Testosteron a jeho spojitost s úzkostí

V lidském životě je řada událostí, které na nás nepůsobí zrovna pozitivně. Často se jedná o nepříjemné zážitky, které v nás něco zanechají.

Stává se vám, že máte občas pocity úzkosti? Ale proč tomu tak je?

Hledali jste různá řešení, ale k žádnému výsledku jste nedospěli? Máme pro vás jednu radu a zajímavý pohled na věc.

Ale co to vlastně přesně úzkost je?

Úzkost je způsobena kombinací emocí, řadíme mezi ně strach, obavy a zlé předtuchy.

Pocit úzkosti je velmi nepříjemný stav, který může být krátkodobý nebo dlouhodobý, může přijít silnější nebo v lehčí formě.

Osoby s tímto stavem mohou být v lehkém neklidu, ale mohou se dostat v silnější formě i do stavu paniky.

Tento stav ale není pouze psychický, často se projevuje i řadou fyzických příznaků – bušení srdce, nevolnost, zkrácené dýchání, bolesti na hrudi či chvění rukou.

S čím ale může být pocit úzkosti spojen, co ho vyvolává?

Odpověď může být jednodušší než byste si mysleli – testosteron. Ano, pocity úzkosti mají silnou spojitost s hladinou testosteronu v našem těle.

V roce 1999 skupina vědců poprvé přiznala, že existuje souvislost mezi testosteronem a pocitem úzkosti.

Nejčastější stížností mužů na fórech zabývajících se nízkou hladinou testosteronu je právě pocit úzkosti! Vědci tuto skutečnost navíc potvrdili i testy na zvířatech.

Testosteron je hormon, který má velmi široké spektrum účinků a ne všechny se projevují jen fyzicky, ale v tomto případě i psychicky.

Nízká hladina testosteronu má velký vliv na řadu nežádoucích fyzických projevů jako je zvýšený tělesný tuk, úbytek energie, nízké libido, ale také, jak uvádíme výše i na psychické dopady.

Sebedůvěra a pocity pohody jsou přímo vázány na hormonální hladiny v těle.

Nízká hladina testosteronu může hodně ovlivnit to, jak zapůsobíte na šéfa, když se hlásíte do nové práce, jak se vám podaří uzavřít velký obchod apod.

Musí být pocity úzkosti vždy spojeny jen s nízkou hladinou testosteronu?

Nemusí!

Může existovat řada dalších důvodů, proč cítíme úzkost.

Mezi nimi může být trauma z minulosti, zvýšené hormony nadledvin – například kortizol, chronický stres nebo závažná životní událost. Na pocitech úzkosti se může dokonce podepsat i zlý šéf.

Pokud chcete úzkost definitivně vyřešit, musíte zvolit holistický přístup (nesoustředit se jen na jeden fyzický zdravotní projev, ale hledat příčiny i v "nemocné" duši).

Je důležité konzultovat všechny prostředky, které chcete použít, se svým lékařem. Zvláště pokud trpíte cukrovkou a jinými podobnými obtížemi.

Závěr:

V závěru si můžeme shrnout skutečnost, že nízkou hladinou testosteronu trpí lidé především okolo 40 let věku a je to způsobeno, jak fyzickým, tak ale i psychickým opotřebením.

Není ale důvod zoufat!

Existuje řada možností, jak se z tohoto stavu dostat a být opět mnohem výkonnějším.

Některé možnosti můžete vyzkoušet už dnes! Vaše pocity úzkosti mohou být spojeny právě s úbytkem testosteronu.

Jak uvádíme v tomto článku, pokud se rozhodnete zvolit nějaký přípravek, který se vyskytuje na trhu, bude mnohem lepší, když jej zkonzultujete se svým lékařem a zvolíte tu nejlepší cestu pro vaše zdraví.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás