Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Vitamín C a jeho vliv na testosteron

Vitamín C a jeho vliv na testosteron

Vitamín C a jeho vliv na testosteron

Kdo by ho neznal – Vitamín C neboli kyselina askorbová – pravděpodobně nejvíce prozkoumaný a vzhledem ke své ceně a dostupnosti také nejvíce používaný doplněk stravy na světě.

O jeho pozitivních účincích na lidský organismus bylo napsáno nespočet publikací. Má zdravotní tvrzení o jeho pozitivním vlivu snad na všechny části lidského těla.

Ale co účinky vitamínu C na testosteron? O tomto tématu se tak často nemluví. Tedy až doposud.

Pojďme si o vitamínu říct něco více, než se jen dočtete na příbalových letáčcích.

Kyselina askorbová a její vliv na testosteron

 

Vitamín C je jedním ze základních vitamínu, nutných pro přežití a jak jsem již zmínil výše, je jedním z nejlevnějších, nejbezpečnějších a nejrozšířenějších doplňků stravy na světě.

Je to látka rozpustná ve vodě a jeho hlavní pozitivní vlastností je, že funguje jako antioxidant. Avšak to, co většina lidí neví je fakt, že vitamín C funguje také jako oxidant – neboli okysličovadlo. Jen závisí na tom, co v danou chvíli tělo potřebuje.

Dále pomáhá při biosyntéze několika tělesných enzymů a např. v kombinaci s česnekem neskutečně zvyšuje hladinu oxidu dusnatého v krvi, a tím zlepšuje průtok krve a okysličení svalů. Ale jak vlastně tento vitamín ovlivňuje hladinu testosteronů u mužů?

  • za prvé – v této in vitro (neboli ve zkumavce) studii bylo dokázáno, že vitamín C funguje jako donor elektronu, a tak může regenerovat poškozené molekuly testosteronu až o 58 %. Další podobná studie dokazuje, že vitamín C byl schopen zvýšit hladinu testosteronu v Leydigových buňkách.
  • několik studií provedených se zvířaty prokázalo, že vitamín C chrání testikulární Leydigovy buňky před oxidačními stresory jako alkohol, hluk, stres, olovo, kadmium, antibiotika, arsen, PCB a další. Podobně ochranné účinky byly pozorovány také u lidských jedinců.
  • poslední věc, která v této souvislosti stojí za zmínku je fakt uveden v této studii, a to že suplementace vitamínem C snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. A poměr testosteronu vůči kortizolu v těle ve prospěch testosteronu má za následek vytvoření anabolického efektu.

Takže ve zkratce. Každý, kdo chce uchránit své tělo před oxidativním poškozením by měl užívat vitamín C jako doplněk stravy. Vitamín C také pomáhá těžce trénujícím sportovcům v redukci kortizolu, a tím k vyvolání anabolického efektu v těle.

A kolik vitamínu C bychom měli užívat?

Zde neexistuje úplně jednoznačná odpověď. Pokud jste zdraví, Vaše tělo má poměrně velké vlastní zásoby vitamínu C – okolo 2 g. Tuto hladinu můžete udržovat příjmem 100 mg kyseliny askorbové denně. Doporučená denní dávka (*DDD) vitamínu C je 80 – 100 mg. Toto nízké množství můžete poměrně lehce získat z potravy (kiwi, citrusové plody atd.) nebo z nějakého velice kvalitního multivitaminu.

Nicméně pokud jste ve stresu nebo vystavení působení látek, které způsobují oxidační stres v těle, vyšší dávky (1 – 5 g/denně) vitamínu C ochrání Leydigovy buňky před poškozením. Pro snížení obsahu kortizolu v těle stačí 1 – 3 gramy vitamínu C denně.

Nejlepší formou pro suplementaci vitamínu C je buďto čistá kyselina askorbová, kterou seženete např. zde nebo jako součást kvalitního multivitaminu s obsahem 100 mg vitamínu C.

Takže shrnuto, podtrženo:

Zvyšuje vitamín C hladinu testosteronu v těle? Ne přímo, budeme-li se striktně držet faktů z nejnovějších studiích, týkající se výzkumu vitamínu C na lidský organismus. ALE!!! v dnešní uspěchané době, kdy je Vaše tělo vystaveno spoustě toxinů z nekvalitní potravy, špatného ovzduší či sedavému zaměstnání, probíhají některé oxidační děje přímo v pohlavních žlázách. Zvýšeným příjmem vitamínu C ochráníte molekuly testosteronu před oxidací vlivem stresových faktorů.

A to je jedním z důvodů, proč si myslím, že by většina mužů mohla těžit z doplňkové suplementace vitamínem C.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/vitamin-c-testosterone/ - se svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru