Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Potraviny, které způsobují nafouklé břicho

Potraviny, které způsobují nafouklé břicho

Potraviny, které způsobují nafouklé břicho

Osnova:
1. Luštěniny
2. Brukvovitá zelenina
3. Mléčné výrobky
4. Přesolené potraviny
5. Perlivé nápoje
6. Ovoce
Které potraviny byste ale naopak měli konzumovat?
1. Fenykl a další bylinky
2. Okurka a meloun
3. Papája
4. Petrželová nať
5. Banány
6. Jogurty s probiotiky
Závěr:

Všichni to známe. Nadýmání nebo pocit nafouknutého břicha není nic příjemného a trápí každého z nás. Pokud vás trápí tyto potíže, zaměřte se na to, co to způsobuje.

Jednou z příčin jsou potraviny. Jedná se o individuální záležitost u každého člověka. Není pravidlem, co nesedí jiným, nebude sedět vám.

I přesto jsou v jídelníčku potraviny, kterým se vyplatí vyhnout. Které to jsou? Vybrali jsme pro vás ty nejzásadnější.

1. Luštěniny

Luštěniny, mezi které patří fazole, čočka či hrách, mohou být škodlivé, pokud je před samotným vařením nenamočíte. Během vaření pak musíte odebírat pěnu. Aby vás netrápily potíže s nadýmáním, můžete z luštěnin zvolit loupané luštěniny, ke kterým se řadí například červená čočka.

2. Brukvovitá zelenina

Do skupiny brukvovitých řadíme zelí, kapustu či brokolici. Tyto druhy mohou břichu pořádně zavařit. Brukvovitá zelenina obsahuje rafinózu, kterou v tlustém střevě tráví bakterie produkující plyny. Doporučujeme tuto zeleninu konzumovat v menším množství.

3. Mléčné výrobky

Nebezpečné jsou především mléčné výrobky obsahující velké množství laktózy. Laktóza je pro tělo špatně stravitelná. Sáhněte po kysaných mléčných výrobcích a tvrdých sýrech s nízkým obsahem laktózy.

4. Přesolené potraviny

Pozor byste si měli dávat na solení a na přesolené potraviny jako jsou brambůrky či chipsy.

5. Perlivé nápoje

Nadýmání způsobují i perlivé nápoje. Pozor na sodovku nebo minerálku s bublinkami. Je vhodné pít především neperlivé nápoje. Vyřaďte látky jako je sorbitol a xylitol, která najdete v některých dietních nápojích bez cukru nebo žvýkačkách.

6. Ovoce

Z ovoce byste měli omezit konzumaci jablek obsahujících fruktózu a sorbitol. Jedná se o cukry, které jsou pro některé lidi těžko stravitelné. Ne každá potravina, kterou jsme uvedli, musí mít u vás za následek potíže s nadýmáním. U každého člověka je to rozdílné.

Které potraviny byste ale naopak měli konzumovat?

1. Fenykl a další bylinky

Fenykl je známá bylinka pro boj s trávícími obtížemi. Pomáhá s nafouklým břichem a podrážděným žaludkem. Obdobný účinek má máta, zázvor a anýz. Známý je také heřmánek, a to především u dětí.

2. Okurka a meloun

Co spojuje okurku a meloun? Velký obsah vody. Sáhněte právě po potravinách obsahujících velké množství vody. Díky okurce se zbavíte nadmutého břicha, jelikož je nadýmání způsobeno zadržováním vody.

3. Papája

V tomto tropickém ovoci je enzym papain. Papain pomáhá štěpit bílkoviny v trávicím traktu a tím pomáhá usnadňovat trávení. V papáje najdete i velmi slušnou porci vlákniny, která podporuje správnou funkci zažívacího systému.

4. Petrželová nať

Jak je známo, nafouknuté břicho vzniká také zadržováním vody. Čerstvě nasekaná petrželová nať slouží jako přírodní močopudný prostředek. Určitě se vyplatí ji mít v kuchyni.

5. Banány

Banány stejně jako avokádo, kiwi, pomeranč či pistácie, jsou bohaté na draslík. Draslík zabraňuje zadržování vody tím, že reguluje hladinu sodíku v těle. Banány krom toho obsahují rozpustnou vlákninu pomáhající ke zmírnění nebo zabránění zácpy.

6. Jogurty s probiotiky

Probiotika pomáhají regulovat trávení a podporují celkové zdraví trávicího traktu. Je dobré si najít jogurt obsahující probiotika. Jogurt si můžete osladit medem, marmeládou či využít müsli.

Závěr:

Obecně s trávením pomáhají potraviny s obsahem vlákniny či vody. Stejně tak je vhodné užívat probiotika. Probiotika najdete například v kysaných produktech.

V našem článku jste si mohli přečíst, kterým potravinám byste se měli raději vyhnout. Důležité je, ale znát své tělo a podle toho upravit jídelníček.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru