Pivo a jeho vliv na testosteron

David Buchta

Pivo patří mezi mnoha muži k nejoblíbenějším nápojům.

Pokud jste jedním z nich, máme pro Vás špatnou zprávu.

Pivo je totiž jedním z nejhorších alkoholických nápojů pro Váš testosteron. A dnes si řekneme proč tomu tak je a kterým jiným druhem alkoholu ho můžete nahradit.

Konzumace piva se celosvětově pohybuje okolo 10 miliard láhví ročně a toto číslo nezačne v nejbližší době klesat. A i když je pivo typický mužský nápoj, je z několika důvodů nevhodný pro Vaše hormonální zdraví.

A my si vyjmenujeme rovnou čtyři.

1) 8-PN

tato látka vyskytující se v chmelu je silný fytoestrogen, který dokáže u žen v době menopauzy snížit návaly horka. Další studie dokonce potvrdila, že ženy sbírající chmel rukama bez ochranných pomůcek trpěly menstruačními poruchami (kvůli vysoké dávce estrogenu).

2) Xanthohumol

tato sloučenina vyskytující se v chmelu je sice považována za silný antioxidant (při velkých dávkách), který by mohl mít proti rakovinové účinky, ale bohužel také blokuje tvorbu testosteronu.

3) Estrogen

etanol v pivu stejně jako v jiném alkoholickém nápoji zpomaluje produkci enzymu P45 v játrech díky kterému zůstává hormon estrogen déle ve Vašem těle. A jak už víme, čím více estrogenu v těle – tím méně testosteronu. 100 gramů chmelu obsahuje okolo 30.000 do 300.000 IU jednotek estrogenu!

4) Více tělesného tuku

Jedno velké pivo má v sobě 200 kalorií což je stejně jako v koblize s marmeládou.

Dále pivo pozitivně ovlivňuje chuť k jídlu a pomáhá urychlit trávení.

Všechno dohromady je vražedná kombinace. Pár sklenic piv, něco k zakousnutí a kila jdou rychle nahoru. A čím více máte v těle tuku, tím snadněji udržujete ženský hormon estrogen a potlačujete tvorbu testosteronu.

Jak vidíte z informací výše, pivo opravdu není pro muže nejlepším přítelem.

A co tedy pít místo piva?

Samozřejmě nechceme nikoho nabádat k pití alkoholu, ale pokud už z nějakého důvodu toužíte zvýšit své promile alkoholu v krvi, sáhněte raději po kvalitní pálence nebo červeném vínu.

První jmenovaný nápoj neobsahuje žádné přidané (a pro testosteron negativní) látky a cukry. Suché víno obsahuje málo cukrů a je bohaté na antioxidanty.

Ale snažte se vypít maximálně 2-3 drinky. V případě, že je příjem alkoholu pod 1g na kg Vaší hmotnosti, nemá to na hladinu testosteronu žádný vliv (dokonce dle některých studií dojde i k mírnému zvýšení :) ).

Na zdraví.

PS: Pokud hledáte kvalitní pálenku vyrobenou u nás, určitě vyzkoušejte 100 % přírodní pálenky z produkce značky Žufánek - www.zufanek.cz – celý tým PRIMULUS vřele doporučuje.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás