Vliv testosteronu na zdraví Vašeho srdce

David Buchta

Vyšší hladina testosteronu má vliv na kvalitu Vašeho kardiovaskulárního zdraví.

A v dnešním článku si to dokážeme.

Během posledních tří let se totiž objevilo několik zajímavých studií ukazujících vztah zvýšené hladiny testosteronu na zdraví Vašeho srdce.

A ty si dneska představíme.

Předtím než začneme, je důležité zmínit, že všechny studie byly prováděny u mužů s nízkou hladinou testosteronu. Dále testovaní muži podstoupili injekční testosteronovou terapii, kdy došlo ke zvýšení o několik procent v krátkém čase.

Nicméně nám výsledky studií dokazují, že optimální hladina testosteronu je důležitá pro zdraví Vašeho srdce a pokud se o ní dlouhodobě staráte (správná strava, pohyb, spánek, doplňky stravy), může se Vám to rozhodně vyplatit.

V první studii bylo testováno 755 seniorů ve věku mezi 58 a 78 lety, kdy většina mužů měla srdeční problémy a jednalo se o diabetiky, obézní muže a těžké kuřáky. Tito muži byli rozděleni do tří skupin. První skupina zůstala beze změn. Druhé skupině bylo podáváno menší množství testosteronu, a té třetí nejvíce. Poslední skupina se dostala až na hladinu 742 ng/dl. Studie zkoumala různé faktory srdečního zdraví.

Dle výsledků bylo u první skupiny mužů s nízkou hladinou testosteronu potvrzeno, že jejich šance na srdeční choroby jsou o 80 % vyšší, než u mužů, kterým byl testosteron podáván. 

Druhá studie zjistila, že starší muži léčení testosteronovou terapií neměli žádné známky zvýšeného rizika srdeční zástavy.V minulosti byla spojována vyšší hladina testosteronu s větším rizikem zástavy srdce. Tato studie dokazuje opak.

Výsledky nedávné studie Evropského magazínu srdečního zdraví provedené u velkého množství mužů vykazují zajímavé hodnoty.

Výsledky od více než 83 000 seniorů dokazují, že po nasazení testosteronové terapie došlo k těmto pozitivním změnám:

  • Snížení rizika úmrtí o 47 %
  • Snížení rizika infarktu o 18 %
  • Snížení rizika mrtvice o 30 %

Tato čísla byla pro mnoho odpůrců testosteronové terapie velkým překvapením.

Obrovský vzorek testovaných mužů nenechal nikoho na pochybách o důležitosti a vlivu testosteronu na kardiovaskulární zdraví.

V uvedených studiích byla ke zvyšování testosteronu použitá injekční hormonální terapie. Jedná se sice o rychlý způsob zvýšení testosteronu, ale může s sebou přinést řadu nežádoucích vedlejších účinků. Pokud lékař nerozhodne jinak, je vždy vhodné začít s optimalizací testosteronu přirozenou cestou.

PS: Pokud nevíte kde začít, přečtěte si náš článek popisující tipy jak zvýšit hladinu testosteronu u mužů nad 40 let.

zdroj: peaktestosteron.com

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás