Sex po padesátce není tabu, co byste měli o sexu v pozdějším věku vědět?

Na úvod bychom mohli vyvrátit jedno z častých mínění – sex je pouze pro mladé.

Mnoho starších lidí se domnívá, že sex je pouze pro mladé. To není ale pravda a je to často šířený mýtus.

Je pravdou, že s postupem věku se u mužů řada věcí mění. Jedná se například o postupný pokles hormonu testosteronu.

Jak doplnit testosteron si můžete přečíst v řadě našich článků na našem blogu (6 nejlepších bylinek na zvýšení tvorby testosteronu, Jak zvýšit testosteron pomocí antioxidantů).

Často za to může andropauza neboli mužská menopauza

Poklesu testosteronu v pozdější fázi života říkáme andropauza, jinými slovy mužská menopauza.

Úbytek testosteronu vede ke ztrátě sexuálního apetitu. Muži to běžně nazývají jako zpomalování.

K andropauze se může později připojit i některá fáze impotence, mužská erektilní porucha. Impotence se projevuje dlouhodobou neschopností dosáhnout erekce. Hovoříme o ztopoření penisu a následném udržení tohoto stavu.

Pokud se nejedná o takzvanou klinickou impotenci, nese tento jev určité výhody.

Zralí muži umí lépe ovládat ejakulaci. Zralým mužům sice chvíli trvá, než dosáhnou erekce, ale mohou ženě přinést o to intenzivnější rozkoš.

Sex po padesátce je stále důležitou součástí mužského života, dokonce si cení sexu více než ženy. Co se týče výzkumu u obou pohlaví bylo zjištěno, že mnoho mužů a žen mají sexuální život i po 80tce.

Sex jako fyzická zátěž?

Lidé po 50 roku života mívají strach ze sexu z důvodu fyzické zátěže. Obávají se, že může následovat i smrt.

Zkušenosti však tuto teorii vyvracejí s odůvodněním, že pacienti, kteří přestáli srdeční infarkt či mozkovou příhodu, si i přesto mohou uspokojovat své sexuální potřeby a touhy.

Sex není tedy zdravotní komplikací jako jiné pohybové aktivity. Porovnáme-li sex s jinou pohybovou aktivitou, je to jako byste šli svižnou chůzí.

V případě, že jste ve věku nad 50 let, měli byste vědět několik informací ohledně sexu. Přinášíme 5 faktů, které by vás měly zajímat.

1. Některé věci se mění

V pozdějším věku života se některé věci mění, příkladem může být erekce.

Ve věku nad 40 let a obzvláště po 50 roku života se erekce dostavuje pomaleji, je méně silná a méně častá.

Sexuální fantazie už v tomto věku rozhodně nestačí.

Muži potřebují velmi často delší dobu předehry. Cítíte se znepokojeni sílou erekce? Často tomuto stavu ještě přidává i rozptýlení. Zazvoní vám telefon, jste něčím v okolí vyrušeni a podobně.

Mnozí muži se následně zmýlí a myslí si, že jde o erektilní dysfunkci a toto jejich rozrušení ještě více zhoršuje problém.

Pocit úzkosti a stresu omezuje tepny a do penisu se přenáší méně krve, než je potřeba. Erekce se tak stane ještě méně pravděpodobnou.

Erekci zhoršuje i špatný zdravotní stav. Jsou to především muži trpící cukrovkou, obezitou, vysokým cholesterolem, srdečním onemocněním a vysokým krevním tlakem.

Nijak se nestresujte, naopak relaxujte a s partnerkou se bavte o dotecích, které jsou vám příjemné a hledejte vhodnou cestu, jak si užít i ve starším věku.

2. Některé věci zůstávají stejné

Problémy nemusí být pouze spojeny s poruchou erekce. Pro příklad si můžeme uvést předčasnou ejakulaci.

Předčasná ejakulace trápí muže, jak ve věku do 50 let, tak i nad 50 let. Ve věku po 50 může problém přetrvávat nadále, nebo pokud jste jim trpěli v minulosti, může se vrátit.

Příčinou předčasné ejakulace může být pocit úzkosti – jednoduše jste ve stresu a na vině je váš nervový systém. Často na sebe také kladete přehnané nároky.

Mladí muži si často kladou otázky: „Dovolí mi to?“ nebo „Jak to provedu?“.

Starší muži jsou spíše ve stresu z toho, jestli budou mít erekci.

V sexu je rozšířen jeden mýtus. Erotické potěšení se nachází pouze v penisu. Není to pravda. Lidem v pozdějším veku můžeme doporučit hravé a něžné doteky. Doteky sníží stres a umožní vzrušení po celém těle.

3. Hlavní přitažlivost se může měnit

V případě, že mluvíte o sexu, myslíte na akt pohlavního styku. V pozdějších letech, ale může být hlavní přitažlivost i v něčem jiném.

U starších mužů se často objevují problémy s erekcí a muži mohou trpět erektilní dysfunkcí. U starších žen se může objevit vaginální suchost, kvůli které řada párů opouští pohlavní styk. Akt bývá bolestivý a už nepomáhají ani lubrikanty.

Řada párů se věnuje pouze orálnímu sexu nebo hrátkám s různými erotickými pomůckami.

4. Nemusíte se spoléhat na léky na podporu erekce

Rozšířený je mýtus, že starší muži automaticky berou léky na podporu erekce.

Pravdou může být zkušenost některých mužů, ale v drtivé většině případů se z nich nestanou pravidelní konzumenti těchto pilulek.

Pokud byste hledali, můžete najít řadu výzkumů, které se tímto zabývaly. Často se procenta uživatelů pilulek pohybuje maximálně kolem 7 %.

Často je skutečností, že starší muži už sex nemají a ani je nenapadne léky brát.

5. Muži jsou se ženami více synchronizovaní

Kolem 25 let věku muži zažijí vyvrcholení dříve, než dojde k vyvrcholení ženy. Mladé ženy si na tento problém často stěžují.

Výhodou u starších mužů je pozvolnost a delší doba nutná ke vzrušení. Tímto zpomalením se často dostanou muži do harmonie s ženami a prožitek je o to intenzivnější.

Takto synchronizované páry mají často více sexu po 65 letech než mladá populace kolem 25 let.

Závěr:

Je vám více jak 50 let a chcete si užívat sexu jako za mlada? Zůstaňte klidní, sex není tabu ani v pozdějším věku.

Jste-li starší, jste i zkušenější. Často můžete prožívat nejlepší sex života v momentně, kdy byste to už ani nečekali.

V případě obtíží se neobracejte ihned na léky, ale spíše vyhledejte možnosti na zvýšení testosteronu, který je často klíčovou složkou sexuálního života.

Testosteron můžete zvýšit i čistě přírodní formou.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás