Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Vasektomie, mužská antikoncepce

Vasektomie, mužská antikoncepce

Vasektomie, mužská antikoncepce

Vasektomie. Tento pojem zní hodně odborně a už kvůli tomu může vzbuzovat obavy. Jedná se o alternativu k prezervativům nebo ženské antikoncepci. Vasektomie je chirurgický zákrok prováděný v lokální anestezii.

Při vasektomii dochází k přerušení chámovodů. Chámovody jsou trubice spojující nadvarle s močovou trubicí. Tímto přerušením se zajistí mužská sterilizace.

Muži po tomto zákroku by si i přesto měli dávat pozor. Ještě je zapotřebí průměrně několik desítek ejakulací, aby byl ejakulát zcela bez spermií.

Vasektomie je prováděna chirurgicky, existuje varianta bez použití skalpelu. Před každým takovým zákrokem předchází důkladné sezení s pacientem, kde je potřeba zmapovat jeho zdravotní stav.

Po zákroku je nutné dojít na spermiogram a mapovat spermie. Důležité je se ujistit, že zákrok proběhl správně.

Je vasektomie nevratná? Může mít muž ještě děti?

Po zákroku stále pokračuje tvorba spermií. Tvorba spermií je v rovnováze s jejich biodegradací. Jedná se o biologické odbourávání.

Po zákroku se nemění velikost varlat, sexuální touha a vzrušení zůstává stejné. Zákrok se nedotkne ani hladiny testosteronu v mužském těle.

Tento zákrok nijak neovlivní ejakulaci, kvalitu erekce ani prožívání orgasmu. Nemusíte se tedy bát, že o tyto životní slasti definitivně přijdete. Jedinou změnou bude menší množství ejakulátu, a to o 3 – 5 %.

Vasektomie je vratná, ale není stoprocentně zaručeno, že bude muž zcela plodný jako před zákrokem. Z tohoto důvodu doporučují lékaři před zákrokem spermie zmrazit a uschovat pro případ, že by byl muž neplodný a změnil názor na početí potomka.

V žádném případě se vasektomie nedoporučuje mladým mužům, kteří ještě nemají zcela rozmyšleno, jak to bude se založením rodiny. S každým takovým zákrokem existuje riziko neplodnosti.

Úspěšnost obnovení plodnosti u tohoto zákroku se pohybuje kolem padesáti až sedmdesáti procent. Chámovody jsou po zákroku ztenčené a zdeformované, rekonvalescence je obtížná.

Bezskalpelová technika zákroku je šetrnější k organismu

Provedení vasektomie si můžete vybrat. Jednou z variant je klasický chirurgický zákrok pomocí skalpelu. Vedle něj ale můžete využít šetrnější metodu.

Díky bezskalpelové metodě můžete být pouze v lokální anestezii a odnesete si pouze malinkou ranku, která se velmi rychle zahojí. Anestetika se aplikují bezjehlovou metodou a zákrok je mnohem šetrnější k organismu.

Nejen, že je míra komplikace oproti vasektomii skalpelem nižší, ale zásadní je i doba rekonvalescence.

Díky bezskalpelové metodě nemusíte být v pracovní neschopnosti a už vůbec nemusíte zůstávat hospitalizovaní.

Vasektomie s sebou nese i možnost nežádoucích účinků

Zhruba 5 hodin po zákroku můžete mít pocit, jako byste dostali do rozkroku mírnou ránu fotbalovým míčem. Několik dní po operaci nesmíte chodit do vířivek, van a bazénů.

Zhruba týden až 14 dní po zákroku byste neměli tahat těžká břemena a až po této době si můžete dopřát sexuální styk.

Pár dní po zákroku můžete mít krev v ejakulátu. Krev ustupuje již pár dní po zákroku, nemusíte mít tedy strach. Zcela vzácně můžete mít po zákroku horečku, zánět nebo bolest nadvarlete.

Za vasektomii si připlatíte, nehradí ji pojišťovna

Tento chirurgický sterilizační zákrok není hrazen pojišťovnou. Budete tak muset sáhnout hluboko do peněženky. Vytáhnout budete muset okolo deseti až patnácti tisíc korun!

Vzhledem k tomu, že se vasektomie provádí na řadě pracovišť, bude se konečná cena vždy lišit.

Po zákroku se doporučuje klidový režim, minimálně 24 hodin. Vylučuje to možnost jít na druhý den do práce. I s tímto byste měli předem počítat.

Závěr:

Rozhodnutí, jestli jít na vasektomii nebo ne, je zásadní. Měli byste mít zcela jasno, jak to bude se založením rodiny nebo jejím rozšířením.

Vždy počítejte s nejhorší variantou, a to že už nebudete mít nikdy děti. Ve zkratce můžeme říct, že zákrok je sice svým postupem banální, ale jedná se o zcela zásadní životní rozhodnutí.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru