Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina nebo placebo?

Už od pradávna hrály bylinky významnou roli v péči o lidské zdraví. Jednou ze zázračných bylinek je i kotvičník zemní. Kotvičník zemní roste a pochází ze středomoří, ale využívá se pro své léčebné účinky po celém světě.

Kotvičník zemní hraje významnou roli v souvislosti s testosteronem. Jedná se o zázračnou bylinku nebo je to spíše všeobecně známé placebo? Na léčivě účinky kotvičníku jsme se zeptali i lékaře a probádali pro vás řadu materiálů.

Léčivé účinky kotvičníku zemního potvrzují i lékaři

Téměř všude najdete tvrzení, že kotvičník zemní chrání srdce, pomáhá při léčbě depresí a zvyšuje libido. Nejčastěji se z kotvičníku využívá nať, ale léčivá je celá bylinka. Využívají se rovněž kořeny a plody. Kotvičník se do našeho těla obvykle dostává z tablet a prášků.

Léčivě účinky kotvičníku zemního potvrzují také lékaři. Na portálu ulekare.cz se můžete dočíst, že kotvičník zemní podporuje růst svalové hmoty, zvyšuje fyzický výkon muže, zrychluje regeneraci a podporuje sexuální libido. Hladina testosteronu se může u mužů zvýšit až o 30 %. Kotvičník často využívají mladí sportovci, jelikož podporuje růst svalové hmoty.

Kotvičník zemní pomáhá zlepšovat erekci, snížit bolest a záněty. Vedle toho působí pozitivně při snížení krevního tlaku a zlepšení činnosti srdce. Kotvičník tedy rozhodně není žádným placebem, ale účinnou bylinkou.

Pozitivní účinek lze najít u pacientů s vysokým krevním tlakem. Pokud tito pacienti užívají kotvičník, daří se snížit hladina cholesterolu. Kotvičník mohou využívat nejen lidé s vysokým krevním tlakem, ale je vhodný také pro diabetiky. Kotvičník snižuje hladinu glukózy v krvi a optimalizuje hladinu inzulínu.

Kotvičník užívejte ve formě čaje

Kotvičník se nejčastěji užívá ve formě čaje nebo jako extrakt. Čaj si vytvoříte velmi snadno. Lžičku sušené a namleté natě zalijete půl litrem vody a vaříte po dobu 30 minut. Následně jen scedíte a necháte vychladnout na konzumovatelnou teplotu.

Kotvičník zemní si dokážete vypěstovat i v truhlíku na balkoně

Není těžké si doma vypěstovat vlastní bylinku. Kotvičník se pěstuje od konce března, sklizeň probíhá začátkem září. Využít můžete sazenice nebo předklíčená semínka. Výhodou je, že můžete kotvičník zemní pěstovat i v truhlíku na balkoně.

Závěr:

Účinky kotvičníku zemního na lidský organismus potvrzují, jak lékaři, tak i spokojení pacienti. Vždy myslete na to, abyste se bylinkami, popřípadě i kotvičníkem, nepředávkovali.

Jak rádi píšeme – všeho s mírou. Jen tak můžete léčebné účinky kotvičníku zemního využít naplno. Pokud nechcete spoléhat na výrobky dostupné na trhu, můžete si kotvičník sami vypěstovat a zpracovat.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás