Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Silové cvičení a testosteron. Aneb jak zvýšit testosteron o 40 % během 4 týdnů?

Silové cvičení a testosteron. Aneb jak zvýšit testosteron o 40 % během 4 týdnů?

Silové cvičení a testosteron. Aneb jak zvýšit testosteron o 40 % během 4 týdnů?

Nejlepší způsoby na zvýšení testosteronu můžeme rozdělit do 3 kategorií. Strava, cvičení a doplňky stravy.

V dnešním článku se podíváme na druhý způsob a řekneme si, jaký druh tréninku dokáže zvýšit hladinu testosteronu až o 40 % během 4 týdnů.

Testosteron a cvičení

Když cvičíte pravidelně, máte méně tuku, více svalové hmoty a více testosteronu. Pokud ale chcete Váš testosteron zvýšit až o 40 %, určitě Vás bude zajímat jedna španělská studie níže.

V ní se totiž potvrdilo, že u začínajících cvičenců dokáží 4 týdny silového tréninku zvýšit testosteron o 40 % a snížit hladinu kortizolu o 24 %. Všechny hodnoty byly naměřeny v klidovém stavu.

A jak takový trénink vypadá?

4 týdenní silový trénink - program

Při studii bylo použito 20 mužských dobrovolníků (průměrný věk 22 let), kteří neměli předešlou zkušenost se silovým tréninkem. Všichni dobrovolníci byli po celou dobu pod lékařským dohledem, takže nemohlo dojít k užívání nelegálních drog.

Po lékařském vyšetření byl všem dobrovolníkům představen 4 týdenní silový program. Program zahrnoval 3 dny tréninku v týdnu (pondělí, středa a pátek) a trénink začínal vždy ve 12 hod. Po celou dobu tréninku bylo zakázáno používat jakékoli doplňky stravy či stimulanty.

Celý program se skládal ze sedmi základních cviků v následujícím pořadí:

  • 10-15 minut zahřátí
  • bench press
  • přítahy kladky v sedě k pasu
  • tlak s velkou činkou v sedě
  • leg press
  • bicepsové zdivy
  • tricepsové stahování kladky


Všechny uvedené cviky se cvičili ve 3 sériích po 10 opakování s pauzou 3 min. mezi sériemi. Váha byla vždy v rozmezí 70-75 % maxima na jedno opakování.

Po měsíci tréninku byla všem změřena hladina testosteronu znovu. U mužů došlo k průměrnému zvýšení testosteronu o 40 % a snížení hladiny kortizolu o 24 %.

Následující studie je jasným příkladem, že sílové cvičení je jedna z nejlepších metod pro přirozené zvýšení testosteronu.

PS: Pokud nemáte možnost chodit 3x týdně do posilovny, zkuste zařadit do svého domácího tréninku cviky uvedené níže. K těmto potřebujete pouze své vlastní tělo.

A které to jsou:

Dřepy s výskokem

Tento cvik je náročnější na koordinaci a celkovou výbušnost těla. Proto začne podvěsek mozkový dávat signál pro tvorbu velké dávky testosteronu. Při dřepech s výskokem se dá do pohybu celé tělo, především se ale zapojují svaly na nohách, které patří k těm největším na lidském těle. Správné provedení ZDE.

Angličáky

Další výborný cvik na zapojení velké skupiny svalů a tím i podporu Vašeho testosteronu. Angličáky patří mezi výborné cviky pro spalování tuků. Správné provedení tohoto cviku ZDE.

Sprinty

Jeden z nejlepších cviků pro zvýšení hladiny testosteronu. V jedné studii byl zjištěn velký nárůst testosteronu po 6 sekundovém rychlém běhu. Hladina testosteronu zůstala zvýšená až 120 minut po sprintech. Krátké rychlé běhy jsou také nejlepší cestou k nízké hodnotě tělesnému tuku.

Sportu zdar!

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru