Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 10 nejvhodnějších sportů po padesátce

10 nejvhodnějších sportů po padesátce

10 nejvhodnějších sportů po padesátce

Osnova:
Sportem ku zdraví!
1. Plávání
2. Jóga
3. Nordic walking
4. Cyklistika
5. Badminton
6. Pétanque
7. Tanec
8. Tenis
9. Golf
10. Sporty na vodě, u vody
Závěr:

Důležité je hýbat se po celý život. Je jasné, že už v pozdějším věku nebudete tak moc aktivní jako jste byli v mládí, už nebudete trhat světové rekordy, ale pohyb si udržíte.

Můžete provozovat činnosti pomáhající udržovat velmi dobrou fyzickou kondici, ale sport slouží i jako výborná forma aktivní relaxace.

Pohyb má i v pozdějším věku pozitivní účinky na svaly, klouby, pohyb uvolňuje ztuhlost, pomáhá při revmatických potížích a předchází řadě problémů pohybového aparátu.

Pokud si stále kladete otázku, proč byste měli sportovat i po padesátce, přidáváme i další důvody.

Pohyb je vhodný k udržení kondice dechového objemu, srdečního výdeje, upravuje krevní tlak a snižuje riziko srdeční choroby. Pohyb rovněž upravuje poměr tuků v těle. Hýbáte se pravidelně? Pokud ano, zlepšuje se vám možnost kontroly hladiny krevního cukru a schopnost reakce na inzulin.

Jak jsme již nakousli, pohyb snižuje i úbytek kostní hmoty a velmi se tak snižuje riziko pádu a zlomenin.

U pohybového aparátu zůstaneme i nadále.

Aktivní život pomáhá i při artritidě. Zlepšuje se pohyblivost i celková funkčnost kloubů a snižuje se rovněž jejich citlivost na bolest. Tušili jste, že je pohyb vhodný i při potížích s močením? Právě sportování nebo jiný druh pohybu odstraňuje všechny potíže s únikem moči.

Sportování prokazatelně snižuje riziko rakoviny tlustého střeva, prostaty konečníku a snižuje celkové vyčerpání.

Sportem ku zdraví!

Pravidelné cvičení zvyšuje metabolismus a spaluje více kalorií. Dlouhodobě nám pohyb umožňuje udržovat optimální hmotnost. Vedle toho se zlepšuje kvalita spánku, schopnost učení, krátkodobá paměť a působí antidepresivně.

Proč byste měli sportovat i po padesátce jsme si již řekli, ale jaké sporty jsou k tomu nejvhodnější?

Vybrali jsme pro vás 10 sportů, které doporučujeme i po dosažení milníku padesáti let.

1. Plávání

Pokud nevíte, co byste mohli v pozdějším věku dělat, tak sáhněte po plavání. Největší výhodou plavání je možnost určení si vlastního tempa a stylu.

Plavání má příznivé účinky na svaly, klouby a uvolňuje strnulost. S pravidelným plaváním není nikdy pozdě začít. Pokud ale začnete plavat včas, nepostihne vás ve stáří tolik problémů s pohybem a kondicí.

2. Jóga

Jóga se neprovádí ve vysokém tempu, ale může se vyrovnat účinkům kardiosportů. Jógou procvičíte celé tělo, protáhnete problémové partie a najdete vnitřní klid.

Jóga se dá cvičit doma, ale také ve skupinkách.

3. Nordic walking

Máte rádi přírodu a chcete se pravidelně hýbat? Zvolte tento sport, který vznikl na základě chůze do kopce a běhu na lyžích.

Vznikla rychlejší turistika nahrazující běžeckou aktivitu. Věřte, že se u toho ale pořádně zapotíte. K tomuto sportu potřebujete speciální hole, slušnou kondici, odhodlání, a především vhodnou lokalitu.

4. Cyklistika

Nechce se vám moc chodit nebo se chcete dostat rychleji z bodu A do bodu B? Zvolte cyklistiku. Trasy by měly být přiměřené vaší momentální kondici. Myslete na správné složení tratě, určitě by neměla obsahovat jen kopcovité terény, ale i rovinky či mírné stoupání.

Cyklistika je lepší než chůze, můžete se velmi dobře vyhnout bolestem v kříži.

5. Badminton

Hledáte sport, který byste mohli dělat s přáteli? Navštivte sportovní centrum nebo hřiště. U badmintonu ztratíte velmi rychle pojem o čase.

Badmintonem si zlepšíte postřeh, mírně procvičíte ruce a nohy.

6. Pétanque

Tento sport není moc fyzicky náročný, ale potrápí vaši přesnost, vytrvalost a trpělivost. Princip hry je jednoduchý. Pokud ale chcete hrát dobře, ani tady se nevyhnete pravidelnému tréninku a volbě vhodné taktiky.

7. Tanec

V pozdějším věku se můžete věnovat také tanci. Vybrat si můžete ze spousty lekcí. Je to skvělý způsob, jak zůstat fit, a také v kontaktu s lidmi.

8. Tenis

I takový tenis se dá hrát v pozdějším věku. U amatérských tenistů je věk 50 let často tím nejlepším věkem. Hráči již mají zkušenosti a přesně vědí, jak uspořit energii.

V pozdějším věku se muži věnují spíše disciplíně tenisu zvané čtyřhra. V ní hrají dva hráči proti dvěma. U této disciplíny se tolik neběhá, a přesto se musíte hýbat.

9. Golf

Golf je vhodný i pro starší pány. Golfisté mají k dispozici celou řadu hřišť. Golf můžete jít hrát sám, ale je vhodný i pro hru ve skupinkách. Jedná se o dobrou činnost, jak z pohledu společenského, tak z pohledu pohybu.

10. Sporty na vodě, u vody

Ač se to nemusí zdát, tak i takový rybolov vám může dát zabrat. Dostanete se do přírody, nahazováním a případným lovením ryb protáhnete celé tělo. Pokud máte u vody i například chatu, můžete si jít zaveslovat na lodičku či projet kánoí.

Závěr:

Sport a pohyb je velmi dobrým způsobem, jak se udržet v kondici a zdraví. Každý z nás si musí vybrat vhodný sport, ne každému sedne každý.

Někdo má talent na to, jiný zase na něco jiného. O pohybu se v dnešní době mluví hodně a je spojen se zdravým životním stylem. Vedle sportu byste neměli zapomínat ani na vhodný jídelníček a dostatek odpočinku.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru