Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron 6 nejlepších bylinek na zvýšení tvorby testosteronu

6 nejlepších bylinek na zvýšení tvorby testosteronu

6 nejlepších bylinek na zvýšení tvorby testosteronu

První otázka je jasná. 

Existují vůbec nějaké legální bylinky, které zvyšují testosteron a nejsou pouhým placebem?

V současné době například FDA (americký úřad pro schvalování potravina léčiv) zakazuje jakoukoliv samostatnou látku, která zvyšuje testosteron v rozmezí od 50 do 100%.

Naštěstí existuje mnoho studií využívajících pro podporu testosteronu čistě přírodní zdroje. Mezi  ně patří i bylinky zvyšující hladinu testosteronu.

Níže se podíváme na vybraných 6 bylinek, které patří mezi ty nejlepší na podporu testosteronu.

Upozornění: Pokud si myslíte, že máte nízkou hladinu testosteronu, určitě se o tom poraďte se svým lékařem. Nízká hladina testosteronu má dlouhodobé negativní důsledky, včetně rizika cukrovky, srdečního onemocnění a erektilní dysfunkce. V případě, že chcete udělat změnu a berete léky nebo není váš zdravotní stav v pořádku, konzultujte vše se svým lékařem.

1. Pískavice řecké seno

Pískavice se pěstuje především v oblasti Asie a jižní Evropy. Semínka řeckého sena jsou malá, tvrdá a mají nepříjemně hořkou chuť.

Kdo z vás by chtěl taková semínka konzumovat? Nikdo!

Řešením jsou extrakty z pískavice, které jsou na trhu k dispozici v tabletách nebo prášku.

  • Jedna studie zaměřená na 30 mladých mužů přinesla poznatek, že 500mg pískavice zvýšilo celkový testosteron o 7 – 12%. To se nemusí zdát jako velké číslo, ale ukazuje se, že úměrně zpomaluje přeměnu na estrogen a DHT.
  • Pískavice má mnoho dalších vynikajících vlastností včetně snížení hladiny cukru v krvi, zvýšení libida, růstového hormonu a snižuje také cholesterol v krvi.

Je pískavice bezpečná?

Nemusíte se bát.

Je to jako jíst jídlo ochucené kořením v některých východních kulturách. Řecké seno je totiž součásti některých koření jako např. indického kari a bulharské Čubrici.

2. Korejský ženšen

Zvyšuje ženšen testosteron?

Za určitých podmínek tomu tak může být. To především u mužů, kteří se potýkají s problémem v oblasti plodnosti.

  • V několika výzkumech bylo zjištěno, že ženšem zvyšuje hladinu cAMP (Cyklický adenosinmonofosfát - látka podporující aktivitu dalších enzymů v těle).
  • Jiný výzkum zase uvádí, že zvýšení cAMP zvyšuje i hladinu testosteronu, LH a DHT u mužů s nízkým počtem spermií. (Při testování na potkanech byl prokázán i nárůst testosteronu.)
  • Jedna velmi malá studie vysokoškoláků ukázala, že ženšen hladinu testosteronu výrazně nezvyšuje. Můžeme se tedy domívat, že ženšen produkuje jen velmi malou podporu testosteronu a není tak účinný u mladých lidí.
  • V jedné ze studií zaznamenali muži významné zlepšení jejich erektilní dysfunkce. Muži užívali 900mg korejského ženšenu třikrát denně. 

Ovšem pozor! Někteří výrobci ženšenu byli přistiženi s olovem ve svých produktech. 

Proto si vždy ověřte přesný zdroj a kvalitu výrobce.

3. Škornice šípolistá

Rostlina obsahuje látku icariin, která funguje velmi obdobně jako většina léčiv používaných k léčbě erektilní dysfunkce.

Za určitých podmínek to může být velmi výhodné i pro zvýšení testosteronu. Vědci tuto skutečnost testovali na zvířatech s poškozenými reprodukčními systémy.

Icariin má obecný přínos pro zlepšení erektilní funkce u mužů s tímto problémem.

V tradiční čínské medicíně se dokonce využívá jako silné afrodisiakum právě na potíže s potencí mužů.

Jaké je dávkování této rostliny?

Je to jednoduché. Do půl litru vody dáme jednu plnou polévkovou lžíci drcených listů škornice a necháme 15 minut vařit. Následně zcedíme a můžeme popíjet během celého dne.

A ještě jeden tip! Pokud přidáte do vroucí vody citronovou šťávu, dojde k většímu uvolnění látky icariin z listů.

4. Kotvičník zemní

Další bylinka z našeho seznamu je velmi kontroverzní.

Počáteční důkazy prokázaly, že kotvičník zemní zvyšuje testosteron. Nedávná studie však nepřinesla tak pozitivní výsledky. Je tedy kotvičník prospěšný pro zvýšení testosteornu?

Musíme poznamenat důležitou skutečnost.

Studie, která ukázala neúčinnost kotvičníku, byla prováděna na mladých a zdravých mužích, kteří mají již obecně bohatou hladinu testosteronu v těle. Opravdu si myslíte, že jim to výrazně pomůže?

Kotvičník je účinný na muže s nízkou hladinou testosteronu nebo určitým typem hypogonadismu (porucha funkce pohlavních žláz).

Bylinka navíc zvyšuje i sexuální libido.

Dávka ve výše uvedené studii se pohybovala v rozmezí 10 - 20mg/kg denně. U člověka s hmotností asi 80kg se tato dávka pohybuje okolo 300 - 500 mg denně. Někteří muži, ale mohou užívat i menší množství.

5. Tongat Ali (Malajský ženšen)

Jedna ze studií prováděna na laboratorních krysách ukázala, že pomocí této látky došlo k významnému zvýšení testosteronu. 

Jedna skupina vědců z Brazílie poznamenala, že Malajský ženšen má schopnost zastavit zpomalující účinky estrogenu na produkci testosteronu.

Tam, kde existuje nadbytek estrogenu nebo nedostatek testosteronu, může ženšen fungovat jako lék na tyto stavy.

Malajský ženšen se obvykle prodává jako výtažek a nejspolehlivjší formou je LJ100, jelikož se pohybuje v rámci standardu dohodnutých úrovní koncentrace.

Na druhou stranu ale některé jeho složky ukázaly toxicitu. Není se, ale čeho bát. Muži Majaský ženšen využívají bez problémů už řadu let.

6. Zinek (ZMA – zinc monomethionine aspartate)

Poslední látka sice není bylinka, ale do našeho seznamu rozhodně patří.

Jedná se o ZMA - směs horčíku, zinku a vitamínu B6.

Existuje jeden doplněk - ZMA (forma zinku), který ukázal v jedné ze studií zvýšení testosteronu v těle.

I tak, pokud nepomůže ZMA na hladinu testosteronu, tak vám alespoň vylepší váš spánek.

ZMA obsahuje také mimo vitamínu B6 i absorvovatelnou formu horčíku, která má cenu zlata.

Závěr

Jak se tedy ukazuje, existuje celá řada bylinek, které dokáží pozitivně ovlivňovat hladinu testosteronu v těle. Vědci v nadcházejících letech zcela jistě ještě objeví blahodárné účinky i u jiných bylinek, které můžeme běžně pěstovat.

Vyzkoušíte některou z nich?

PS: Pokud Vás zajímá optimalizace testosteronu, vyzkoušejte 100 % přírodní produkt PRIMULUS (více zde) na přirozenou podporu testosteronu (obsahující i 3 látky ze seznamu výše) a přečtěte si článek obsahující 25 tipů jak testoteron zvýšit.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru