Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Jak si udělat svůj vlastní multivitamín pro vyšší hladinu testosteronu?

Jak si udělat svůj vlastní multivitamín pro vyšší hladinu testosteronu?

Jak si udělat svůj vlastní multivitamín pro vyšší hladinu testosteronu?

V současné době je obtížné získat vitamíny a minerály pouze ze stravy. Potraviny jsou chemicky ošetřeny a důraz je kladen spíše na jejich rychlé pěstování, než na samotnou kvalitu. Z toho důvodu se doporučuje upravit deficit vitamínů prostřednictvím vhodného doplňku stravy.

Pokud ale z nějakého důvodu přeci jenom chcete zůstat u čistě přírodní formy konzumace vitamínů a minerálu (a máte k dispozici kvalitní zdroj potravin), je tento článek pro Vás.

Připravili jsme seznam potravin, které si můžete připravit jako jednoduché jídlo a přitom dodáte tělu všechny nezbytné látky pro optimální tvorbu testosteronu.

Pokud čtete náš blog pravidelně tak víte, že mezi nejdůležitější látky pro podporu Vašeho nejdůležitějšího hormonu patří zinek, hořčík, vitamín D, selen a vitamín C. Proto jsme vybrali ty nejlepší potraviny, které Vám uvedené minerály a vitamíny poskytnou v tom správném množství.

Jak si udělat vlastní multivitamín?

Některé z potravin obsahují i při malé dávce velký obsah účinných látek. Jedním z příkladů jsou para ořechy, kdy dávka pouze 4-5 ořechů pokryje 100-150 % denní dávky selenu. Proto využijeme těchto potravin a vytvoříme si vlastní „multivitamínové jídlo“ které pokryje potřebné vitamíny a minerály pro optimální tvorbu testosteronu.

A jak takové jídlo vypadá?

- 4 para ořechy (brazilské ořechy)
- 100 g brokolice nebo kapusty
- 150 g dýňových semínek
- 5 míchaných vajíček
- 100 g žampiónů
- 2 – 3 brambory
- 100 g kysaného zelí

A proč zrovna tyto potraviny?

Para ořechy

100 gramů těchto ořechů obsahuje 1920 mcg (mikrogramů) selenu, což odpovídá 2800 % doporučené denní dávky (DDD). Pro naše účely nám stačí 4-5ks para ořechů, které vydají potřebnou dávku selenu.
Selen je výborný antioxidant, který má dle několika studií pozitivní vliv na hladinu testosteronu. Více o Para ořeších se můžete dočíst zde.

Brokolice nebo kapusta

Obě potraviny jsou bohaté na vitamín C. 100 gramů brokolice obsahuje 150 % DDD tohoto důležitého vitamínu. Brokolice je dále bohatá na vitamín A (325 % DDD).
Obě potraviny obsahují enzym zvaný DIM, který pomáhá tělu zbavovat se estrogenu a tím zanechává více prostoru pro tvorbu testosteronu.

Vitamín C mimo jiné chrání buňky testosteronu před oxidací a dokáže je také regenerovat. V jedné studii byl vitamín C schopen zvýšit hladinu testosteronu v Leydigových buňkách. Více o efektu Vitamínu C na testosteron zde.

Dýňová Semínka

Ta jsou bohatá na zinek a hořčík, což jsou nezbytné minerály pro optimální tvorbu testosteronu. 150 gramů dýňových semínek obsahuje 200 % DDD hořčíku a 100 % DDD zinku.
Pokud Vás zajímá vliv hořčíku a zinku na hladinu testosteronu, odkážeme Vás na naše starší články z blogu: Zinek - nejlepší minerál pro Váš testosteron

Míchaná vajíčka

Vejce obsahuje 11 % DDD vitamínu D a dále 8 % DDD vitamínu B12. 5 vejcí pokryje téměř polovinu doporučené dávky pro tyto důležité vitamíny.
Vejce navíc obsahují zdravé tuky a cholesterol, který je stavebním kamenem pro tvorbu testosteronu.

Žampiony

Tato potravina může patřit mezi jeden z nejkvalitnějších zdrojů vitamínu D. Nutností je však žampiony nechat minimálně po dobu 60 minut na přímém slunečním záření. Houby dokáží sluneční svit přeměnit na vitamín D, který se pak téměř nevytrácí ani při tepelné úpravě (ztratí pouze okolo 15 % vitamínů, zbytek je v žampionech uchován).

Brambory

Středně velká brambora obsahuje 30 % DDD vitamínu B6, takže 3 kusy Vám dostatečně pokryjí denní dávku. Brambory nadále obsahují draslík, který je blahodárný pro Váš testosteron.

Kysané zelí

 

Jedná se o výborný zdroj vitamínu K2, který podporuje tvorbu testosteronu. Dále kysané zelí obsahuje živé bakterie - probiotika, která dle posledních výzkumů mají výrazný efekt na tvorbu testosteronu, snížení stresu a zlepšení pohyblivosti spermií. Více v našem článku zde.

Závěr

Pokud chcete získat základní vitamíny a minerály pro optimální tvorbu testosteronu čistě z potravin, určitě zkuste námi doporučené jídlo popsané výše. V případě, že hledáte kvalitní doplněk stravy, který mimo uvedené minerály a vitamín navíc obsahuje extrakty z bylin a extrakt z černého pepře pro lepší vstřebatelnost, určitě vyzkoušejte PRIMULUS – multivitamín moderního muže.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru