Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Negativní vliv plastů na Váš testosteron

Negativní vliv plastů na Váš testosteron

Negativní vliv plastů na Váš testosteron

Plasty jsou všude kolem nás.

Denně využívané produkty jsou vyráběny přímo z plastu nebo obsahují velkou část plastových dílů.

Hlavním problémem je ale vliv plastů na naše jídlo.

Potraviny a především tekutiny jsou baleny v plastových láhvích, obalech a krabičkách. A zde přichází problém pro naše zdraví.

Látky obsažené v plastech narušují náš endokrinní systém a potlačuji tvorbu testosteronu, snižují libido a počet spermií.

Nevěříte? Pojďme se na dané téma podívat více podrobněji.

Plasty a testosteron

Proč jsou vůbec plasty negativní pro naše tělo a zdraví?

  • První problém jsou látky zvané ftaláty. Používají se při výrobě plastů pro jejich změkčení a lepší flexibilitu. Tyto látky se nachází téměř ve všech plastových výrobcích od plastových láhví až po plastové tašky. Ftaláty jsou spjaty s opožděnou pubertou, nízkou hladinou testosteronu a nízkým libidem.
  • Druhým problémem je látka zvaná bisfenol A (BPA) ovlivňující snižování hladiny testosteronu a zvýšování estrogenu v těle.
  • Třetím problémem je dlouhý seznam chemikálií a látek používajících se při samotném zpracování plastů. Látky jako exnoestrogen napodobující efekt ženského hormonu estrogenu. Dále to jsou látky jako: PCB, Bisfenol S, dioxiny, vinylchlorid, styren, epoxidové pryskyřice a další.

Všechny uvedené látky atakují prostřednictvím nadměrného používání plastů náš endokrinní systém a mají negativní vliv na optimální tvorbu hormonů, u mužů zejména testosteronu.

A jak přesně tyto látky testosteron ovlivňují?

  • V této švédské studii byla předmětem výzkumu skupina 196 chlapců. Vědci měřili obsah ftalátů v tělech jejich matek při stáří plodu 21 měsíců. Dle této studie se prokázalo, že čím více ftalátu měla matka v těle během těhotenství, tím nižší měli chlapci tzv. anogenitální vzdálenost, která signalizuje nižší hladinu testosteronu v dospělosti.
  • Další studie porovnávala skupinu mužů pracujících v chemickém závodě zpracující BPA a muže pracující v továrně na zpracování vody. Výsledky prokázaly nižší hladinu volného testosteronu u skupiny mužů denně se vystavujících kontaktu s BPA.
  • Tato lidská studie zjistila nežádoucí efekt bisfenolu A na sexuální funkce mužů. Několik dalších zvířecích studií dokazuje efekt BPA na snížení testosteronu a sexuální dysfunkce (zde a zde).
  • V této studii bylo zkoumáno 18 balených vod ze střední Evropy (Německo, Francie, Itálie). 11 z nich zaznamenalo značnou estrogenní odezvu.
  • V další zajímavé studii vědci testovali 445 běžných plastových produktů pro zjištění obsahu estrogenní látek. 70 % testovaných produktů zaznamenalo značnou estrogenní odezvu a číslo se zvýšilo na 95 % při simulaci použití v běžném životě (ohřívání v mikrovlnné troubě, umývání v myčce na nádobí apod.). Je důležité říct, že většina produktů byla označeno jako BPA – free. I přesto měly výrobky podobný estrogenní efekt jako výrobky s BPA.

A jak se vůbec nežádoucí látky dostanou do našeho těla?

Většina nežádoucích látek se k nám dostane přes jídlo a pití.

Potraviny jako je maso, ryby, zpracované potraviny, určité oleje apod., jsou baleny v plastových krabičkách, fóliích či obalech. Většina minerálních vod je balena v plastových láhvích.

A jak se proti tomu bránit?

Řešení je jednoduché, (i když není snadné).

Snažte se co nejvíce vyhýbat plastovým produktům.

Nepijte balenou vodu a minerálky. V kuchyni se snažte používat více dřevěné či kovové pomůcky.

Pijte a jezte převážně z keramických či skleněných talířů a nádob. Neohřívejte plastové nádoby v mikrovlnné troubě apod.

Může se jednat o malou změnu, ale můžete tím snížit vystavení se nežádoucím látkám a zlepšit tak fungování Vašeho endokrinního systému a zajistit vyšší hladinu testosteronu.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru