Testosteron a jeho vliv na libido

David Buchta

Pokud jde o libido a sexuální touhu, nemůžete najít lepšího parťáka než Váš testosteron.

Několik studií nejen na zvířecích subjektech dokazují velký vliv testosteronu na mužské libido. Pokud Vás trápí nízká hladina testosteronu tak je zde velká šance, že máte i menší chuť na postelové radovánky.

V dnešním článku si uvedeme několik studií, které tento fakt dokazují.

TIP: Zajímá vás, které látky podporují libido u mužů? Přečtěte si náš článek zde: 5 látek zvyšující libido

Testosteron a libido

Jak už víme, existuje mnoho studií prokazujících pozitivní efekt testosteronu na mužskou náladu a mentální funkce. Sexuální touha není výjimkou. Např. tato studie potvrzuje fakt, že nízká hladina testosteronu je velký zabiják mužské touhy.

Podívejme se na tuto zajímavou studii provedenou na starších mužích (58 let) s nízkou hladinou testosteronu a trpících problémy s erekcí. Po absolvování testosteronové terapie došlo u poloviny z nich k výraznému zlepšení kvality a četnosti erekce a především všech 22 mužů zaznamenalo výrazné zlepšení jejich libida.

Důležité je uvést, že velká část mužů zaznamenala nárůst libida po 12 až 24 týdnech. Důvodem je obnovení určitých receptorů v těle, které není okamžité. Takže pokud se snažíte zvyšovat Váš testosteron a nevidíte výsledky ihned, neznamená to, že se ve Vašem těle nic neděje.

Efekt na libido ve vztahu s testosteronem je nejvyšší u mužů mající nízkou hladinu tohoto hormonu. Pokud je Vaše hladina v průměrné hladině, efekt nemusí být tak markantní.

Další studie potvrdila přímý vliv testosteronu na libido u mužů. V tomto případě byli testovací subjekty muži mezi 60 a 75 lety věku a jejich hladina testosteronu byla téměř nulová. Mužům byla nasazena testosteronová terapie v různých dávkách. Výsledky se prokázalo, že čím vyšší byl příjem testosteronu, tím vyšší bylo i libido.

Vliv na erekci a další sexuální funkce byl také lineárně rostoucí dle množství testosteronu.

Závěr

Dle výše uvedených (a mnoha dalších) studií je jasné, že zvýšení hladiny testosteronu má pozitivní vliv na Vaší sexuální touhu. Čím nižší hladinu tohoto hormonu máte, tím zaznamenáte viditelnější efekt.

Pokud máte zájem zvýšit Váš testosteron, určitě nepřehlédněte náš velký článek, 25 tipů, jak zvýšit hladinu testosteronu.

Zdroj: peaktestosteron.com

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás