Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Luteinizační hormon a jeho vliv na mužský organismus

Luteinizační hormon a jeho vliv na mužský organismus

Luteinizační hormon a jeho vliv na mužský organismus

Osnova:
Luteinizační hormon a jeho vliv na mužský organismus
Jaké problémy nás mohou čekat při špatné hladině luteinizačního hormonu?
Závěr:

Luteinizační hormon a jeho vliv na mužský organismus

Hormony řídí a ovlivňují reprodukční systém v lidském organismu. Mezi nejdůležitější hormony v souvislosti s reprodukčním systémem je luteinizační hormon.

Luteinizační hormon má v těle mužů trochu jinou roli než u žen, ale v obou případech je rozhodující pro zajištění zdraví reprodukčního systému. Tento hormon podporuje tvorbu pohlavních hormonů. U mužů se jedná typicky o testosteron ve varlatech.

Správná hodnota luteinizačního hormonu je v rozmezí 1,24 – 7,8 IU/l. Hodnota luteinizačního hormonu se určuje ze speciálního testu a uvádí se v mezinárodní jednotce na litr (International Unit / liter).

Místem vzniku a uvolnění luteinizačního hormonu (lutropinu) je přední lalok hypofýzy. Lutropin patří mezi skupinu gonadotropních hormonů. Jeho hlavní úloha je řídit funkci varlat. Pojmem gonády se označují pohlavní žlázy u mužů i žen.

Luteinizační hormon stimuluje produkci testosteronu z Leydigových buněk ve varlatech. Jak je známo, tak testosteron následně stimuluje produkci spermií a pomáhá zdůrazňovat mužské rysy (např. hluboký hlas nebo růst vousů).

Jaké problémy nás mohou čekat při špatné hladině luteinizačního hormonu?

U vysoké hladiny tohoto hormonu může dojít k neplodnosti, jelikož přímo ovlivňuje reprodukční systém. Problém může být i u genetických stavů mezi které patří Turnerův nebo Klinefelterův syndrom. Zmíněné syndromy mohou způsobovat vysokou hladinu tohoto hormonu. Lidé trpící těmito syndromy mají často potíže s plodností a otěhotněním.

Ale ani nízká hladina luteinizačního hormonu není žádnou výhrou. Nízká hladina může způsobit rovněž neplodnost. Hormon ovlivní produkci spermií a nedostatek sekrece hormonu uvolňujícího gonadotropiny.

V případě, že máte problémy s plodností, může být na vině právě luteinizační hormon. Komunikujte nejprve se svým lékařem možnost krevních testů, které mohu nedostatek luteinizačního hormonu objevit.

Tento test měří hladinu luteinizačního hormonu v krvi. Odběr krve lékaři volí, pokud se objeví problém související s neplodností. Ale to není jediný případ. Test je vhodný také při nízké hladině testosteronu, nízkém libidu nebo nedostatečné svalové hmotě.

Jak můžete zpozorovat, že byste mohli mít problém s hypofýzou? Problém se může projevit únavou, slabostí, sníženou chutí k jídlu nebo nevysvětlitelným hubnutím.

Pokud se problém s luteinizačním hormonem potvrdí, budete potřebovat pomoc kvalifikovaného endokrinologa. Endokrinolog je specialista na hormony.

Nesprávná hladina luteinizačního hormonu ale nemusí zcela stačit ke konečnému určení diagnózy. Možná budete muset podstoupit i další testy, aby se vyloučily jiné možnosti.

Závěr:

Není sporu o tom, že luteinizační hormon má v těle významnou roli pro správné fungování reprodukčního systému. Pozitivní není nízká, ale ani vysoká hladina tohoto hormonu. Optimální hladina testosteronu je přímo ovlivňována tímto hormonem. Aktuální stav hladiny luteinizačního hormonu se určuje ze speciálního testu z krve, jehož výsledky máte obvykle do druhého dne.

V případě, že trpíte neplodností nebo máte problém s partnerkou při otěhotnění, nemusí nutně rozhodovat pouze luteinizační hormon. Pouze test na lutropin tedy nestačí, ale může být dobrým vodítkem k odhalení problému.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru