Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Bílý zabiják a jeho vliv na testosteron

Bílý zabiják a jeho vliv na testosteron

Bílý zabiják a jeho vliv na testosteron

Jíme ho všichni, často ho jíme hodně a pravidelně. Řeč není o nikom jiném než o bílém zabijáku testosteronu - cukru.

Cukr je obsažen téměř ve všem a někteří výrobci jej do výrobků přidávají pro lepší chuť. Život bez cukru si už lidstvo v podstatě neumí představit. Cukr se začíná přidávat i do potravin, ve kterých v minulosti nebýval – cukr je do jisté míry „trend“.

Cukr není ani tak záludný při občasné konzumaci, ale v množství, které sníme.

Sníte něco s cukrem a čekáte, že budete mít více energie? Opak je pravdou, protože budete zralí spíše na postel.

Proč tomu tak je?

Důvod je jednoduchý. Po konzumaci cukru stoupne hladina glukózy v krvi. Následně začne slinivka břišní produkovat inzulín regulující množství cukru v krvi.

Platí zde přímá úměrnost. Čím více cukru je v krvi, tím vyloučí slinivka větší množství inzulínu. V lidském těle dochází v tomto případě ke kolísání hladiny cukru a k hormonálním výkyvům.

Z tohoto důvodu se v těle mohou začít objevovat látky podporující záněty a ukládání tuků v těle. Tuky se ukládají také kolem orgánů a uvnitř cév. Důsledkem je pak onemocnění srdce a obezita.

Bílý cukr může způsobovat zubní kaz a vysoký cholesterol.

Bílý cukr výrazně ohrožuje hladinu testosteronu u mužů

Jak na cukr reagují muži? Muži by měli být na pozoru, jelikož sladké mužskému organismu vůbec nesvědčí. Nemusíte se ale sladkého vzdávat úplně. Se sladkým se to jen nesmí přehánět. I zde platí všeho s mírou.

Cukr způsobuje u mužů deprese a výrazně se zvyšuje riziko ztráty pohlavního hormonu testosteronu. Pokles hladiny testosteronu může být až o 25 %.

Muži mají největší hladinu testosteronu po ránu. Je to způsobené nocí, ve které muži hladoví a hladina glukózy je tak nejnižší.

Správná hladina cukru v krvi, inzulínu a pohlavní hormony jsou propojeny možná více než jste si mohli myslet.

Cukr vytváří odolnost vůči leptinu. Látka leptin brzdí chuť k jídlu. Pokud ale jíte příliš cukru mozek již na „volání“ leptinu nereaguje. Leptin tak následně zvýší index tělesné hmotnosti a sníží hladinu testosteronu v těle.

Bílý cukr je nebezpečný, ale čím ho nahradíte?

1. Med

Med na rozdíl od cukru obsahuje antioxidanty, posiluje imunitu a má i protizánětlivé účinky. Med můžete využít na vaření, pečení, ale i velmi dobře si s ním můžete osladit čaj.

2. Nerafinovaný třtinový cukr

Sedíte v kavárně a můžete si vybrat čím si osladíte šálek kávy? Sáhněte po třtinovém cukru.

Tento druh cukru obsahuje řadu vitamínů, minerálních látek a enzymů.

Třtinový cukr má oproti bílému cukru výhodu, že při jeho výrobě z něj nebyla odstraněna melasa, která způsobuje jeho hnědou barvu. Je lepší tedy sáhnout po třtinovém cukru, ale i tak všeho s mírou. Nemělo by se to s cukrem přehánět v žádné formě.

3. Melasa

Pojem melasa označuje hustý sirup černé barvy, který vzniká z cukrové třtiny.

Získává se při výrobě cukru z cukrové třtiny. Zajímavostí je, že v místech, kde se cukrová třtina pěstovala, byla melasa hlavní potravou pro domorodce.

V těchto oblastech se u domorodců nevyskytovala rakovina, lepra, ale ani žádné degenerativní kloubní onemocnění.

4. Stévie

Stévie je rostlina využívaná ve zdravé výživě. Prodává se ve formě tablet nebo v tekutém stavu.

Stévie je vhodná pro diabetiky. Nehledejte v ní žádné kalorie, stévie je nekalorická.

5. Umělá sladidla

Jedná se o potravinářskou přísadu s větší sladkostí, než má cukr. Dávejte si ale i tak pozor! Při nadměrné konzumaci mohou způsobit cukrovku prvního stupně.

Závěr:

Propojení mezi konzumací sladkých pokrmů a hladinou testosteronu je jednoznačné. Možná si po přečtení našeho článku říkáte – to už nemůžu jíst nic sladkého? Můžete!

Zde platí, že nic se nemá přehánět. Stejně tak ale můžete ke slazení využívat i jiných sladidel jako je med, stévie či nerafinovaný třtinový cukr.

Myslete i na konzumaci sladkých pokrmů těsně před spaním a raději se jí vyvarujte.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru