Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron 6 potravin bohatých na zinek pro zvýšení testosteronu

6 potravin bohatých na zinek pro zvýšení testosteronu

6 potravin bohatých na zinek pro zvýšení testosteronu

Zinek patří mezi základní minerály pro optimální tvorbu testosteronu.

Několik studií dokazuje, že nedostatek zinku v těle snižuje hladinu celkového (a volného) testosteronu a jeho doplněním dochází k obnově tohoto hormonu.

Doporučená denní dávka zinku se pohybuje okolo 10 mg – 15 mg u běžné populace. Tato dávka se při vyvážené stravě dá pokrýt z potravin, nebo je možno doplnit zinek vhodným doplňkem stravy. U aktivních sportovců by měl být příjem zinku vyšší, okolo 30 mg – 40 mg za den. Důvodem je vylučování zinku potem při zvýšené námaze.

Nejlepším zdrojem zinku jsou živočišné zdroje potravin. Tyto potraviny mají vyšší obsah kvalitního zinku a ten je tělem lépe vstřebáván.

V dnešním článku si uvedeme 5 nejlepších přírodních zdrojů tohoto minerálu.

1) Ústřice

Začínáme tím nejlepším zdrojem zinku z přírodní říše.

Ve 100 g ústřic naleznete 78 mg kvalitního zinku. Mimo jiné jsou ústřice bohaté na další mikroživiny důležité pro optimální tvorbu testosteronu jako je selen, vitamín D, měď a také obsahují kvalitní proteiny. 

Legendy praví, že známý milovník Casanova jedl na snídani až 50 ústřic, aby si udržel libido a vitalitu. Dle informací výše je jasné, že věděl, co dělá :).

2) Hovězí a jehněčí maso

Červené maso obecně by mělo být základem stravy každého muže. Jedná se o kvalitní zdroj proteinu a mastných kyselin.

Navíc je kvalitní jehněčí maso bohaté na bio aktivní zinek. Ve 100 g masa naleznete téměř 12 mg zinku.

3) Dýňová semínka

Ta jsou bohatá na zinek a hořčík, což jsou nezbytné minerály pro optimální tvorbu testosteronu. 150 gramů dýňových semínek obsahuje 200 % DDD hořčíku a 100 % DDD zinku (10 mg ve 100 g).

4) Nepražené kakao (a produkty z něj)

Jak už jsme psali v minulém článku, nepražené kakao je výborné pro vaskulární zdraví a tím i pro mužskou erekci. Je bohaté na antioxidanty a řadí se mezi nejzdravější potraviny na planetě.

Při výběru kakaa, nebo produktů z něj je potřeba se zaměřit na procentuální obsah kakaa, ale také na fakt, jestli se jedná o netepelně upravené.

Mimo vysoký obsah antioxidantů se skrývá ve 100 g kakaa 7 mg zinku. V případě, že jste zastáncem vegetariánské stravy, je pro Vás čokoláda nejlepším přírodním zdrojem zinku.

5) Vaječný žloutek

Další výborná potravina pro Váš testosteron.

Vaječný žloutek obsahuje kvalitní bílkoviny, zdravý cholesterol, lehce vstřebatelné tuky a je bohatý na mikroživiny.

Jedna z důležitých mikroživin ve žloutku je právě zinek.

100 g vaječného žloutku obsahuje 5 mg tohoto minerálu. To znamená, že pokud si uděláte míchaná vajíčka z 6 vajec, máte již postaráno o doporučenou denní dávku zinku.

6) Játra

Vnitřnosti jsou obecně považovány za jedny z nejzdravějších potravin. Není divu, že v minulosti pravěcí lovci u ulovené zvěře začali vždy konzumací vnitřností a samotné maso zůstalo jako „poslední“ pro nejslabší z tlupy, ženy a děti.

Játra obsahují zdravé bílkoviny a vysokou dávku vitamínů rozpustných v tucích.

Hovězí játra ve 100 g obsahují 4 mg zinku a proto nemůžou chybět na našem seznamu.

PS: Pokud hledáte další způsoby, jak zvýšit hladinu testosteronu, přečtěte si 25 tipů, jak přirozeně podpořit jeho tvorbu.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru