Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Síla probiotik - Aneb zdravá střeva a jejich vliv na testosteron

Síla probiotik - Aneb zdravá střeva a jejich vliv na testosteron

Síla probiotik - Aneb zdravá střeva a jejich vliv na testosteron

Jedním z nejsnadnějších způsobů, jak zlepšit Vaše zdraví je pravidelný přísun zdravých bakterií, tzv. probiotik. Prospěšný vliv na Vaše zdraví ale není to jediné, s čím Vám probiotika pomůžou. Dle několika studií, jsou i účinným způsobem na zvýšení hladiny testosteronu.

A na toto téma se blíže podíváme v dnešním článku.

Zdravé bakterie

Vaše tělo „okupuje“ asi 100 biliónů mikrobů, což je asi 10x více, než kolik máte svých vlastních buněk.

Překvapeni? Nebojte se. Většina z těchto bakterií, kvasinek a prvoků jsou naprosto neškodné. Část z nich je našemu zdraví naopak velmi prospěšná. Pomáhají nám s trávením potravy, posilují imunitu, produkují vitamíny a chrání nás před záněty či chorobami.

Právě probiotika obsahují zdraví prospěšné bakterie, které mají příznivý vliv i na naší hladinu testosteronu.

Probiotika a testosteron

Pokud čtete náš blog, víte, jak stresový hormon kortizol působí negativně na Váš testosteron. A právě probiotika vypadají jako nadějný způsob, jak hladinu kortizolu snížit.

V jedné irské studii neurovědec John Cryan provedl na myších test s probiotiky a jejich vlivem na hladinu kortizolu. Po skončení testu zjistili, že u myší, kterým se podávala bakterie s názvem „lactobacillus rhamnosus“ nedocházelo při stresové situaci k velkému nárůstu hladiny kortizolu. Druhá skupina, která prospěšnou bakterii nedostávala, měla hladinu kortizolu 100x vyšší, než skupina první.

I když byla studie provedena na myších, nezapomínejme, že reprodukční systém u těchto hlodavců je podobný tomu našemu.

Další studie z roku 2014 na krysách ukazuje přímý vztah mezi užíváním probiotik a nárůstem hladiny testosteronu. Těmto krysám byla podávána bakterie běžně se vyskytující v jogurtech. Po skončení studie bylo naměřeno zvýšení několika důležitých faktorů úzce spjatých se zdravím reprodukčního systému. U samců krys bylo naměřeno:

  • zvýšení hladiny testosteronu,
  • většení varlat,
  • zvýšení sociální dominance,
  • zlepšení počtu a pohyblivosti spermií.

Jiná studie na hlodavcích potvrdila tento fakt, kdy se po pravidelném podávání probiotik u samců zvýšila hladina testosteronu.

Jaká probiotika tedy jíst?

Není třeba kupovat pouze ty z lékáren, mnoho zdravých bakterií najdete i v přírodních zdrojích. Důležité u probiotik je, aby všechny bakterie byly živé. To znamená, že po celou dobu by měly být chlazené a neměly by přijít do styku s vysokou teplotou, která bakterie ničí.

Nejlepší zdroje prospěšných bakterií jsou fermentované a organické potraviny. Tyto jsou bohaté na přírodně se vyskytující probiotika a zdravé bakterie.

A které to jsou?

- Kysané zelí a šťáva z něj
- Jogurty
- Kefír
- Acidofilní mléko
- Fermentované sýry
- Kombucha

Závěr

Probiotika nejen zvýší Váš testosteron, ale obecně snižují tvorbu zánětů v těle, což vede k menšímu riziku vzniku mnoha závažných onemocnění. Takže při dalším nákupu se ujistěte, že máte v košíku i několik potravin ze seznamu uvedeného výše.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru