Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Jaký má alkohol vliv na testosteron?

Jaký má alkohol vliv na testosteron?

Jaký má alkohol vliv na testosteron?

lumivé účinky alkoholu na lidský organismus jsou známy již od pradávna a mnozí z Vás plnoletých si je otestovaly nejednou na vlastní kůži. A každý, kdo alespoň jednou za život ve 4 ráno po párty objímal záchodové prkýnko, ví, že je toxický.

Ale jak je vlastně jedovatý a jaké dopady má na endokrinní systém?

„Kouzlo“ alkoholu je velice jednoduché – jelikož působí jako sedativum, zpomaluje řadu tělesných funkcí, což vyvolává pocit opilosti. A také odstraňuje zábrany, což je také důvod, proč máte po pár panácích chuť na sex s kýmkoli, kdo alespoň z dálky vykazuje nějaké známky ženskosti :).

...bohužel, toto vnitřní poslání – mít sex se vším co se hýbe – je dost často poměrně nemožný úkol, jelikož takových 10 panáků tequily utlumí Vaše sexuální funkce natolik, že Vaše „chlouba“ v kalhotách pravděpodobně nebude schopna akce.

Tento negativní vliv na sexuální funkce je způsoben především dramatickým poklesem mužského pohlavního hormonu – testosteronu.

A zde jsou důvody, proč k tomu dochází...

Alkohol a produkce testosteronu

Raději Vás uklidním hned na začátku – opravdu nemusíte začít abstinovat, abyste měli přirozeně vysokou hladinu testosteronu, jelikož pár drinků tu a tam, s Vaším testosteronem nic neudělá.

Je tady však jedno velké ALE.

Pokud jste alkoholik a pravidelně se opíjíte několikrát týdně, je velmi pravděpodobné, že se Vaše produkce testosteronu dost snížila či izolovala na stádia, kdy nejste pod parou.

Ale to už jste pravděpodobně stihli zjistit podle výše uvedených sexuálních „problémů“.

Níže jsou vědecky podložené studie a fakta, jak alkohol snižuje produkci testosteronu:

  • metabolismus ethanolu snižuje množství koenzymu NAD+ (nikotinamid adenin dinukleotid) v játrech a varlatech. NAD+ je nezbytnou součástí elektronového donoringu (dárce elektronů) při tvorbě testosteronu a jiných androgenů, tudíž se také předpokládá, že alkohol snižuje tvorbu testosteronu v závislosti na jeho dávce. (studie zde)
  • alkohol stimuluje mozek k produkci beta-opioidních endorfinů, které mimochodem způsobují, že jste uvolnění a tzv. „v pohodě“ po pár pivech. Bohužel, tyto hormony jsou také proslulé svým negativním vlivem na testosteron.
  • konzumace alkoholu způsobuje oxidační degradaci testikulárních Leydigových buňek, což má za následek snížení produkce testosteronu v šourku a také k likvidaci molekul testosteronu, který je již v krevním oběhu, v důsledku působení stresového hormonu kortizolu. (celá studie zde)
  • dlouhodobě vysoká konzumace alkoholu může výrazně zvýšit hladinu estrogenu a to tak, že alkohol zvyšuje aktivitu enzymu aromatázy, která svou funkcí převádí mužský pohlavní hormon testosteron na ženský estrogen (studie zde)

Závěr

Jak můžete vidět, nadměrné pití je pomyslným zabijákem Vaší produkce testosteronu a tím je také negativně ovlivněna celá řada Vašich endokrinních funkcí.

Přiměřené množství alkoholu je v pořádku a v některých případech může i produkci testosteronu mírně zvýšit. Tím „přiměřeným“ množstvím myslím 1 – 3 panáky maximálně. Proto: Chcete-li přirozeně zvyšovat svůj testosteron, všechno nad toto množství už je špatně, a pošle Váš sexuální apetit rovnou do kytek.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/alcohol-testosterone/ - s laskavým svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru