Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron 5 jídel bohatých na selen, pro zvýšení hladiny testosteronu

5 jídel bohatých na selen, pro zvýšení hladiny testosteronu

5 jídel bohatých na selen, pro zvýšení hladiny testosteronu

Selen je znám díky svým antioxidačním vlastnostem a tím pomáhá chránit tělo před nejednou zákeřnou chorobou.

Ve spojení s vitamínem E a C pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem a společně s jódem reguluje funkci štítné žlázy a metabolismu.

Mnoho studií potvrzuje pozitivní vliv optimální hladiny selenu v těle na zvýšení hladiny testosteronu a kvality spermií u mužů.

Už víme, jak je selen důležitý pro naše tělo. Níže si představíme 5 potravin obsahujících dostatek selenu pro pokrytí jeho doporučené denní dávky.

1) Para ořechy

Kapucínské opice vyhledávají tyto ořechy zabalené v pevné skořápce. Pouze nejsilnější a nejmoudřejší opice dokáží rozlousknout skořápku a ořechy získat. Pokud se jim to podaří, jsou známé v tlupě po delší dobu, protože ve světě kapucínských opic jsou samci s para ořechy považováni za pravé alfa samce.

Vy už nemusíte rozbíjet pevnou skořápku, ale i tak Vám pomohou para ořechy díky svému vlivu na testosteron být alfa samcem.

Para ořechy jsou nejen nejlepším zdrojem selenu z přírodní říše, ale obsahují i minerály jako boron, hořčík, zinek a dále kvalitní mastné kyseliny pro optimální tvorbu testosteronu.

100 gramů para ořechů obsahuje 1918 mikrogramů selenu (odpovídá 2950 % DDD !). Takže k pokrytí denní dávky Vám stačí pouze 1-2 ořechy denně.

2) Hovězí maso

Pokud je Vaším cílem optimální hladina testosteronu, hovězí maso (nejlépe z bio chovu) by mělo být základním zdrojem příjmů Vašich bílkovin.

Mimo kvalitních proteinů obsahuje nasycené tuky, několik důležitých mikroživin a látku karnitin. Což dělá z hovězího masa optimální zdroj bílkovin pro hormonální rovnováhu.

V hovězím mase nenajdete tolik selenu jako v para ořeších, ale i tak se ve 100 g nachází 35 mikrogramů selenu (53 % DDD).

3) Vaječné žloutky

Tato část vejce obsahuje téměř všechny nezbytné vitamíny a minerály pro lidské přežití.

Dále jsou žloutky bohaté na tuk a cholesterol zlepšující rozpustnost a vstřebávání některých mikroživin.

Kromě všech uvedených výhod obsahuje 100 g vaječného žloutku 56 mikrogramů selenu (86 % DDD).

4) Sardinky

Sardinky jsou jedním z nejlepších mořských plodů pro optimální dietu na podporu testosteronu.

Jsou bohaté na zdravé tuky, důležité mikroživiny a 100 gramů sardinek obsahuje 52 mikrogramů selenu (80 % DDD).

5) Ústřice

Bohužel tato pochutina není u nás lehce dostupná.

Bohužel říkáme z důvodu, protože se jedná zřejmě o nejlepší potravinu pro muže.

Ústřice jsou bohaté na 3 základní vitamíny a minerály pro podporu testosteronu, kterými jsou zinek, hořčík a vitamín D. Dále obsahují kvalitní bílkoviny a ve 100 g ústřic najdete 71 mikrogramů selenu (115 % DDD).

Legendy praví, že známý milovník Casanova jedl na snídani až 50 ústřic, aby si udržel libido a vitalitu. Dle informací výše je jasné, že věděl, co dělá :).

zdroj: anabolicmen.com

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru