslední výhoda RAW medu (surového medu) je vliv na alergie.

V současné době úplně nevíme, jak med proti alergiím bojuje, ale ukazuje se, že obsahuje přírodní antihistaminika.

Med tak pracuje procesem imunoterapie, kdy jsou do vašeho těla zaváděny stopy pylu. Jedná se o způsob, který nezpůsobí alergie a postupně tyto stopy dostává do vašeho systému.

Tím "učí" tělo, aby v budoucnu nespustilo alergickou reakci.

Závěr

Jak se ukazuje med a především jeho surová forma RAW, je velmi dobrým pomocníkem v mnoha situacích, které možná velmi dobře znáte.

Od přísunu vitamínů do těla, přes léčbu kocoviny až ke zdravějšímu spánku a působení na alergie.

Dokonalý pomocník, co myslíte?

Výhody medu si můžete také vyzkoušet a zjistit, jak med bude působit na vás. Doporučujeme, ale užívat RAW med.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás