5 látek prokazatelně zvyšujících mužské libido (vědecky ověřeno)

Osnova:
1. Maca
2. Muira Puama
3. Tribulus Terrestris (Kotvičník zemní)
4. Ženšen
5. Fenugreek (Pískavice řecké seno)

Máte občas problém s libidem?

Vzpomínáte na dobu, kdy jste na sex mysleli celý den, ale teď se raději podíváte na film nebo zajdete s kamarády na pivo?

Nebo je možná Vaše chuť na sex v pořádku, ale i tak hledáte přírodní látky zvyšující libido pro ještě vášnivější noc?

Máme pro Vás dobré zprávy.

Existuje mnoho studií prokazujících vliv některých látek na zvýšení libida u mužů. A na ty se dnes podíváme.

Bez dalšího zdržování si pojďme představit látky podporující Vaší chuť na sex.

1. Maca

Nejenom že Maca zlepšuje kvalitu erekce a spermií, má také vliv na Vaše libido. Peruánská kultura dlouhodobě považuje Macu jako za mužský životabudič a ne náhodou. Jedna zvířecí studie nám dává o jejich účincích jasný důkaz.

Ve zmiňované studii (Urology, Apr 2000, Qun Yi Zheng) byl vždy umístěn samec krys do klece se dvěma samičkami. Jedné skupině samečků byla podávána Maca a druhé nikoli. Samečci krmeni Macou dokázali mít sex 50 x za dobu 3 hodin! Jednalo se o velký rozdíl v porovnáním se skupinou samečků, kterým Maca nebyla podávána. Ti toto tempo nedokázali zvládnout.

2. Muira Puama

Maca pochází z Peru a Muira Puama ze stejného kontinentu. Z Brazílie. Několik studií na lidech dokazují pozitivní vliv této látky na mužské libido.

Například v této studii bylo při konzumaci Muira Puama zaznamenáno zvýšení libida až o 66 % v porovnání se skupinou na placebu.

3. Tribulus Terrestris (Kotvičník zemní)

Jedná se o nejpopulárnější bylinku pro muže. Její efekt na testosteron u mužů je dlouhodobě známý.

Kotvičník má však i prokazatelný vliv na zvýšení libida.

Dokáže zvýšit hladinu DHEA a také oxidu dusnatého.

Nejlepší způsob jak vytěžit maximum z kotvičníku je udělat si silný odvar z čerstvé bylinky. To však není vždy možné, proto je vhodné sáhnout po silném extraktu této byliny ve vhodném doplňku stravy. 

4. Ženšen

Korejský ženšen v jedné studii zlepšil kvalitu a délku erekce díky zlepšení tvorby oxidu dusnatého. Stejná studie prokazuje vliv ženšenu na libido. Tento fakt potvrzuje i několik zvířecích studií, kde bylo po užívání ženšenu zaznamenáno zvýšení chuti na sex.

5. Fenugreek (Pískavice řecké seno)

Extrakt z tohoto koření dokáže zvýšit libido a také sílu orgasmu.

Tato studie dokázala, že Fenugreek u zdravých mužů výrazně zvýšil chuť na sex a také schopnost orgasmu. Mladí muži si asi nedokážou představit neschopnost mít orgasmus, nicméně tento problém trápí některé starší muže.

Fenugreek mimo zvýšení libida pomáhá snížit hladinu glukózy po jídle, budovat svalovou hmotu a chránit tělo před tvorbou zánětů.


za tým PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu. Poslední 4 roky přečetl snad všechny zahraniční studie a publikace na optimalizaci testosteronu. Důležité poznatky publikuje na tento blog.
Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.
Zpět na blog