Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Testosteron a agresivita - pravda mýtů zbavena

Testosteron a agresivita - pravda mýtů zbavena

Testosteron a agresivita - pravda mýtů zbavena

Více testosteronu = větší agresivita

Mnoho lidí si myslí, že je tento vzorec pravdivý.

Je tomu ale opravdu tak? Bylo někdy dokázáno, že vyšší hladina testosteronu způsobuje zvýšenou agresivitu u mužů?

V dnešním článku se pokusíme tento zažitý mýtus vyvrátit a uvést si vše na pravou míru. Jako vždy se budeme odkazovat na vědecké výzkumy a zprávy.

Pojďme tedy rovnou k jádru pudla.

Testosteron a agresivita

Jedná se o dlouho zažitý fakt, že pokud je muž agresivní a vzteklý, může za to zvýšená hladina testosteronu.

Na toto téma byla již v minulosti provedena řada testů a výzkumů, ale žádný z nich nedokázal potvrdit přímý vliv mezi testosteronem a zvýšenou agresivitou.

Ano, je pravda, že když má muž (či zvíře) zvýšenou hladinu testosteronu je více dominantnější a oplývá větší sebedůvěrou, než jedinci s nízkou hladinou tohoto hormonu. Tento fakt byl již několikrát dokázán.

Spojovat ale tuto skutečnost ihned s vyšší agresivitou je trošku přehnané.

Nebudeme ale polemizovat.

Pojďme si tento mýtus vyvrátit několika vědeckými zprávami.

  • Ve studii fakulty Medicíny a zdraví nebyl zjištěn žádný vztah mezi testosteronem a zvýšenou fyzickou nebo verbální agresivitou.
  • V této studii bylo zjištěno, že muži a ženy, kterým byl podáván pod lékařským dohledem testosteron, překvapivě darovali více peněz na charitu než lidé, kterým se podávalo pouze placebo.
  • V jedné studii Jon E. Levina z USA se vědci zabývali vztahem mezi samčím a samičím pohlavím hormonem u myší. Bylo dokázáno, že agresivní chování, které mělo na svědomí zabíjení vlastních novorozenců, nemá za následek samčí hormon testosteron, ale samičí hormon progesteron.
  • Nespočet studií vyhodnotilo, že muži, kteří zvýšili svou hladinu testosteronu z nízké na optimální či vyšší, nezaznamenali žádné známky agresivnějšího chování. Tito muži byli především více motivovaní, sebevědomější a celkově šťastnější.

Jak už jsme psali několikrát, je dokázáno, že testosteron má vliv na sebevědomí, motivaci, sílu a celkový status jedince, ale chybí zde prokazatelný důkaz, že testosteron také ovlivňuje agresivitu.

Právě naopak.

Zvýšená agresivita je často spojována s lidmi, kteří jsou v depresi nebo jsou obecně hodně náladoví. A jak už víme, tyto vlastnosti mají často lidé s nízkou hladinou testosteronu.

Dále nesmíme zapomínat na to, že agresivita je spíše závislá na samotné povaze člověka a ne na hladině jeho hormonů.

Pokud je tedy Vaším cílem zvýšení testosteronu, určitě se nemusíte bát toho, že z Vás bude další Mike Tyson.

Zdroj: www.anabolicmen.com/testosterone-aggression-busting-the-myths-of-roid-rage - s laskavým svolením autora

 

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru