Testosteron zvyšující gel a injekce

Testosteron je u mužů nejdůležitějším hormonem v organismu. Testosteron ale není po celý život na ideální hladině. S přibývajícím věkem hladina testosteronu klesá, což se bohužel projevuje nejrůznějšími příznaky.

Víte, kdy máte testosteronu nejvíce? Je to okolo 25 let. Testosteron ale od 30 let postupně klesá a to až o jedno procento ročně. To ale ještě není nejhorší. Testosteron může klesat i rychleji, ovlivňuje ho nezdravý životní styl.

Čím dále více trpí nedostatkem testosteronu i mladší muži. Může to úzce souviset se spánkem. Nejvíce testosteronu se tvoří během noci a brzo ráno během hlubšího spánku. Je důležité mozek večer vypnout a kvalitně se vyspat. Obzvláště nebezpečná je tato situace pro workoholiky.

Nízká hladina testosteronu může vést až k výskytu cukrovky, může se objevit vysoký krevní tlak nebo závažné srdeční a cévní onemocnění. Muži s nízkou hladinou testosteronu jsou také častěji unavení a bez energie.

V případě, že trpíte nedostatkem testosteronu, může být řešením podstoupit léčbu pomocí injekcí a gelů.

Jestli se chcete uchýlit k řešení pomocí injekcí testosteronu, určitě začněte návštěvou lékaře. Váš lékař provede test na hladinu tohoto hormonu a červených krvinek v těle.

Injekce testosteronu mohou zvýšit hladinu červených krvinek až na kritickou hodnotu. Lékař vyhodnotí, jestli jsou injekce nezbytné.

Může pomoci praktický lékař, ale ten vás nejspíše pošle za andrologem nebo urologem.

Před doporučením injekcí je potřeba zjistit, zda netrpíte vážným onemocněním srdce, problémy s játry nebo ledvinami. Stejně tak nejsou injekce vhodné, pokud trpíte cukrovkou, zvětšenou prostatou a vysokým cholesterolem.

Důležitou roli hraje stejně tak informace, zda jste v minulosti netrpěli infarktem nebo mozkovou příhodou. Pozor na léky na ředění krve!

Injekce jsou nezbytné, pokud trpíte erektilní dysfunkcí, poklesem sexuálního libida, sníženým počtem spermií, úzkostmi nebo depresemi.

Injekce, ale není jediným řešením. Pomoc můžete najít v náplastech, které se nosí na rukou nebo na jiné horní části těla. Stejně tak dokážou pomoci gely. V gelech je čistý testosteron, který absorbuje kůže.

Vedle těchto možností můžete využít speciální přípravky, testosteronový deodorant nebo implantáty vkládané obdobně jako injekce chirurgicky do měkké tkáně.

Myslete vždy na to, že hladina testosteronu musí být v normálu. Ani vysoká hladina testosteronu není v pořádku. Může při ní dojít k deformaci různých orgánů, jako například zvětšení prsní tkáně, zmenšení varlat, zmenšení penisu, zvětšení prostaty či oslabení erekce.

Je potřeba s testosteronem zacházet opatrně, v extrémních případech může dojít až k selhání orgánů. S vysokým testosteronem se pojí vysoký krevní tlak, riziko infarktu, riziko mozkové příhody, poškození jater, snížená produkce spermií či nadprodukce krvinek.

Vysoká hladina testosteronu může vést k riziku závislosti, agresivitě či celkové deformaci osobnosti člověka.

Injekce testosteronu se aplikuje do hýžďového svalu nebo do přední strany stehna. V těchto místech se injekce vyhne cévkám a nervům. Místo vpichu může zarudnout, bolet nebo svědit. Pokud vám tyto bolesti přetrvávají, kontaktujte lékaře.

Nikdy neignorujte po aplikaci injekce potíže, jako jsou závratě, změna barvy kůže, neustálá erekce, problémy s ejakulací, zmenšení varlat, problémy během močení, obtížnější dýchání nebo bolesti na hrudi. Pokud objevíte tyto příznaky, znovu kontaktujte lékaře.

Závěr:

Je přirozené, že hladina testosteronu s postupem věku klesá. Důležité je hlídat rychlost klesání hladiny testosteronu. Hodnoty se nesmí dostat příliš nízko. Pokud už k úbytku testosteronu dojde, je dobré popřemýšlet, jak jej zvýšit.

V první řadě zvolte zdravý jídelníček a konzumujte potraviny zvyšující přirozeně hladinu testosteronu. Pokud by to nestačilo, můžete brát doplňky stravy pro muže na zvýšení testosteronu, nejlépe na co nejvíce přírodní bázi.

Injekce a testosteronové gely jsou až poslední variantou, když už úbytek testosteronu výrazně ovlivňuje váš život. Nejprve situaci konzultujte s lékařem, podstupte testy a pak na základě doporučení lékaře zvolte vhodný způsob léčby.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás