Para ořechy a testosteron

David Buchta

Ořechy jsou obecně výborným zdrojem pro Váš testosteron, ale jeden druh jim kraluje.

Jsou to para ořechy (brazilské ořechy).

Kapucínské opice aktivně vyhledávají tyto ořechy, které jsou zabaleny v pevné skořápce. Pouze nejsilnější a nejmoudřejší opice dokáží rozlousknout skořápku a ořechy získat. Pokud se jim to podaří, jsou známé v tlupě po delší dobu, protože ve světě kapucínských opic jsou samci s para ořechy považovány za pravé alfa samce.

Vy už nemusíte rozbíjet pevnou skořápku, ale i tak Vám pomohou para ořechy díky svému vlivu na testosteron být alfa samcem. Pro muže je dobré užívat Para ořechy pravidelně a doporučuje je i Tim Ferriss ve svém protokolu na trojnásobné zvýšení testosteronu.

Proč jsou ale para ořechy tak důležité pro Váš testosteron?

Para Ořechy a testosteron

Tyto ořechy totiž obsahují několik látek, které fungují jako stavební bloky pro přirozenou podporu testosteronu.

Pojďme si uvést pár příkladů:

  1. Bohatý zdroj Selenu – para ořechy jsou nejlepším zdrojem přírodního selenu vůbec. K pokrytí doporučené denní dávky Vám stačí sníst 1-2 ořechy. A dle této studie má selen pozitivní vliv na hladinu Vašeho testosteronu.

  2. Obsahuje přírodní cholesterol – ten se poté mění v těle na testosteron. Každý muž starající se o svůj testosteron by měl mít zajištěn přísun cholesterolu z kvalitních zdrojů. Para ořechy jsou jedním z nejlepších.

  3. Silný antioxidant – para ořechy jsou plné antioxidantů ochraňující molekuly testosteronu před oxidací. Nedávné studie také ukazují, že některé antioxidanty dokáží stimulovat leydigovy buňky k větší produkci testosteronu.

  4. Bohatý na L-arginin – arginin je látka zvyšující hladinu oxidu dusnatého v těle, který zajišťuje lepší prokrvení celého těla. Para ořechy jsou nejkvalitnějším zdrojem bio aktivního argininu.

  5. A jako bonus zlepšuje kvalitu spermií – v roce 2013 byla uveřejněna studie prokazující pozitivní efekt selenu na zvýšenou produkci a kvalitu spermií. A kvalita spermií je těsně svázaná s hodnotou Vašeho testosteronu.

Závěr

Para ořechy jsou levný zdroj látek pro optimální tvorbu testosteronu. Pro požadovaný efekt stačí 1 či 2 ořechy denně.

Když kupujete para ořechy, zaměřte se na ty pokryté co nejvíce hnědou slupkou. Právě ta je na selen a další látky nejbohatší.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/brazil-nuts-testosterone/ - se svolením autora

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás