2 jednoduché způsoby, jak se zbavit toxinů v těle

Naše prostředí je plné toxinů narušujících náš endokrinní systém.

Voda kterou pijete, plasty které používáte a také vzduch který dýcháte. Nežádoucí toxiny jsou všude kolem nás a pokud jste jejich působení vystavení po dlouhou dobu, narušují i tvorbu Vašeho testosteronu.
A proti tomu je třeba bojovat.

V dnešním článku si vysvětlíme, jak toxiny ovlivňují Vaše tělo a představíme si jednoduchý způsob, jak se jich zbavit.

Méně toxinů v těle se rovná lepší zdraví, více energie i více testosteronu.

Toxiny a naše tělo

Toxiny v těle se můžou chovat jako tzv. „endokrinní disrubtory“ – látky narušující správné fungování endokrinního systému a tvorbu hormonů.

Pro nás to znamená, že mnoho toxinů v těle dokáže negativně ovlivnit tvorbu testosteronu.

Dnes se podíváme na 2 základní orgány v těle zodpovědné za přijímaní toxinů a řekneme si způsoby, jak se negativních toxinů zbavit.

Jsou to:

1) Játra
2) Ledviny

Lidé si neuvědomují, jak velký vliv může mít obsah toxinů v těle efekt na jejich zdraví. Cítí se často v depresi, jsou náladoví a bez libida.

A my si řekneme jak tomu předejít.

Začneme prvním ze dvou tipů.

1) Jak odstranit toxiny v játrech

Nejjednodušší způsob jak „pročistit“ játra je mít dostatečný přísun pitné vody. Jako pomocné látky do vody navíc je vhodná citrónová šťáva a oreganový olej.

Dále zařaďte do jídelníčku jídla bohatá na draslík jako jsou batáty, rajčatové pyré nebo špenát.

2) Jak se zbavit toxinů z ledvin

Jedním z nejlepších druhů ovoce pro pročištění ledvin je vodní meloun.

Toto ovoce je plné vody a obsahuje antioxidant zvaný lycopene. Ten dle studií brání endokrinní systém proti nežádoucím toxinům.

Tento antioxidant je zajímavý především pro muže. Dle této studie pomáhá ochraňovat počet spermií a hladinu testosteronu při styku s toxiny.

Přidejte k melounu do mixéru limetku (nebo šťávu z ní) a máte výborný nápoj pro detoxikaci ledvin.

Mezi další potraviny podporující vyplavení všech negativních toxinů a látek z kyseliny močové patří mrkev a okurka. Opět můžete obě tyto potraviny zpracovat v mixéru pro chutný a zdravý džus.

Další potravinou vhodnou k detoxikaci ledvin a žlučníku jsou ředkvičky. Tato zelenina chrání tělo proti infekcím a má protizánětlivé účinky. Pokud si z ředkviček uděláte šťávu, budete schopni přijmout větší množství účinných látek v porovnání s příjmem celých ředkviček.

Šťáva z ředkviček může být vhodná i pro boj s ledvinovými kameny.

Závěr

Představili jsme si jednoduché a rychlé způsoby, jak se zbavit nežádoucích toxinů v těle a umožnit tělu a endokrinnímu systému pracovat na plné obrátky.

Díky tomu se budete nejen cítit lépe, ale podpoříte i optimální tvorbu testosteronu.

Zdroj: anabolicmen.com


za tým PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu. Poslední 4 roky přečetl snad všechny zahraniční studie a publikace na optimalizaci testosteronu. Důležité poznatky publikuje na tento blog.
Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.
Zpět na blog