Para ořechy a testosteron

Ořechy jsou obecně výborným zdrojem pro Váš testosteron, ale jeden druh jim kraluje.

Jsou to para ořechy (brazilské ořechy).

Kapucínské opice aktivně vyhledávají tyto ořechy, které jsou zabaleny v pevné skořápce. Pouze nejsilnější a nejmoudřejší opice dokáží rozlousknout skořápku a ořechy získat. Pokud se jim to podaří, jsou známé v tlupě po delší dobu, protože ve světě kapucínských opic jsou samci s para ořechy považovány za pravé alfa samce.

Vy už nemusíte rozbíjet pevnou skořápku, ale i tak Vám pomohou para ořechy díky svému vlivu na testosteron být alfa samcem. Pro muže je dobré užívat Para ořechy pravidelně a doporučuje je i Tim Ferriss ve svém protokolu na trojnásobné zvýšení testosteronu.

Proč jsou ale para ořechy tak důležité pro Váš testosteron?

Para Ořechy a testosteron

Tyto ořechy totiž obsahují několik látek, které fungují jako stavební bloky pro přirozenou podporu testosteronu.

Pojďme si uvést pár příkladů:

  1. Bohatý zdroj Selenu – para ořechy jsou nejlepším zdrojem přírodního selenu vůbec. K pokrytí doporučené denní dávky Vám stačí sníst 1-2 ořechy. A dle této studie má selen pozitivní vliv na hladinu Vašeho testosteronu.

  2. Obsahuje přírodní cholesterol – ten se poté mění v těle na testosteron. Každý muž starající se o svůj testosteron by měl mít zajištěn přísun cholesterolu z kvalitních zdrojů. Para ořechy jsou jedním z nejlepších.

  3. Silný antioxidant – para ořechy jsou plné antioxidantů ochraňující molekuly testosteronu před oxidací. Nedávné studie také ukazují, že některé antioxidanty dokáží stimulovat leydigovy buňky k větší produkci testosteronu.

  4. Bohatý na L-arginin – arginin je látka zvyšující hladinu oxidu dusnatého v těle, který zajišťuje lepší prokrvení celého těla. Para ořechy jsou nejkvalitnějším zdrojem bio aktivního argininu.

  5. A jako bonus zlepšuje kvalitu spermií – v roce 2013 byla uveřejněna studie prokazující pozitivní efekt selenu na zvýšenou produkci a kvalitu spermií. A kvalita spermií je těsně svázaná s hodnotou Vašeho testosteronu.

Závěr

Para ořechy jsou levný zdroj látek pro optimální tvorbu testosteronu. Pro požadovaný efekt stačí 1 či 2 ořechy denně.

Když kupujete para ořechy, zaměřte se na ty pokryté co nejvíce hnědou slupkou. Právě ta je na selen a další látky nejbohatší.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/brazil-nuts-testosterone/ - se svolením autora


za tým PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu. Poslední 4 roky přečetl snad všechny zahraniční studie a publikace na optimalizaci testosteronu. Důležité poznatky publikuje na tento blog.
Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.
Zpět na blog