Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron 5 Největších příčin snížené hladiny testosteronu

5 Největších příčin snížené hladiny testosteronu

5 Největších příčin snížené hladiny testosteronu

Ještě před tím, než se začnete soustředit na zvyšování hladiny testosteronu, je dobré se také zamyslet nad tím, proč může být Vaše hladina snížená.

Z tohoto důvodu jsme vypsali seznam faktorů, které mohou zásadně ovlivnit hladinu testosteronu ve Vašem těle.

1. Věk

Je to nekompromisní, ale bohužel je to vědecky podložený fakt. Dle Harvard Health Publication je normální hladina testosteronu u zdravých mužů mezi 270 do 1070 ng/dl.

S postupem věku se ale přirozená hladina testosteronu obvykle snižuje o 1 % až 2 % a k poklesu dochází již od 25 do 30 roku života.

Nicméně stále není dokázáno, zda je klíčovým faktorem samotný proces stárnutí, nebo spíše fakt, že starší muži již méně dbají o své zdraví a životosprávu.

2. Tělesný tuk

Pokud vedle sebe postavíte dva jedince, kdy z toho jeden bude mít sportovní postavu s tělesným tukem pod 10% a ten druhý bude obtloustlý antisportovec, můžete si být téměř jistí, že náš tlouštík bude mít značně nižší hladinu testosteronu v těle.

V těle s vyšším procentem tělesného tuku je vyšší výskyt enzymů aromatázy, který má hlavní funkci přeměny testosteronu na estrogen - ženský pohlavní hormon.

Dále tuk na břiše neutralizuje dihydrotestosteron (DHT), což je nejsilnější mužský anabolický hormon.

Tento hormon ovlivňuje růst vlasů a chlupů, zvyšuje svalovou hmotu a má na starosti vývoj mužských pohlavních orgánů. Jeho účinky jsou stejné jako u testosteronu, s tím rozdílem, že DHT je asi 3-10x silnější.

Pokud chcete být silný a svalnatý alfa samec, tak určitě nechcete mít v těle hodně estrogenu.

3. Stres a nedostatek spánku

I když si to mnoho lidí stále nechce přiznat, psychika člověka dokáže velmi zásadně ovlivnit fungování celého těla.

Pokud jste ve stresu, Vaše tělo začne produkovat více hormonu kortizolu. Hlavní funkcí tohoto hormonu je regulace metabolismu živin. Kortizol tedy působí katabolicky a anti anabolicky, což je pro každého muže doslova noční můra.

Když je řeč o nočních můrách, stejně jako stres i nedostatek spánku, či porušení "spánkových cyklů" může zvýšit produkci kortizolu.

Čím více je v těle kortizolu, tím méně je testosteronu.

Proto je důležité se nestresovat a spát min. 7-8 hodin denně a dodržovat pravidelné spánkové cykly - usínat a vstávat ve stejnou hodinu (nejlépe i o víkendech)

4. Alkohol

Tento bod bude asi všem jasný. Při velké konzumaci alkoholu dochází ke zvyšování kortizolu a estrogenu v těle a jak už bylo řečeno, jedná se o dva velké "hormonální" nepřítele testosteronu.

Alkohol také přímo snižuje tvorbu oxidu dusnatého (nitric oxide), který pozitivně ovlivňuje erekci a samotnou tvorbu testosteronu.

Více informací o vlivu alkoholu na váš testosteron se můžete dočíst zde: Vliv alkoholu na testosteron

5. Nedostatek vitamínů a minerálu

K tomu, aby tělo správně fungovalo, musí dostávat ty správné živiny a z nich poté potřebné množství mikroživin - vitamíny, minerály, stopové prvky a enzymy.

Žijeme v době, kdy jsou hypermarkety plné zpracovaných výrobků a často se pak zapomíná na konečnou kvalitu potravin.

Mnoha odborníky a lékaři je proto doporučováno doplňovat denní příjem mikroživin a minerálů za pomoci specifických vitamínů či doplňků stravy.

Nedostatek vitamínu D? Minimální příjem minerálu zinku ze stravy? To vše může také značně ovlivnit hladinu testosteronu v těle.

Závěr

Vyjmenovali jsme si tedy asi ty nejzásadnější příčiny snížené hladiny testosteronu v těle. V dalších článcích na našem blogu můžete najít mnoho tipů a rad, jak testosteron zvýšit přirozenou cestou.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru