Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Jaký má vliv testosteron na plodnost?

Jaký má vliv testosteron na plodnost?

Jaký má vliv testosteron na plodnost?

Plodnost. Skutečnost, nad kterou se možná pozastavil každý z vás. Poznat životní partnerku, založit rodinu a vést spokojený život. To je plán téměř každého muže.

Ale budeme mít s partnerkou štěstí a podaří se ji oplodnit?

To je otázka, která nemá jednoduché a jednoznačné vysvětlení. Faktorů ovlivňujících plodnost je řada. Od špatného životního stylu, vysoké míry pracovních povinností, stresu, užívání léků až po nemoci.

Rizikovými faktory jsou také konzumace alkoholu, užívání marihuany, diabetes nebo chemoterapie při léčbě rakoviny.

Jedním z nepříznivých faktorů může být i špatná hladina testosteronu v těle.

U testosteronu platí přímá úměra – čím více testosteronu muž v těle má, tím více se vyrábí v těle spermií i tekutiny a samozřejmě to platí i naopak.

Nízká hladina testosteronu není vůbec pozitivní skutečnost. Za určitých okolností může vést až k erektilní dysfunkci.

Zvýšením testosteronu, ale ještě nemusíte nutně podpořit plodnost.

Hlavní příznaky nízké hladiny testosteronu:

- snížená chuť na sex
- slabší erekce
- ztráta svalové hmoty
- únava
- změna nálady

Stres, málo pohybu a živin

Za nedostatkem testosteronu lze hledat mnoho příčin. Nedostatek pohybu, stres a málo potřebných živin. Tělu ve většině případů chybí vitamín D, A, C, hořčík a zinek.

Chybí vám v těle testosteron a ptáte se, jak můžete jeho množství zvýšit?

Náprava může být jednoduchá. Dodejte svému tělu vitamíny a minerály. Nezapomínejte jíst ovoce a zeleninu.

Chcete mít vlastní děti? Dodržujte zdravý životní styl, hýbejte se. Muži s nadváhou nebo obezitou mají často nízkou hladinu testosteronu. Příčina je v břišním tuku, jež převádí testosteron na estrogen.

Zvýšení plodnosti je dobrá motivace pro muže ke cvičení.

Testosteronová substituční terapie není vhodným způsobem ke zvýšení plodnosti

Existuje testosteronová substituční terapie. Ale pozor!

Mozek vytváří speciální hormony uvolňující gonadotropiny. Tyto hormony vydávají signál do varlat, že je potřeba uvolnit více testosteronu, aby se dokázalo vytvořit dostatek spermií.

Pokud ale dojde k substituční terapii, kdy se do krve dostává testosteron pomocí náplastí, gelů nebo jiným způsobem, mozek vyhodnotí, že je v těle testosteronu dostatek a nevyšle signál do varlat.

V případě, že máte problémy s plodností v souvislosti s nízkou hladinou testosteronu, je nejvhodnějším způsobem zvýšit vlastní produkci testosteronu v těle.

Injekce gonadotropinu jako řešení neplodnosti

Gonadotropiny jsou důležitou součástí produkce spermií. Pomocí nich se vydá impuls do varlat, aby došlo ke zvýšení produkce.

Máte problémy s početím dítěte? Prvním řešením může být kontrola počtu spermií. Pokud se zjistí, že je počet spermií nízký, je potřeba změřit hladinu testosteronu.

Při zjištění hladiny testosteronu pod normou, může lékař aplikovat injekci gonadotropinu pro zvýšení produkce testosteronu. Tato metoda slouží pouze na podporu plodnosti.

V tomto případě byste měli kontaktovat endokrinologa.

Závěr:

Při problémech s početím dítěte se poraďte především se svým lékařem. Ten vám může poradit nebo vás odkázat na odborníka.

Žijte především zdravým životním stylem, jezte potraviny s potřebnými vitamíny a minerály. Rovněž se pokuste omezit stres.

Jsou to osvědčené způsoby, jak se opět dostat do kondice.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru