Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Jak správné tuky dokáží zvýšit Váš testosteron?

Jak správné tuky dokáží zvýšit Váš testosteron?

Jak správné tuky dokáží zvýšit Váš testosteron?

Tuky v potravinách nejsou špatné!

Zapomeňte na staré poučky, které nám stále říkali, že všechny tuky jsou nezdravé, že způsobují obezitu a srdeční choroby.

Nové vědecké výzkumy nám dokazují, že pokud jíte pravidelně ty správné tuky, jsou dokonce zdraví prospěšné.

Pro muže je toto zjištění dobrá zpráva.

Hlavně z důvodu, že ten správný tuk je jedna z nejdůležitějších věcí, jak doplnit hladinu testosteronu.

Tuky v potravinách a produkce testosteronu

Pokud chcete využít největší benefit při konzumaci tuků s vlivem na Váš testosteron, musíte se zaměřit na dva důležité faktory:

  1. je to celkový obsah tuků, který přijmete ve stravě. Toto číslo by mělo být dostatečně vysoké (určitě vyšší, než si myslíte), ale samozřejmě vše má své limity, které byste neměli překračovat.
  2. poměr mezi různými druhy mastných kyselin hraje v tomto případě velkou roli. Ne všechny jsou stejně efektivní a dokonce jedna skupina může způsobit i snížení hladiny testosteronu.

Jak se vůbec tuky ve stravě rozlišují?

Polynenasycené mastné-kyseliny - Omega mastné kyseliny (3,6,7,9)

  • Tyto tuky najdeme především ve slunečnicovém oleji, řepkovém oleji, lněném oleji, oleji z vlašských ořechů, margarínu atd.

Mononenasycené mastné-kyseliny

  • Ty získáme z olivového oleje, mandlového oleje, avokádového oleje, oleje z makadamových ořechů, arašídového másla apod.

Nasycené mastné-kyseliny

  • Tyto jsou obsaženy v červeném mase, másle, kokosovém oleji, palmovém oleji, vaječném žloutku, v sýru, plnotučném mléku atd.

Toto hlavní rozdělení tuků asi znáte.

Na které se ale soustředit, když je Vaším cílem zvýšení testosteronu?

Pojďme si probrat pár vědeckých zpráv na toto téma:

  • V této studii vědci testovali vliv několika nutričních faktů na před-tréninkovou hladinu testosteronu u zdravých mužů. Po analýze výsledků zjistili, že dieta bohatá na nasycené a mononenasycené mastné kyseliny značně zvýšila hladinu testosteronu. Naopak dieta bohatá na bílkoviny nebo polonasycené tuky způsobila znatelné snížení hladiny testosteronu. V této studii bylo také potvrzeno, že dieta bohatší na tuky zaznamenala nárůst hladiny testosteronu.

  • Dle několika studií je dokázáno, že pokud je Váš kalorický přísun z tuků vyšší (40% vs 20% z celkového kalorického příjmu), budete mít také vyšší hladinu testosteronu (studie zde, zde a zde)

  • Vědci u této studie zkoumali dva elitní hokejové týmy. Každému týmu naordinovali jiný typ diety. Jeden tým měl stravu složenou z 40% tuků a 45% sacharidů a druhý tým spořádal 30% tuků a 55% sacharidů (poměr bílkovin byl u obou skupin stejný.) Během i po skončení studie bylo zjištěno, že skupina s vyšším obsahem tuku ve stravě měla také vyšší hladinu volného testosteronu.

Jak je jasné z příkladu výše, pokud je Vaším cílem vyšší hladina testosteronu, měli byste jíst více nasycených a mononenasycených kyselin a držet se dále od polonasycených tuků.

Zlatá střední cesta je držet svůj denní příjem z tuků okolo 35% - 40%. Zbytek doplníte zejména proteinem a správnými sacharidy.

A určitě se nemusíte bát toho, že by Vám nasycené tuky přinesli nebezpečí srdečních chorob nebo mrtvice. Tento mýtus je díky moderní vědě již několikrát vyvrácen (lépe řečeno neexistuje žádný reálný důkaz těchto tvrzení).

Poslední zprávy lékařů a odborníků upozorňují spíše na nebezpečí, které v sobě ukrývá nadměrná konzumace sacharidů.

Výborný článek na téma tuků a jejich vlivu na naše zdraví najdete na stránkách www.fitplan.cz ZDE!

Závěr

Pokud chcete přírodní formou zvýšit hladinu testosteronu, jezte více těch správných tuků.

Dle několika vědeckých zpráv je dokázáno, že dostatečné množství nasycených a mononenasycených tuků zvyšují hladinu testosteronu v těle.

Děkujeme za pozornost :)

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/fats-and-testosterone/ s laskavým svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru