Sex a testosteron

David Buchta

Na našem blogu uvádíme nejlepší způsoby, jak zvýšit hladinu testosteronu.

Už víme, co jist a co nejíst, a jak se dá testosteron zvýšit téměř okamžitě.

Za celou dobu jsme si ale neřekli, tu nejlepší a nejpříjemnější cestu, jak si zvýšit hladinu testosteronu.

A tou je sex.

Poznámka: Myslíme tím sex s živým partnerem. Masturbace se bohužel nepočítá, právě naopak. Při ní dochází dlouhodobě ke snižování testosteronu.

Dnes si uvedeme, jak přesně sex dokáže ovlivnit hladinu testosteronu.

Sex a hladina testosteronu

Testosteron je primární mužský hormon, takže pozitivní vliv sexu na jeho produkci není překvapením.

Vědci přičítají tento efekt spojením kombinace feromonů, dopaminů, pocitů dominance, síly a dokonce i vítězství.

Pár zajímavých studií na toto téma.

  • V této studii vědci změřili ze slin hladinu testosteronu 44 mužům předtím, než vešli do erotického klubu. Poté co pánové vyšli zpět, byl jim opět odebrán vzorek slin. Zjistili, že muži, kteří měli v klubu sex, se hladina testosteronu zvýšila o 72 %. Oproti tomu druhá skupina mužů, která zde byla pouze „na čumendu“, zaznamenala navýšení o pouhých 11%.

  • V roce 1992 proběhla studie zkoumající 4 páry a jejich sexuální aktivitu. Zjistili, že během noci kdy měly páry pohlavní styk, byla hladina testosteronu daleko vyšší, než při večerech, ve kterých sex neměly.

  • V této studii bylo zjištěno, že starší muži, kteří mívají sex častěji, mají také vyšší hladinu testosteronu v krvi.

  • Tato zvířecí studie dokazuje, že i pouhé očekávání sexu dokáže razantně zvýšit hladinu testosteronu. Důvodem je zvýšená motivace a vyšší hladina hormonu dopaminu.

  • V této studii bylo zjištěno, že pokud muži neměli dlouho sex (především z důvodu erektilní poruchy), tak se jejich testosteron propadl o několik procent. 

  • Nejen že samotný sex zvyšuje hladinu testosteronu, ale funguje to i naopak. Jestli-že máte vyšší hladinu testosteronu, máte i větší chuť na sex (studie, studie). 

Ze studií výše je tedy jasné, že více sexu = více testosteronu a také platí, že více testosteronu = více sexu.

Závěr

Pokud hledáte tu nejpříjemnější a nejjednodušší cestu jak zvýšit hladinu testosteronu, odpověď je jasná.

Mějte více sexu. :)

PS: Sex je určitě nejlepší způsob jak bojovat s nedostatkem testosteronu. Hned druhý nejlepší způsob je náš přírodní produkt PRIMULUS! 

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás