Recept pro zvýšení testosteronu: Baronovy placky s ovocem a tvarohem

Ing. Jan Klusák

Recept na chutnou a velice výživnou snídani či svačinku, inspirovaný kamarádem, které během své přípravy na kulturistickou soutěž snídal výhradně toto jídlo.

Jeho verze však neobsahovala ovocný tvaroh, nýbrž pouze nakrájené banány, což může být inspirace pro všechny z Vás, kteří si chtějí placky připravit dle vlastních chutí.

Co k tomu budeme potřebovat:

  • 100 g ovesných vloček
  • 4 vejce
  • 100 ml nízkotučného mléka
  • 250 g nízkotučného tvarohu
  • 1 lžíci medu
  • 1 banán
  • 100 g jahod (či jiného ovoce)
  • kokosový olej nebo máslo

Příprava

Do misky vsypeme ovesné vločky a zalejeme mlékem, přidáme 2 vejce, ze zbylých 2 vajec použijeme pouze bílky, vše důkladně rozmixujeme do husté kaše.

Pokud se Vám směs zdá řídká, přidejte dle potřeby ovesné vločky.

Nechte chvíli odstát – pozor, ovesné vločky vsáknou tekutinu a směs po chvíli ještě více zhoustne.

Rozehřejeme pánev na střední plamen a potřeme kokosovým olejem či máslem.

Jednu větší naběračku rozmixované kaše vlijeme na pánev a rovnoměrně rozetřeme po celé ploše. Po zatuhnutí placku obrátíme a opečeme z druhé strany.

Během přípravy placek vložte do misky tvaroh, přidejte banán, jednu lžíci medu a rozmačkejte vidličkou.

Placku dáme na talíř, ozdobíme hotovým tvarohem a jahodami.

Nakonec ještě můžete ochutit medem.

Vliv na testosteron

Vločky obsahují asi 66 % zdravých sacharidů, které jsou nezbytné pro produkci testosteronu. 

Vejce jsou výborným zdrojem bílkovin pro budování svalů a obsahují „zdravý“ cholesterol, který je prekurzorem při tvorbě testosteronu. Tvaroh je rovněž bohatým zdrojem bílkovin.

Med jako ochucovadlo je výbornou přírodní náhražkou cukru.

Kokosový olej obsahuje spoustu nasycených mastných kyselin, ze kterých není třeba mít strach. Naše tělo kvalitní tuky vyžaduje, ovšem v rozumné míře. Jsou součástí membrán buněk, významným zdrojem energie, chrání naše vnitřní orgány a rozpouští se v nich celá řada vitamínů (A, D, E, K).

Některé tuky, konkrétně steroly, slouží jako základní stavební materiál při tvorbě hormonů jako testosteron.

Jahody a banán jsou velice dobrým zdrojem vitamínu a antioxidantů, které také přispívají k tvorbě testosteronu ve Vašem těle.

Závěr

Říká se, že jediní opravdoví experti na výživu jsou kulturisté, jelikož většinu pozitivních (a někdy i bohužel negativních) účinků potravin vyzkoušejí sami na vlastním těle.

Fakt, že se tyto velice chutné placky staly základem jídelníčku jednoho z nich, jen potvrzuje, jak kvalitním a výživným jídlem tyto placky jsou.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás