Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Kokosový olej a testosteron, aneb nejlepší zdroj tuků pro muže

Kokosový olej a testosteron, aneb nejlepší zdroj tuků pro muže

Kokosový olej a testosteron, aneb nejlepší zdroj tuků pro muže

Ještě nedávno byly všechny nasycené tuky považovány za špatné.

Teď už ale víme, že opak je pravdou.

Poslední výzkumy dokazují, že zdravé nasycené tuky jsou zdraví prospěšné.

A kokosový olej je jedním z nejlepších nasycených tuků. Důvodem je jeho složení, které je z části tvořeno MCT mastnými kyselinami (MCT = Medium Chain Tryhlicerides – střední délkou řetězce).

A v čem jsou MCT tak výjimečné?

Zpracovávají se jinak než ostatní tuky. Tělo je přesouvá přímo do jater, kde se využívají jako přímý zdroj energie. MCT se neukládá do podkožního tuku a dle posledních studií to vypadá, že dokáží zrychlit metabolismus.

Kokosový olej dále chrání Vaše srdce před chorobami a podporuje optimální hodnotu cholesterolu a krevních lipidů.

Zajímavé je pozorovat benefity kokosového oleje na lidech, kteří ho užívají pravidelně a ve velkém množství.

Např. obyvatelé tropických oblastí v Jižní části Tichého oceánu (tzv. „Tokelau“) přijímají 60 % všech kalorií právě z kokosů a přitom jsou u nich srdeční choroby ojedinělé. To stejné platí pro obyvatelé Papui Nové Guiney (zvaní „Kitavané“), pro které je kokos hlavním zdrojem tuku a srdeční choroby u nich téměř neexistují.

Teď už víme, že kokosový olej je dobrý pro Vaše zdraví. A jaký má vliv na Váš testosteron?

Kokosový olej a testosteron

Jak už jsme si uvedli o pár řádku zpátky, kokosový olej se skládá z nasycených tuků – a nasycené tuky jsou ty nejlepší pro zvýšení testosteronu.

Prozatím neexistují přímé studie dokazující efekt kokosového oleje na hladinu testosteronu u mužů, ale je zde několik studií na hlodavcích (jejichž reprodukční systém je téměř totožný s lidským).

Pojďme se na pár studií podívat:

  • Čtyři skupiny samců krys (druh Wistar) byly krmeny dietou obsahující buď sójový, kokosový, hroznový, nebo olivový olej. Výzkumníci zjistili, že aktivita klíčových enzymů potřebných pro produkci testosteronu (3-p-HSD a 17-beta HSD), byla vyšší u skupin krmených olivovým a kokosovým olejem (studie).
  • V další studii, obdrželi potkani kombinaci vápníku, vitamínu D a boru společně s obsahem buď řepkového, slunečnicového, nebo kokosového oleje. Skupina dostávající kokosový olej zaznamenala vyšší hladinu testosteronu než ostatní skupiny (studie).
  • V jiné studii, bylo 6 skupin po 8 potkanech krmeno šesti různými druhy tuků, jako sezamový, slunečnicový, rybí, olivový a kokosový olej a vepřovým sádlem. Skupina hlodavců dostávající kokosový olej a vepřové sádlo (z Pyrenejského prasete) zaznamenala vyšší hladinu testosteronu, než ostatní skupiny.

Závěr

Kokosový olej je jedním z nejlepších zdrojů tuků a určitě by neměl chybět ve Vaší kuchyni.

Při nákupu se ujistěte, že kupujete organický panenský olej, který je lisován za studena.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/coconut-oil-testosterone/ - se svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru